CERESIT CX 20 COMFORT | zaprawa do montażu i napraw | 20 kg

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 58,99 zł 58.99
Cena netto: 47,96 zł
ilość szt.
Zyskujesz 58 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: CERESIT

Opis

CERESIT CX 20 COMFORT to materiał do precyzyjnego montażu elementów i uzupełniania ubytków, charakteryzujący się komfortowym czasem zużycia.

Zaprawa Ceresit CX 20 COMFORT charakteryzuje się komfortowym czasem zużycia (20 min), co sprawia, że jest odpowiednia dla szerokiego grona użytkowników.

WŁAŚCIWOŚCI:

 • komfortowy czas zużycia (20 min)
 • wysoka wytrzymałość po utwardzeniu
 • do rekonstrukcji elementów betonowych
 • do wypełniania ubytków i pęknięć do 50 mm
 • na powierzchnie pionowe i poziome
 • do wnętrz i na zewnątrz
 • jasny kolor 

PRODUCENT:CERESIT

WAGA:20 KG

ZUŻYCIE:

 • ok. 1,6 kg/dm3 wypełnianej objętości

Ceresit CX 20 COMFORT służy do:

— montażu elementów wykonanych z metalu, tworzyw sztucznych itp., np. kotew, haków, łączników, zawiasów, elementów instalacji elektrycznych (puszek i skrzynek elektrycznych,), listew prowadzących lub narożnikowych, elementów instalacyjnych (przejścia rurarzu technologicznego, osadzanie elementów instalacyjnych i uchwytów) na podłożach takich jak beton, mury (cegła, bloczki betonowe, beton komórkowy itp.). W przypadku większych ubyt ków lub montażu cięższych elementów konieczna jest ich czasowa stabilizacja np. poprzez podparcie.

— wypełniania ubytków i pęknięć o wielkości od 5 do 50 mm w murach i tynkach (np. wypełniania bruzd instalacyjnych), w elementach stropowych i ściennych, posadzkach oraz wszelkiego rodzaju elementach prefabrykowanych.

— rekonstrukcji uszkodzonych elementów betonowych, tynków itp. np. krawędzi schodów, naroży ścian od 50 do 100 mm. CX 20 może być stosowany w budownictwie ekologicznym i energooszczędnym oraz w budynkach pasywnych.

CERESIT CX 20 COMFORT | ZAPRAWA DO MONTAŻU | 2 kg Rodzaj inny

Ceresit CX 20 COMFORT jest wodo i mrozoodporny dlatego też znajduje zastosowanie wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, na powierzchniach poziomych i pionowych. Produkt rekomendowany jest również do wykonywania niewielkich napraw powierzchniowych elementów betonowych, tynków. Ceresit CX 20 COMFORT nie powoduje chlorkowej korozji elementów metalowych. W przypadku stosowania do miejscowego uszczelniania konstrukcji betonowych oraz do tamowania lokalnych przecieków wody zaleca się użyć zaprawy szybkowiążącej Ceresit CX 5 EXPRESS. Do montażu ciężkich konstrukcji i maszyn należy stosować zaprawę montażową Ceresit CX 15 STRONG

Do powierzchniowego uszczelniania wnętrz zbiorników na wodę zaleca się stosowanie zapraw wodoszczelnych Ceresit CR 65 i CR 166. W przypadku montażu elementów wykonanych z kamienia wrażliwego na przebarwienia należy wykonać bezwzględnie własne próby stosowania mające na celu sprawdzenie czy zaprawa nie przebarwia elementu. CX 20 może być stosowany w budownictwie ekologicznym i energooszczędnym oraz w budynkach pasywnych.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Zaprawa CX 20 COMFORT może być stosowana na zwarte, nośne i czyste podłoża wolne od substancji obniżających przyczepność, takich jak: tłuszcze, bitumy, pyły. W podłożu należy wykuć lub wywiercić otwór montażowy o średnicy min. 5 mm większej od osadzanego elementu. W przypadku większych ubytków, szczelinę należy rozkuć w tzw. jaskółczy ogon. Przed aplikacja podłoże należy obficie zwilżyć wodą. Materiał nanosić na matowo-wilgotne podłoża. W przypadku rekonstrukcji uszkodzonych elementów zaleca się wtarcie zaprawy w podłoże przy użyciu twardego pędzla, a następnie aplikacje materiału w jednym cyklu technologicznym.

CERESIT CX 20 COMFORT | ZAPRAWA DO MONTAŻU | 2 kg Kod producenta CERESIT CX
CERESIT CX 20 COMFORT | ZAPRAWA DO MONTAŻU | 2 kg Marka Cersanit

WYKONANIE

Materiał wsypywać do odmierzonej ilości wody i mieszać, aż do uzyskania jednorodnej masy bez grudek. W przypadku montażu elementu, należy najpierw wypełnić zaprawą odpowiednio przygotowane wgłębienie i następnie umieścić montowany element. Nie wolno ruszać, korygować położenia montowanego elementu w trakcie wiązania zaprawy.

UWAGA!!!

 • Prace wykonywać przy temperaturze otoczenia i podłoża od +5 do +25°C.
 • W przypadku krańcowych temperatur można stosować odpowiednio podgrzaną lub schłodzoną wodę zarobową.
 • Zaprawa CX 20 COMFORT zawiera cement i zmieszany z wodą ma odczyn alkaliczny
CERESIT CX 20 COMFORT | ZAPRAWA DO MONTAŻU | 2 kg EAN 5900089505623

UWAGA:

Zdjęcia mają charakter poglądowy. Mogą występować niewielkie różnice między zdjęciem a produktem w rzeczywistości, natomiast właściwości zawsze pozostają te same. Przed użyciem produktu należy bezwględnie zapoznać się z etykietą zamieszczoną na opakowaniu oraz kartą techniczną producenta dostępną na stronie internetowej producenta. Zużycie produktów jest orientacyjne, może różnić się w zależności od zastosowania, chłonności podłoża lub metody aplikacji. Przed zastosowaniem produktu zalecamy wykonać próbę w niewidocznym miejscu. 

Pliki do pobrania:

Dane techniczne

Baza cement
Skład mieszanka cementów z wypełniaczami mineralnymi i modyfikatoram
Czas schnięcia do 12 godzin

Opinie o produkcie (1)

20 listopada 2023

Zastosowałem go do wypełniania ubytków różnych rozmiarów – od 5 do 50 mm, i sprawdził się znakomicie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl