CERESIT CT 10 | silikonowy impregnat do płytek i spoin | 1 l

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 62,99 zł 62.99
Cena netto: 51,21 zł
ilość szt.
Zyskujesz 62 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: CERESIT

Opis

Ceresit CT 10 służy do impregnowania okładzin ceramicznych i kamiennych oraz podłoży betonowych. Może być stosowany na podłożach nasiąkliwych i nienasiąkliwych. Idealnie nadaje się do stosowania na powierzchniach balkonów i tarasów. Zabezpiecza nasiąkliwe oraz pęknięte (maksymalna szerokość rys 0,2 mm) powierzchnie spoin i płytek przed wnikaniem wody. CT 10 może stanowić dodatkowe, przeźroczyste uszczelnienie okładzin w łazienkach i kabinach prysznicowych. Impregnat można także stosować do czasowej ochrony okładzin wymagających reperacji, z ubytkami płytek itp.

WŁAŚCIWOŚCI:

 • uszczelniający spoiny
 • chroniący porowate okładziny
 • zapobiegający zabrudzeniom szybkoschnący (2–6 godz.)
 • paroprzepuszczalny

PRODUCENT:CERESIT

WAGA:1L

ZUŻYCIE:

 • od 0,15 do 0,25 l/m 2 w zależności od nasiąkli - wości podłoża; w celu dokładnego określenia zużycia zaleca się przeprowadzenie próby stosowania

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

CT 10 może być stosowany na zwartych, czystych, suchych lub lekko wilgotnych podłożach. Fragmenty podłoża o niskiej wytrzymałości należy usunąć i wypełnić powstałe ubytki. Trzeba dokładnie oczyścić podłoże. Naloty i wykwity usuwać mechanicznie. Należy wyeliminować możliwość zawilgocenia powierzchni pokrywanych CT 10 od strony podłoża.

WYKONANIE

Kilkakrotnie wstrząsnąć zawartością opakowania. Wylewać na podłoże i rozprowadzać za pomocą gumowego zgarniaka lub wałka o krótkim włosiu. Odczekać 5 minut, zebrać nadmiar materiału i wytrzeć podłoże wilgotną ścierką. W przypadku impregnowania tylko spoin preparat nanosić pędzlem. Zazwyczaj wystarcza jednokrotne naniesienie materiału. Narzędzia i świeże zachlapania myć wodą. Wyschnięte resztki materiału można usuwać za pomocą rozpuszczalnika, np. terpentyny. Ewentualne warstwy innych materiałów można nanosić na zabezpieczone CT 10 powierzchnie po upływie ok. 6 miesięcy

CERESIT CT 10 SILIKONOWY IMPREGNAT DO PŁYTEK 1 l Kolor bezbarwny
CERESIT CT 10 SILIKONOWY IMPREGNAT DO PŁYTEK 1 l Kod producenta CERESIT CT

UWAGA!!!

 • Prace należy wykonywać przy temperaturze otoczenia i podłoża od +5°C do +25°C oraz wilgotności względnej powietrza poniżej 80%.
 • Nie stosować CT 10 na nasłonecznionych i nagrzanych podłożach. Po upływie ok. 2–6 godzin impregnat staje się odporny na deszcz.
 • Pełne działanie impregnujące CT 10 osiąga po upływie ok. 14 dni.
 • Preparatu nie wolno wylewać do kanalizacji.
 • Pomieszczenia po zastosowaniu preparatu należy wietrzyć do zaniku zapachu przed oddaniem ich do użytku.
 • W przypadku bardzo nasiąkliwych podłoży należy przeprowadzić wstępne próby stosowania CT 10, które pozwolą ocenić wzrost intensywności barwy podłoża.

UWAGA:

Zdjęcia mają charakter poglądowy. Mogą występować niewielkie różnice między zdjęciem a produktem w rzeczywistości, natomiast właściwości zawsze pozostają te same. Przed użyciem produktu należy bezwględnie zapoznać się z etykietą zamieszczoną na opakowaniu oraz kartą techniczną producenta dostępną na stronie internetowej producenta. Zużycie produktów jest orientacyjne, może różnić się w zależności od zastosowania, chłonności podłoża lub metody aplikacji. Przed zastosowaniem produktu zalecamy wykonać próbę w niewidocznym miejscu. 

Pliki do pobrania:

Dane techniczne

Temperatura stosowania +5°C do +25°C.
Skład emulsja silikonowa
Kolor i postać mlecznobiały, po wyschnięciu impregnat jest przeźroczysty
Czas schnięcia: 2-6 godzin

Opinie o produkcie (2)

13 listopada 2023

Cieszę się, że mogłem zabezpieczyć nie tylko płytki, ale także fugi.

13 listopada 2023

impregnat łatwo się rozprowadza, polecam

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl