CERESIT BT 21 | samoprzylepna membrana izolacyjna do - 5*C | 15 mb

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 967,99 zł 967.99
Cena netto: 786,98 zł
ilość szt.
Zyskujesz 967 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: CERESIT

Opis

CERESIT BT 21 to membrana izolacyjna. Samoprzylepna izolacja bitumiczna. Stosowana w temperaturze do –5°C

Membranę Ceresit BT 21 można stosować na zewnątrz budynków, zawsze od strony naporu wilgoci:

— do izolacji murów fundamentowych i oporowych, balkonów, tarasów;

— do izolacji pionowych i poziomych powierzchni budynków przed wilgocią gruntową oraz wodą gruntową nie wywołującą ciśnienia.

Na podłożach bardzo porowatych i chropowatych, gdzie spodziewana powierzchnia przylegania będzie mniejsza niż 80%, należy stosować inne systemy uszczelniające, np. z użyciem masy bitumicznej Ceresit CP 43, CP 44 lub CP 48.

Mebrana BT 21 może stanowić izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową na tarasach i balkonach zabudowanych deskami drewnianymi i kompozytowymiMembrana BT 21 nie jest odporna na promieniowanie UV. Materiał jest odporny na normalnie występujące w wodzie gruntowej oraz w gruntach substancje agresywne. Membrana może być stosowana w budownictwie ekologicznym i energooszczędnym oraz w budynkach pasywnych

WŁAŚCIWOŚCI:

  • stosowanie do –5°C
  • w połączeniu z BT 26 również na lekko wilgotne podłoża
  • natychmiast odporna na wodę i deszcz
  • elastyczna i kryjąca rysy w podłożu nakładanie „na zimno” 

PRODUCENT:CERESIT

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Wszelkie podłoża mineralne przed stosowaniem BT 21 muszą być zagruntowane preparatem Ceresit BT 26, zgodnie z instrukcją stosowania. Nie należy gruntować podłoży metalowych oraz z tworzyw sztucznych. Podłoże musi być gładkie, mocne, zwarte, suche i czyste. Przed naklejeniem BT 21 należy się upewnić, że powłoka gruntująca BT 26 jest wyschnięta, stwardniała i ma jednolity czarny kolor. Dodatkowo należy sprawdzić przyczepność powłoki gruntującej: przykleić mały pasek BT 21, przycisnąć i oderwać. Jeśli więcej niż 30% zaklejonej powłoki gruntującej oderwie się od podłoża, to przyczepność nie jest jeszcze wystarczająca. Należy wtedy odczekać kilka godzin i ponowić próbę. Przyczepność powłoki gruntującej jest odpowiednia, gdy pasek BT 21 można oderwać z użyciem siły. Przed naklejeniem BT 21 należy sprawdzić czy na powłoce gruntującej nie wytworzyła się rosa albo lód. Jest to szczególnie ważne, gdy prace prowadzone są w niekorzystnych warunkach termiczno-wilgotnościowych. Ponieważ izolacji BT 21 nie można przyklejać na wilgotne lub pokryte lodem podłoża, należy usunąć ewentualne zawilgocenie

CERESIT BT 21 SAMOPRZELEPNA MEMBRANA - 5°C 15 mb Kod producenta CERESIT BT 21

WYKONANIE

 Docinanie BT 21

 Pasy membrany o odpowiednich wymiarach docinać na desce używając ostrego noża i ponownie zrolować.

Izolowanie naroży i krawędzi.

Wykonanie izolacji membraną Ceresit BT 21 rozpoczyna się od zabezpieczenia wszelkich narożników, naroży i krawędzi. We wszystkie narożniki (wklęsłe i wypukłe) wkleja się odpowiednio przycięte kawałki membrany, zgodnie z wytycznymi podanymi na rysunkach zamieszczonych w instrukcji układania membran Ceresit. We wszystkich narożach i na krawędziach trzeba najpierw nakleić wzmacniające pasy o szerokości 30 cm docięte z rolki BT 21.

Naklejanie

Pasy membrany są naklejane na przygotowane podłoże z jednoczesnym odrywaniem papieru ochronnego. Na ścianach izolację naklejać pionowo od góry do dołu. Muszą być wtedy zachowane następujące czynności:

— na początku dociętego pasa, na długości ok. 1 m powoli odkleić papier ochronny i zrolować go,

— pas przyłożyć przylepną stroną do przygotowanego podłoża i dalej odklejać papier ochronny,

— jednocześnie za pomocą szczotki lub szmaty dociskać pas izolacji do podłoża zaczynając od środka tak, aby uniknąć załamań i pęcherzy powietrznych,

— na koniec całą przyklejoną powierzchnię pasa izolacji docisnąć za pomocą gumowego wałka. Bardzo starannie dociskać wałkiem zakłady poszczególnych pasów (o szerokości co najmniej 8 cm).

BT 21 jest zaopatrzona na obu brzegach w specjalne paski bitumu, które zapewniają dodatkową ochronę na zakładach poszczególnych pasów membrany. Przed połączeniem kolejnych pasów BT 21 należy usunąć z brzegów membrany czerwony pasek zabezpieczający. Przy izolowaniu powierzchni nad pomieszczeniami ogrzewanymi należy nakładać 2 warstwy membrany BT 21.

 

 Zamocowanie górnego brzegu.

Na powierzchniach pionowych górną krawędź membrany należy zamocować mechanicznie używając metalowych listew podtynkowych lub cokołowych. Górną krawędź izolacji, nad listwą mocującą należy przeszpachlować masą Ceresit CP 43 lub CP 48. Jeżeli izolacja membraną jest zakończona poniżej projektowanego poziomu terenu, zaszpachlować należy również listwę mocującą

Warstwy ochronne/warstwa izolacyjna i zasypywanie wykopów.

W celu zabezpieczenia izolacji BT 21 przed uszkodzeniem należy zastosować odpowiednie płyty drenażowe lub włókniny. Osłony te należy tak zamocować, aby nie nastąpiło ich obsunięcie podczas zagęszczania gruntu. Płyty izolacyjne, np. ze styropianu ekstrudowanego, można mocować masą bitumiczną Ceresit CP 43, CP 44 lub CP 48. Po zakończeniu prac izolacyjnych wykopy muszą być zasypane w ciągu 72 godzin. Do zasypywania wykopu używać tylko piasku, drobnoziarnistej pospółki lub innego drobnoziarnistego materiału. Wykopy zasypywać i zagęszczać warstwami o grubości 30 cm. W przypadku układania desek należy zwrócić szczególną uwagę  na to, aby nie uszkodzić mechanicznie położonej wcześniej izolacji pod deski tarasowe. W tym celu należy stosować podkładki ochronne, które zapobiegną przebiciu izolacji i będą stanowić warstwę poślizgową.

CERESIT BT 21 SAMOPRZELEPNA MEMBRANA - 5°C 15 mb Marka CERESIT

UWAGA!

  • Prace wykonywać w suchych warunkach przy temperaturze powietrza i podłoża od –5°C do +30°C (ale nie na powierzchniach silnie nasłonecznionych) i przy wilgotności względnej powietrza poniżej 80%.
  • Przed stosowaniem BT 21 w wysokich temperaturach, rolki izolacji należy przechowywać w chłodnych warunkach, gdyż nagrzana warstwa bitumiczna mięknie i niepotrzebnie utrudnia pracę.
  • Temperatura membrany w chwili układania powinna wahać się od +10°C do +20°C. 

UWAGA:

Zdjęcia mają charakter poglądowy. Mogą występować niewielkie różnice między zdjęciem a produktem w rzeczywistości, natomiast właściwości zawsze pozostają te same. Przed użyciem produktu należy bezwględnie zapoznać się z etykietą zamieszczoną na opakowaniu oraz kartą techniczną producenta dostępną na stronie internetowej producenta. Zużycie produktów jest orientacyjne, może różnić się w zależności od zastosowania, chłonności podłoża lub metody aplikacji. Przed zastosowaniem produktu zalecamy wykonać próbę w niewidocznym miejscu. 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl