Dysperbit Bit + | masa do izolacji przeciwwilgociowych | 10 kg

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 52,99 zł 52.99
Cena netto: 43,08 zł
ilość szt.
Zyskujesz 52 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: IZOCHEM

Opis

Izochem Dysperbit bit+ to jednoskładnikowa masa na bazie dyspersji wodnej, która służy do izolacji przeciwwilgociowej zarówno dachów jak i fundamentów. Jest to masa asfaltowo-kauczukowo dodatkowo modyfikowana SBS. Nie zawiera żadnych rozpuszczalników. Dzięku temu może być stosowana zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynków. Oferowany produkt to oryginalny Dysperbit produkowany wg określonych norm. Najniższa cena oryginalnego Dysperbitu.

ZUŻYCIE: 1 kg / m2 / warstwę

ZALECANA ILOŚĆ WARSTW: 2 lub 3 warstwy 

ZALECANY GRUNT: rozcieńczony produkt Izochem Bit + w stosunku 1 do 1

ZASTOSOWANIA:

  • izolacja przeciwilgociowa fundament
  • renowacja i konserwacja pokryć dachowych

 METODY NAKŁADANIA:

  • pędzel
  • szczotka dekarska
  • natrysk
  • paca 

 

Więcej na temat Dysperbitu przeczytasz na stronie jemu poświeconej - dysperbit.eu (kliknij aby zobaczyć)


 

Izochem Dysperbit bit+ jest produktem gotowym do użycia. Można go aplikować za pomocą pędzla lub szczotki dekarskiej. Ewentualnie można stosować pacę jednak z racji gęstości produkty, może okazać się nie praktyczna. Jest to masa ekologiczna, ponieważ nie zawiera rozpuszczalników, a co za tym idzie jest bezpieczny w kontakcie ze styropianem. Co więcej sprawia to, że można stosować ją również wewnątrz pomieszczeń - np. do izolacji posadzki na gruncie. Należy jednak pamiętać że Izochem Dysperbit bit+ nie jest wyrobem który służy do przyklejania styropianu. Produkt firmy Izochem jest wyrobem o wysokiej zawartości asfaltu rzędu ok 40 – 50 %. Bardzo dobrze sprawdza się jako izolacja przeciwwilgociowa podziemnych części budowli i posadzek w gruncie. Jeśli jednak warunki gruntowe nie pozwalają na zastosowanie mas przeciwwilgociowych - zachęcamy do skorzystania mas KMB. Jedną z najlepszych jeżeli o stosunek jakości do ceny jest Izochem WMA. Opisywany przez nas Dysperbit posiada właściwości tiksotropowe które sprawiają, że nie spływa z powierzchnie pionowych. A co za tym idzie bez przeszkód może być stosowany do pionowej izolacji fundamentów. Należy jednak pamiętać o tym że masa ta nie jest wystarczająca gdy poziom wód gruntowych jest wysoki i woda napiera na fundament. Podobnie sprawa wygląda jeśli chodzi o hydroizolacje dachu i pokryć się na nim znajdujących. Dysperbit Bit+ służy bardziej do konserwacji i renowacji już istniejących pokryć dachowych. Nie należy stosować go jako właściwą izolacje. Bardzo dobrze sprawdza się na przykład na podłożach z papy które w jakimś stopniu uległy zniszczeniu i nie są już szczelny. Z powodzeniem wyrób można również stosować do izolowania posadzki na gruncie, jeśli występują dobre warunki gruntowe.

 

Dysperbit bit+

 

ZALETY PRODUKTU:

- niska cena
- produkowany wg ściśle określonej procedury, oryginalny dysperbit nie zamiennik

- masa modyfikowana SBS
- tiksotropowa
- nie zawiera rozpuszczalników
- skuteczna izolacja gdzie występują dobre warunki gruntowe
- podwyższona zawartość masy suchej
- odporna na działanie czynników atmosferycznych
- gotowa do użycia
- łatwa w aplikacji

WADY PRODUKTY:

- izolacja przeciwwilgociowa a nie przeciwwodna

 

Dysperbit bit

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Podłoże na jakie stosujemy Dysperbit Bit + musi być czyste suche lub matowo wilgotne. Na jego powierzchni nie mogą znajdować się żadne substancje, które zmniejszałby przyczepność naszej izolacji przeciwwilgociowej do podłoża. Nie powinny również znajdować się na nim luźne elementy np. żwir lub piasek. Dysperbit Bit + jest również masą, którą możemy zagruntować podłoże przed wykonaniem właściwej izolacji. Aby zagruntować podłoże wyrób trzeba rozcieńczyć z wodą w stosunku 1 do 1 lub 1 do 2.  Proporcje zależą od tego jak chłonne jest podłoże na które aplikujemy masę. Sam grunt najlepiej wetrzeć w podłoże za pomocą pędzla o krótkim i twardym włosiu. Spowoduje to zamknięcie por w podłożu.

Jeżeli Dysperbit Bit+ używamy do wykonania konserwacji pokrycia dachowego wykonanego z papy to wcześniej wszelkie pęcherze należy wycisnąć, a wybrzuszenia przeciąć i podkleić lepikiem na zimno. Ubytki należy uzupełnić masami szpachlowymi.

 

dysperbit bit +

 

APLIKOWANIE/NAKŁADANIE MASY

Opisywaną izolacje należy aplikować minimum w dwóch warstwach. Można to robić za pomocą pędzla, szczotki dekarskiej, natryskiem bądź w ostateczności pacą. Powinniśmy przy tym pamiętać, że pojedyncza warstwa izolacji powinna mieć 1 mm grubości. Przy czym warto nakładać ją trochę grubiej ale nie więcej niż 2 mm. Jak kontrolować grubość masy? Najłatwiej robić to patrząc na zużycie materiału. Specjaliści używają również grzebienia inspektorskiego. Przy nakładaniu Dysperbitu warto pamiętać również o tym żeby każda kolejna warstwa nie była grubsza od poprzedniej. Kiedy nakładamy kolejną warstwę to należy ją nakładać prostopadle do poprzedniej warstwy. Pomaga to w uniknięciu wszelkich niedociągnięć. Kiedy Dysperbit bit + stosujemy na dachach warto ostatnią jeszcze świeżą warstwę posypać posypką papową. Znaczenie zwiększy ona żywotność powłoki.  

 

 

Jeśli Dysperbit nakładamy na fundament to również należy chronić go przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi. W tym celu warto zastosować płyty termoizolacyjne lub folie kubełkową. Stosując folię kubełkową należy położyć ją w taki sposób aby strona z kubełkami nie przylegała do warstwy izolacji wykonanej z Dysperbitu. Kubełki mogą uszkodzić izolacje. Wykop możemy zasypywać dopiero po związaniu się warstwy izolacyjnej. Zazwyczaj w standardowych warunkach trwa to około tygodnia.

 

 

Pliki do pobrania:

Dane techniczne

Zasypywanie fundamentu od 5 do 7 dni
Odporność na deszcz od 12 do 24 h
Ilość składników 1-składnikowe
Baza woda
Temperatura stosowania +5°C do +25°C.
Gruntowanie Tak
Klej do styropianu Nie
Hydroizolacja Tak
Czas tworzenia powłoki mniej niż 12 godzin
Zawartość wody w masie: 50%
Skład dyspersja, dodatki
Ilość warstw: zależnie od potrzeb od 2 do 3 warstw
Waga 20 kg
Czy zawiera rozpuszczalnik Nie
Narzędzia do aplikacji szczotka dekarska lub pędzel
Kolor i postać Gęsta ciemna masa
Bezpieczny w kontakcie ze styropianem Tak
Przerwy technologiczne ok. 5 godziny

Opinie o produkcie (4)

10 listopada 2023

Izolacja jest skuteczna, a masa łatwa do nałożenia.

10 listopada 2023

Produkt spełnił moje oczekiwania. Izolacja jest solidna, a cena konkurencyjna.

13 listopada 2023

solidny wybór do konserwacji dachów, polecam

13 listopada 2023

Jest wydajny 30 litrów bez rozcieńczania starczyło na 95mb pokrycia górnej części ławy fundamentu na raz. 20 litrów w stosunku 1:2 żeby zagruntować dwa razy 95mb ławy fundamentowej. Ładnie się rozprowadza

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl