CERESIT CM 11 | klej do płytek typ C1T | 25 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 38,99 zł 38.99
Cena netto: 31,70 zł
ilość szt.
Zyskujesz 38 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: CERESIT

Opis

Zaprawa Ceresit CM 11 służy do mocowania płytek ceramicznych (glazura, terakota), gresowych, cementowych i kamiennych (oprócz marmuru), na nieodkształcalnych podłożach, takich jak: beton, jastrych cementowy, tynk cementowy i cementowo-wapienny. Może być stosowana wewnątrz budynków. W przypadku innych powierzchni, na podłożach odkształcalnych takich jak: płyty gipsowo-kartonowe, płyty wiórowe, ogrzewane podłogi, balkony, tarasy, stosować odpowiednie zaprawy klejące CM.

Opakowanie: 25 kg

Producent: Ceresit

Zużycie:

KLEJ DO PŁYTEK CERAMICZNYCH I GRESU CM 11 5 KG Wielkość opakowania 5 kg

Właściwości:

  • do płytek ceramicznych, także gresowych
  • do wewnątrz
  • stabilna na powierzchniach pionowych
  • do pomieszczeń suchych i wilgotnych
  • podwyższone parametry robocze

KLEJ DO PŁYTEK CERAMICZNYCH I GRESU CM 11 5 KG Kod producenta CM 11

Zastosowanie:

Zaprawa Ceresit CM 11 służy do mocowania płytek ceramicznych (glazura, terakota) także gresowych oraz z kamienia naturalnego (niewrażliwego na przebarwienia) na nieodkształcalnych podłożach, takich jak: beton, jastrych cementowy, tynk cementowy i cementowo- -wapienny. Może być stosowana wewnątrz budynków. Rekomenduje się użycie kleju CM 11 w przypadku płytek gresowych o wymiarach do 33,3 x 33,3 cm. W przypadku innych rodzajów płytek oraz innych podłoży, większych obciążeń i podłoży odkształcalnych np. tarasów, balkonów, ogrzewania podłogowe, płyt gipsowo-kartonowych, płyt wiórowych – należy używać odpowiednich zapraw i klejów Ceresit. W przypadku klejenia płytek z kamienia naturalnegowrażliwego na przebarwienia należy zastosować zaprawy: Ceresit CM 16 White, CM 17 White oraz CM 49 White. CM 11 może być stosowany w budownictwie ekologicznym i energooszczędnym oraz w budynkach pasywnych.

KLEJ DO PŁYTEK CERAMICZNYCH I GRESU CM 11 5 KG Marka Ceresit

Przygotowanie podłoża:

Zaprawa CM 11 może być stosowana na równe, nośne, zwarte i wolne od substancji zmniejszających przyczepność (takich jak: tłuszcze, bitumy, pyły) podłoża:

  • beton (wiek powyżej 3 miesięcy, wilgotność ≤ 4%),
  • jastrychy i tynki cementowe, tynki cementowo-wapienne (wiek powyżej 28 dni, wilgotność ≤ 4%);
  • podłoża anhydrytowe (wilgotność poniżej 0,5%) i gipsowe (wilgotność poniżej 1%) – przeszlifowane mechanicznie, odkurzone i zagruntowane CN 94 lub CT 17,
  • beton komórkowy, odpylony, zagruntowany CT 17.

Podłoża nie mogą być mokre. Istniejące zabrudzenia, warstwy zwietrzałe i powłoki malarskie o niskiej wytrzymałości należy usunąć mechanicznie. Podłoża nasiąkliwe zagruntować preparatem Ceresit CT 17 i odczekać do wyschnięcia, co najmniej 2 godziny. Nierówności podłoża do 5 mm mogą być dzień wcześniej wypełnione zaprawą CM 11. W przypadku większych nierówności i ubytków – na posadzkach zastosować materiały Ceresit z grupy CN, a na ścianach szpachlówkę Ceresit CT 29.

Aplikacja:

Zawartość opakowania wsypywać do odmierzonej ilości czystej, chłodnej wody i mieszać za pomocą wiertarki z mieszadłem, aż do uzyskania jednorodnej masy bez grudek. Odczekać 5 min i jeszcze raz wymieszać. Jeśli potrzeba – dodać niewielką ilość wody i ponownie zamieszać. Zaprawę rozprowadzać po podłożu pacą zębatą. Wielkość zębów pacy zależy od wielkości płytek. Prawidłowo dobrane: konsystencja i wielkość zębów pacy sprawiają, że dociśnięta, typowa płytka ceramiczna nie spływa z płaszczyzny pionowej, a zaprawa pokrywa min.  65% powierzchni spodu płytki. Płytek nie moczyć w wodzie! Układać je na zaprawie i dociskać, póki jeszcze zaprawa lepi się do rąk. Nie układać płytek na styk! Zachować szerokość spoin w zależności od wielkości płytek i warunków eksploatacji. Świeże zabrudzenia zaprawą zmywać wodą, a stwardniałe usuwać mechanicznie. Spoinować nie wcześniej niż po 24 godz. używając spoin Ceresit z grupy CE. Dylatacje między płytkami, spoiny w narożach ścian, w połączeniach ścian z posadzką i przy urządzeniach sanitarnych należy wypełnić silikonem Ceresit CS 25 MicroProtect.

KLEJ DO PŁYTEK CERAMICZNYCH I GRESU CM 11 5 KG Rodzaj do gresu i klinkieru

 

 

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl