CERESIT CM 11 PLUS | klej do płytek i gresu typ C1T | 25 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 40,99 zł 40.99
Cena netto: 33,33 zł
ilość szt.
Zyskujesz 40 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: CERESIT

Opis

Zaprawa CM 11 PLUS służy do mocowania płytek gresowych i innych płytek ceramicznych, cementowych, kamiennych (oprócz marmuru oraz mozaiki), wewnątrz i na zewnątrz budynków. Zaprawą można mocować płytki na tynkach cementowych i cementowo-wapiennych (wiek powyżej 28 dni), jastrychach cementowych (wiek powyżej 28 dni), betonie (wiek powyżej 3 miesięcy) oraz wewnątrz pomieszczeń na zagruntowanych podłożach: gipsowych, anhydrytowych, materiałach uszczelniających CL 51 (klejenie płytek po 2 dniach od aplikacji) oraz CR 65 (klejenie płytek min. po 2 dniach od aplikacji). Dzięki zastosowaniu specjalnej kombinacji wypełniaczy, nowa zaprawa CM 11 PLUS jest znacznie łatwiejsza w aplikacji, dzięki czemu umożliwia szybszy postęp prac. Rekomenduje się użycie kleju CM 11 PLUS w przypadku płytek gresowych o wymiarach do ok. 50 x 50 cm. Na podłożach odkształcalnych takich jak: zagruntowane płyty gipsowo-kartonowe, płyty wiórowe, ogrzewane podłogi, elastyczne materiały uszczelniające Ceresit: CL 50, CR 166 należy stosować zaprawę Ceresit CM 12 PLUS, CM 16, CM 17. W przypadku innych rodzajów płytek oraz innych podłoży, większych obciążeń i podłoży odkształcalnych np. tarasów, balkonów – zaleca się stosować CM 16, CM 17 lub CM 22.

Opakowanie: 5 kg

Producent: Ceresit

Zużycie:

CERESIT CM 11 PLUS 5 KG KLEJ DO GRESU I PŁYTEK Kod producenta CM 11 PLUS

Dzięki Technologii POWER POLYMERS zaprawa klejąca CM 11 PLUS posiada nowe właściwości:

  • Klejenie płytek gresowych w rozmiarze do 50x50 cm lub boku płytki do 60 cm
  • Brak spływu nawet dla ciężkich płytek gresowych
  • Spoinowanie na ścianach już po 8h

CERESIT CM 11 PLUS 5 KG KLEJ DO GRESU I PŁYTEK Marka Ceresit

REKOMENDACJA GLAZURNIKÓW

Pod koniec roku 2015 niezależna agencja badawcza przeprowadziła badania rynkowe dla naszych dwóch najpopularniejszych klejów - CM 11 PLUS oraz CM 16. Badania przeprowadzono w 5 europejskich krajach (Polska, Rumunia, Serbia, Rosja i Ukraina) na grupie 150 wykonawców. W trakcie badań ponad 90% wykonawców potwierdziło, że rekomenduje kleje CM 11 PLUS oraz CM 16 do klejenia płytek. Odzwierciedleniem wyników badań jest umieszczenie na opakowaniach klejów informacji o rekomendacji. Uzyskanie rekomendacji potwierdza wysoką jakość produktów, którą doceniają glazurnicy w codziennej pracy.

Zastosowanie:

  • Wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń.
  • Na powierzchnie poziome jak i pionowe.
  • Do mocowania płytek gresowych o wymiarach do 50x50cm i boku płytki do 60 cm.
  • Do przyklejania płytek ceramicznych (glazura, terakota) oraz z kamienia naturalnego (niewrażliwego na przebarwienia)
  • Może być stosowana na tynkach cementowych i  cementowo- -wapiennych, jastrychach cementowych, podkładach cementowych, betonie.
  • Na zagruntowane podłoża gipsowe i anhydrytowe.
  • Polecana do aplikacji na materiały uszczelniające CL 51 (klejenie płytek po 4 godzinach od aplikacji) oraz CR 65 (klejenie płytek min. po 7 dniach od aplikacji).

Przygotowanie podłoża:

Zaprawa CM 11 PLUS może być stosowana na równe, nośne, zwarte i wolne od substancji zmniejszających przyczepność (takich jak: tłuszcze, bitumy, oleje, smary, pyły) podłoża: wewnątrz i na zewnątrz budynków: — beton (wiek powyżej 3 miesięcy, wilgotność ≤ 4%), — jastrychy i tynki cementowe, tynki cementowo-wapienne (wiek powyżej 28 dni, wilgotność ≤ 4%); wewnątrz budynków: — podłoża anhydrytowe (wilgotność poniżej 0,5%) i gipsowe (wilgotność poniżej 1%) – przeszlifowane mechanicznie, odkurzone i zagruntowane CN 94 lub CT 17, — beton komórkowy, odpylony, zagruntowany CT 17. Podłoża nie mogą być mokre. Istniejące zabrudzenia, warstwy zwietrzałe i powłoki malarskie o niskiej wytrzymałości należy usunąć mechanicznie. W przypadku występowania na podłożu grzybów pleśniowych , zielonych nalotów należy je oczyścić i usunąć za pomocą Ceresit CT 99.

 

CERESIT CM 11 PLUS 5 KG KLEJ DO GRESU I PŁYTEK Rodzaj do glazury i terakoty

Gruntowanie:

Podłoża nasiąkliwe zagruntować preparatem Ceresit CT 17 i odczekać do wyschnięcia, co najmniej 2 godziny. Nierówności podłoża do 5 mm mogą być dzień wcześniej wypełnione zaprawą CM 11 PLUS. W przypadku większych nierówności i ubytków – na posadzkach zastosować materiały Ceresit z grupy CN, a na ścianach szpachlówkę Ceresit CT 29.

CERESIT CM 11 PLUS 5 KG KLEJ DO GRESU I PŁYTEK Wielkość opakowania 5 kg

Aplikacja:

Zawartość opakowania wsypywać do pojemnika z odmierzoną ilością czystej, chłodnej wody i mieszać za pomocą wiertarki z mieszadłem, aż do uzyskania jednorodnej masy bez grudek. Odczekać ok. 2 min. i jeszcze raz wymieszać. Jeśli potrzeba – dodać niewielką ilość wody i ponownie zamieszać.

Zaprawę rozprowadzać po podłożu pacą o odpowiednio dobranych zębach. W przypadku zakurzenia lub zabrudzenia spodniej części płytek należy je dokładnie oczyścić. Gdy płytki narażone są na zawilgocenie i mróz należy dodatkowo nałożyć cienką warstwę zaprawy na powierzchnie montażowe płytek. Płytki gresowe należy mocować z zapewnieniem minimum 70% pokrycia spodniej powierzchni klejem (rekomenduje się metodę kombinowaną). Płytek nie moczyć w wodzie! Układać je na zaprawie i dociskać, póki jeszcze zaprawa lepi się do rąk. Nie układać płytek na styk! Zachować szerokość spoin w zależności od wielkości płytek i warunków eksploatacji. Świeże zabrudzenia zaprawą zmywać wodą, a stwardniałe usuwać mechanicznie. Spoinować nie wcześniej niż po 8 godzinach na ścianach wewnątrz pomieszczeń oraz nie wcześniej niż po 24 godzinach w przypadku innych powierzchni - używając materiałów Ceresit z grupy CE. 

 

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl