TORKRET

Torkret lub torkretowanie –  jest to technika dynamicznego natrysku zaprawy lub betonu, polegająca na wtryskiwaniu lub wstrzeliwaniu w miejsce gdzie ma on się znajdować. Metodę tą zazwyczaj stosuje się prowadząc prace naprawcze i renowacyjne. Wyróżnić można dwie metody natryskiwania betonu: torkret mokry oraz torkret suchy. 

Torkret mokry polega na natryskiwaniu mieszanki betonowej, która została już wcześniej przygotowana, do dyszy wylotowej, z której jest ona wyrzucana pneumatycznie i aplikowana w wyznaczone miejsce. Metoda ta zazwyczaj stosowana jest na budowach gdzie należy unikać zapylenia.

Torkret suchy polega na zwilżeniu suchej mieszanki betonowej dopiero podczas jej natryskiwania. Całkowicie sucha mieszanka betonowa za pomocą sprężonego powietrza przedostaje się do dyszy natryskowej, w której równocześnie doprowadzana jest woda. Zawór doprowadzający pozwala zwiększanie lub zmniejszanie dostarczanej ilości wody. Funkcja ta umożliwia pozyskanie zaprawy o różnej gęstości, co sprawdza się bardzo dobrze gdy jednocześnie natryskujemy beton na powierzchnie pionowe oraz sufitowe.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl