CERESIT CM 12 PLUS | klej do płytek typ C2TE | 25 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 42,25 zł 42.25
Cena netto: 34,35 zł
ilość szt.
Zyskujesz 42 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: CERESIT

Opis

Zaprawa Ceresit CM 12 PLUS służy do mocowania płytek gresowych, innych typów płytek ceramicznych, cementowych oraz z kamienia naturalnego (niewrażliwego na przebarwienia.), wewnątrz i na zewnątrz budynków jak również na podłożach odkształcalnych. Zaprawa CM 12 PLUS może być stosowana w pomieszczeniach narażonych na działanie wody oraz na ogrzewania podłogowe. Polecana na podłogi o zwiększonym obciążeniu eksploatacyjnym: galerie handlowe, klatki schodowe. Właściwości zaprawy umożliwiają mocowanie płytek na płytach gipsowo-włóknowych i gipsowo-kartonowych na podłożach takich jak: jastrychy anhydrytowe, podłoża gipsowe i gazobetonowe, elastyczne materiały uszczelniające Ceresit: CL 50, CL 51 czy CR 166. Wysoka przyczepność zaprawy sprawia, że zalecana jest do mocowania płytek na podłożach krytycznych (tylko wewnątrz budynków): istniejących płytkach, mocnych i dobrze przyczepnych powłokach malarskich, podłożach gipsowych, anhydrytowych, betonie komórkowym, lastryko.

Opakowanie: 25 kg

Producent: Ceresit

Zużycie:

CERESIT CM 12 PLUS 25 KG KLEJ DO PŁYTEK C2TE Marka Ceresit

Właściwości:

 • do płytek ceramicznych, gresowych, z kamienia naturalnego (niewrażliwego na przebarwienia) oraz imitacji kamienia
 • wzmocniona włóknami
 • na podłoża odkształcalne: na ogrzewanie podłogowe, balkony, tarasy
 • na izolacje przeciwwilgociowe i przeciwwodne
 • do dużych i małych płytek
 • stabilna na powierzchniach pionowych
 • spoinowanie po 24 h

CERESIT CM 12 PLUS 25 KG KLEJ DO PŁYTEK C2TE Kod producenta CM 12 PLUS

Zastosowanie:

Zaprawa Ceresit CM 12 PLUS służy do mocowania płytek gresowych, innych typów płytek ceramicznych, cementowych oraz z kamienia naturalnego (niewrażliwego na przebarwienia.), wewnątrz i na zewnątrz budynków jak również na podłożach odkształcalnych (ogrzewanie podłogowe). Zaprawa CM 12 PLUS może być stosowana w pomieszczeniach narażonych na działanie wody . Polecana na podłogi o zwiększonym obciążeniu eksploatacyjnym: galerie handlowe klatki schodowe. Dzięki dodatkowi włókien zaprawa posiada doskonałe parametry robocze oraz techniczne. Wykazuje się wysoką siłą klejenia i elastycznością, ma to duże znaczenie w systemie balkon-tarasy czy przy układaniu płytek w systemie ogrzewania podłogowego. Właściwości zaprawy umożliwiają mocowanie płytek na płytach gipsowo-włóknowych i gipsowo-kartonowych na podłożach takich jak: jastrychy anhydrytowe, podłoża gipsowe i gazobetonowe, elastyczne materiały uszczelniające Ceresit: CL 50, CL 51 czy CR 166. Wysoka przyczepność zaprawy sprawia, że zalecana jest do mocowania płytek na podłożach krytycznych (tylko wewnątrz budynków): istniejących płytkach, mocnych i dobrze przyczepnych powłokach malarskich, podłożach gipsowych, anhydrytowych, betonie komórkowym, lastryko. W przypadku klejenia płytek z kamienia naturalnego wrażliwego na przebarwienia należy zastosować zaprawy Ceresit CM 16 White, CM 17 White oraz CM 49 White. CM 12 PLUS może być stosowany w budownictwie ekologicznym i energooszczędnym oraz w budynkach pasywnych.

Przygotowanie podłoża:

Zaprawa CM 12 PLUS może być stosowana na równe, nośne, zwarte i wolne od substancji zmniejszających przyczepność (takich jak: tłuszcze, bitumy, pyły) podłoża:

wewnątrz i na zewnątrz budynków:

 • beton (wiek powyżej 3 miesięcy, wilgotność ≤ 4%),
 • jastrychy i tynki cementowe, tynki cementowo-wa-pienne (wiek powyżej 28 dni, wilgotność ≤ 4%);

wewnątrz budynków:

 • płyty gipsowo-kartonowe zagruntowane preparatem Ceresit CT 17,
 • mocne i dobrze przyczepne powłoki malarskie, przeszlifowane papierem ściernym, odkurzone oraz zagruntowane CT 17, 
 • podłoża anhydrytowe (wilgotność poniżej 0,5%) i gipsowe (wilgotność poniżej 1%) – przeszlifowane mechanicznie, odkurzone i zagruntowane CN 94 lub CT 17,
 • beton komórkowy, odpylony, zagruntowany CT 17,
 • płyty OSB i płyty wiórowe (gr. ≥ 22 mm) – przeszlifowane mechanicznie i zagruntowane preparatem Ceresit CT 19 lub CN 94, 
 • istniejące płytki ceramiczne i kamienne (tylko wewnątrz budynków) – oczyszczone, odtłuszczone i zagruntowane preparatem Ceresit CN 94.

Podłoża nie mogą być mokre. Istniejące zabrudzenia, warstwy zwietrzałe i powłoki malarskie o niskiej wytrzymałości należy usunąć mechanicznie. Podłoża nasiąkliwe zagruntować preparatem Ceresit CT 17 i odczekać do wyschnięcia, co najmniej 2 godziny. Nierówności podłoża do 5 mm mogą być dzień wcześniej wypełnione zaprawą CM 12 PLUS. W przypadku większych nierówności i ubytków – na posadzkach zastosować materiały Ceresit z grupy CN, a na ścianach szpachlówkę Ceresit CT 29

 

CERESIT CM 12 PLUS 25 KG KLEJ DO PŁYTEK C2TE Rodzaj do glazury i terakoty

Aplikacja:

Zawartość opakowania wsypywać do odmierzonej ilości czystej, chłodnej wody i mieszać za pomocą wiertarki z mieszadłem, aż do uzyskania jednorodnej masy bez grudek. Odczekać 5 min i jeszcze raz wymieszać. Jeśli potrzeba – dodać niewielką ilość wody i ponownie zamieszać. Zaprawę rozprowadzać po podłożu pacą zębatą. Wielkość zębów pacy zależy od wielkości płytek. Prawidłowo dobrane: konsystencja i wielkość zębów pacy sprawiają, że dociśnięta, typowa płytka ceramiczna nie spływa z  płaszczyzny pionowej, a zaprawa pokrywa min. 65% powierzchni spodu płytki. Tam gdzie płytki narażone będą na trwałe zawilgocenie i na mróz należy stosować metodę kombinowaną tzn. dodatkowo nałożyć cienką warstwę zaprawy na powierzchnie montażowe płytek. Płytek nie moczyć w wodzie! Układać je na zaprawie i dociskać, póki jeszcze zaprawa lepi się do rąk. Nie układać płytek na styk! Zachować szerokość spoin w zależności od wielkości płytek i warunków eksploatacji. Świeże zabrudzenia zaprawą zmywać wodą, a stwardniałe usuwać mechanicznie. Spoinować nie wcześniej niż po 24 godz. używając spoin Ceresit z grupy CE. Dylatacje między płytkami, spoiny w narożach ścian, w połączeniach ścian z posadzką i przy urządzeniach sanitarnych należy wypełnić silikonem Ceresit CS 25 MicroProtect. 

CERESIT CM 12 PLUS 25 KG KLEJ DO PŁYTEK C2TE Wielkość opakowania 25 kg

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl