Dysperbit Grunt | roztwór gruntujący | 20 kg





Opis
Dysperbit Grunt to bitumiczny koncentrat do gruntowania, wodorozcieńczalny, pod hydroizolację bitumiczną na fundamenty oraz pod papy termozgrzewalne. Jest to bitumiczna emulsja anionowa (zwany również: grunt anionowy) modyfikowana kauczukiem syntetycznym z dodatkiem sporej ilości asfaltu i żywic. Dysperbit Grunt tworzy dobrze przywierającą do podłoża, elastyczną powłokę, która zwiększa przyczepność właściwej powłoki wodochronnej. Dysperbit Grunt nie jest agresywny w kontakcie ze styropianem ponieważ jest produktem na bazie wody, a jego cena jest równie atrakcyjna jak w przypadku Dysperbit DN, gdyż jego wydajność jest bardzo duża.
Zużycie:
- jako grunt pod hydroizolację (w rozcieńczeniu wodą 1:9) – 0,15–0.3 l roztworu/m2/warstwę (0,015 – 0,03 kg koncentratu)
- jako grunt pod papy termozgrzewalne (w rozcieńczeniu 1:4) – 0,15–0.3 l roztworu/m2 /warstwę (0,03–0,06 kg koncentratu)
Dysperbit Grunt został stworzony przede wszystkim do wykonywania warstw gruntujących pod masy bitumiczne jednoskładnikowe, oraz dwuskładnikowe, na bazie wody oraz rozpuszczalników. Gruntowanie produktem Dysperbit Grunt eliminuje pylenie powłoki, tworząc elastyczną i wytrzymałą warstwę sczepną, dzięki czemu właściwa warstwa hydroizolacji ma pewniejsze połączenie z podłożem. Wydajność Dysperbitu Grunt jest naprawdę spora, gdyż z 1kg koncentratu, po jego rozcieńczeniu w proporcji 1:9 z wodą, jesteśmy w stanie pokryć nawet do 40m2 powierzchni. Dysperbit do gruntowania jest używany głównie przy gruntowaniu fundamentów oraz przy kładzeniu pap termozgrzewalnych.
Właściwości/zalety:
- super wydajność (nawet 40 m2 powierzchni z 1 kg koncentratu)
- niska cena
- głęboko penetrujący
- doskonała przyczepność do podłoża
- może być aplikowany na podłoża suche i wilgotne
- odporny na substancje agresywne naturalnie zawarte w gruncie
- nie jest agresywny w kontakcie ze styropianem, EPS i XPS
Przygotowanie podłoża i produktu:
Dysperbit Grunt może być stosowany na takie podłoża jak podłoża cementowe, cementowo–wapienne, beton, cegły, bloczki gipsowe, beton komórkowy, płyty drewnopochodne (OSB, MDF), papy, powłoki bitumiczne i inne podłoża budowlane. Ważne jest aby podłoże było równe, związane, wysezonowane, nośne, bez większych zanieczyszczeń i obecności środków antyadhezyjnych. Dysperbit do gruntowania nie może być stosowany na powierzchnie zmrożone. Po czyszczeniu podłoża powinniśmy pozbyć się pyłu i luźnych cząstek. Powierzchnia powinna być porowata. Podłoża gładkie należy zmatować. To w jakim stanie jest podłoże, ma ogromne znaczenie dla przyczepności kolejnych warstw wodochronnych. Jeśli powierzchnia podłoża jest nierówna, znacząco wzrośnie zużycie produktów powłokowych. Zanim przystąpimy do rozcieńczania koncentratu anionowego Dysperbit GRUNT z wodą, należy przeliczyć ile m2 mamy do pokrycia i wtedy odmierzyć odpowiednią ilość roztworu. W przypadku powierzchni bardzo chłonnych należy gruntować dwukrotnie. Przygotować tylko taką ilość jaka będzie nam potrzebna. Jego wydajność określona jest na etykiecie oraz w informacjach technicznych. Do dużego, czystego pojemnika wlać niewielką ilość wody (około 5% założonej ilości) i wrzucić potrzebną ilość koncentratu. Wymieszać mieszadłem wolnoobrotowym do uzyskania jednorodnej konsystencji, później wlać resztę wody nadal mieszając przez około minutę. Do rozcieńczania używać czystej, chłodnej wody. Tak przygotowany grunt nadaje się do aplikacji.
Sposób stosowania/aplikacja:
Roztwór Dysperbit GRUNT aplikować na podłożu równomiernie, jedną warstwą, szczotką, pędzlem, wałkiem malarskim dobrze wcierając w fundamenty lub urządzeniem natryskowym. Najlepiej użyć do tego pędzla który ma twarde i krótkie włosie, ponieważ pozwoli to w najlepszy możliwy sposób zamknąć pory w podłożu. Jeśli nasze podłoże jest bardzo chłonne, należy nanieść dwie warstwy Dysperbitu do gruntowania. Warstwy izolacji wodochronnej należy nakładać bezpośrednio po związaniu (wyschnięciu) Dysperbitu GRUNT. Temperatura otoczenia podczas pracy z produktem powinna wynosić od +5°C do +35°C. Świeżo zagruntowane powierzchnie należy chronić w czasie schnięcia przed deszczem, silną mgłą i mrozem. Po zagruntowaniu nie dopuszczać do zabrudzenia powłoki aby warstwa hydroizolacji mogła dobrze się z nią związać. Niskie temperatury oraz nadmierna wilgotność powietrza i podłoża znacznie wydłużą czas wiązania gruntu. Nie stosować w pomieszczeniach przeznaczonych na pobyt ludzi.
Dane techniczne
Ilość składników | 1-składnikowe |
Baza | woda |
Temperatura stosowania | +5°C do +30°C |
Gruntowanie | Tak |
Klej do styropianu | Nie |
Hydroizolacja | Nie |
Czas tworzenia powłoki | mniej niż 6 godzin |
Czy zawiera rozpuszczalnik | Nie |