CERESIT CN 69 | zaprawa samopoziomująca | 25 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 69,99 zł 69.99
Cena netto: 56,90 zł
ilość szt.
Zyskujesz 69 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: -

Opis

CERESIT CN 69 to samoczynnie wygładzająca się zaprawa do wyrównywania podłoży w zakresie od 1–10 mm. Zaprawa Ceresit CN 69 służy do wykonywania warstw wyrównawczych bezpośrednio związanych z podłożem. Jest odpowiednia do wyrównywania i wygładzania stropów betonowych oraz podkładów cementowych (także grzejnych) i anhydrytowych pod posadzki z płytek ceramicznych i wszelkiego rodzaju wykładziny podłogowe np. dywanowe, korkowe, PCW. Ceresit CN 69 należy stosować wewnątrz budynków, w miejscach nienarażonych na trwałe zawilgocenie. Może być użyta do wyrównywania podłoża pod panele podłogowe oraz dwu- lub trójwarstwowe deski podłogowe. W przypadku klejenia desek podłogowych do podłoża zaleca się używanie elastycznych klejów. Pod parkiety z drewna litego należy stosować posadzkę Ceresit CN 72. Zastosowane włókna w Ceresit CN 69, zapewniają efekt tzw. zbrojenia rozproszonego, dzięki czemu posadzka ma bardziej zwartą strukturę, powoduje to lepsze przenoszenie obciążeń, co przekłada się na trwałość samej zaprawy jak i kolejnych wykonywanych warstw na posadzce. Do wykonywania podkładów „pływających”, grzejnych oraz podkładów na warstwie oddzielającej (folii, papie) zaleca się stosowanie szybko twardniejącej masy posadzkowej CN 87 lub CN 82. W pomieszczeniach narażonych na trwałe zawilgocenie oraz na zewnątrz budynków można zastosować Ceresit CN 76, CN 82, CN 83 oraz CN 87. CN 69 może być stosowany w budownictwie ekologicznym i energooszczędnym oraz w budynkach pasywnych.

Producent: CERESIT

Waga: 25 kg

Zużycie: ok. 1,5 kg/m² na każdy mm grubości

CERESIT CN 69 ZAPRAWA SAMOPOZIOMUJĄCA 25 KG Kod producenta CN 69

Właściwości:

  • pod płytki i wykładziny
  • pod panele oraz dwu- i trójwarstwowe deski podłogowe
  • odporna na obciążenia skupione
  • nadaje się na jastrychy ogrzewane
  • ruch pieszy po 6 godzinach
  • może być wylewana maszynowo
  • ekonomiczna w użyciu
  • wzmocniona włóknami
CERESIT CN 69 ZAPRAWA SAMOPOZIOMUJĄCA 25 KG EAN 5900089269259

Przygotowanie podłoża:

CN 69 może być wylewany na podłoża nośne, szorstkie, suche i wolne od substancji zmniejszających przyczepność (takich jak: tłuszcze, bitumy, pyły): — jastrychy cementowe (wiek powyżej 28 dni, wilgotność ≤ 2% dla jastrychów bez ogrzewania podłogowego oraz ≤ 1,8% dla jastrychów z ogrzewaniem podłogowym), — beton (wiek powyżej 3 miesięcy, wilgotność ≤ 2%), — podkłady anhydrytowe (wilgotność ≤ 0,5% dla podłoży bez ogrzewania podłogowego oraz ≤ 0,3 % dla podłoży z ogrzewaniem podłogowym) – przeszlifowane mechanicznie i odkurzone. Przed wykonaniem posadzki konieczne jest zbadanie wilgotności strukturalnej podłoża metodą CM. W przypadku wykonywania posadzki na podkładach związanych z podłożem lub bezpośrednio na podłożach betonowych konieczne jest określenie wilgoci resztkowej w całym przekroju podłogi. Zabrudzenia, istniejące powłoki malarskie, resztki klejów i warstwy o niskiej wytrzymałości należy całkowicie usunąć. Zaleca się tu stosowanie frezarek lub śrutownic. Powierzchniowe rysy w podłożu należy poszerzyć, odkurzyć i zagruntować preparatem Ceresit CT 17 lub CN 94, a po 2 godzinach uzupełnić zaprawą szybkowiążącą Ceresit CX 5. W przypadku dużych ubytków zastosować zaprawę szybko twardniejącą Ceresit CN 83. Suche, wyreperowane podłoże należy starannie odkurzyć, następnie obficie zagruntować CT 17 lub CN 94 i pozostawić do wyschnięcia przez min. 2 godziny. Gdy zagruntowane podłoże nadal jest nasiąkliwe – czynność gruntowania trzeba powtórzyć. W przypadku podkładów anhydrytowych należy je dodatkowo przeszlifować grubym papierem ściernym i dokładnie odpylić, odkurzyć, następnie zagruntować: - CN 94 w dwóch warstwach, rozcieńczonym w proporcji 1:2 z wodą, a potem „mokre na mokre” ponowne nałożenie CN 94 w rozcieńczeniu 1:1, lub - CT 19 w dwóch warstwach bez rozcieńczania, lub - CF 42 posypać suszonym piaskiem kwarcowym. Zagruntowanie podłoża poprawia rozpływ CN 69, zapobiega odciąganiu wody z zaprawy i pojawianiu się na jej powierzchni pęcherzyków powietrza.

Wykonanie: 

Zawartość opakowania wsypywać do pojemnika z odmierzoną ilością 6,0 l czystej, chłodnej wody i mieszać za pomocą wolnoobrotowej wiertarki z mieszadłem, aż do uzyskania jednorodnej mieszaniny bez grudek. Odczekać 1–2 minuty i ponownie, krótko zamieszać materiał. Gotową porcję CN 69 w ciągu 20 minut wylać na podłoże i rozprowadzić długą stalową pacą lub listwą zgarniającą. Zaleca się używanie, co najmniej 2 pojemników. Przyśpiesza to pracę i ułatwia łączenie wylewanych porcji. Powierzchnię świeżo wylanej zaprawy zaleca się przeciągnąć wałkiem kolczastym w celu uwolnienia pęcherzyków powietrza. Podkład CN 69 można mieszać i wylewać przy użyciu agregatu o konstrukcji zapewniającej dokładne dozowanie wody i czas wstępnego dojrzewania oraz niepowodującej napowietrzania materiału. W przypadku przerw w pracy dłuższych niż 15 minut agregat i przewody płukać wodą. Stwardniały materiał można usunąć tylko mechanicznie. W przypadku szlifowania posadzki CN 69 przed montażem warstwy ostatecznej, powierzchnię należy odkurzyć i następnie zagruntować preparatem Ceresit CT 17 lub CN 94.

CERESIT CN 69 ZAPRAWA SAMOPOZIOMUJĄCA 25 KG Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 25 kg

UWAGA:

Zdjęcia mają charakter poglądowy. Mogą występować niewielkie różnice między zdjęciem a produktem w rzeczywistości, natomiast właściwości zawsze pozostają te same. Przed użyciem produktu należy bezwględnie zapoznać się z etykietą zamieszczoną na opakowaniu oraz kartą techniczną producenta dostępną na stronie internetowej producenta. Zużycie produktów jest orientacyjne, może różnić się w zależności od zastosowania, chłonności podłoża lub metody aplikacji. Przed zastosowaniem produktu zalecamy wykonać próbę w niewidocznym miejscu. 

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl