CEKOL GS-250 20 KG
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
CEKOL GS-250 20 KG BEZPYŁOWA GŁADŹ SZPACHLOWA
CEKOL GS-250 jest suchą mieszanką gipsu syntetycznego, wypełniaczy mineralnych i szerokiej gamy dodatków uszlechatniących, modyfikujących, opóźniających wiązanie oraz zapewniających doskonałą przyczepność do podłoża.
PRODUCENT: CEKOL
WAGA: 20 KG
WYDAJNOŚĆ: ok. 1,5kg/m2/mm
KOLOR: BIAŁY
ZALETY:
- do obróbki na mokro lub sucho
- możliwość nakładania mokro na mokro
- grubość warstwy 1-10 mm
ZASTOSOWANIE:
CEKOL GS-250 jest materiałem przeznaczonym do bezpyłowego wykonywania gładzi z obróbką „na mokro” na ścianach i sufitach wewnątrz budynków na wszelkich podłożach mineralnych. Obróbka na mokro znacznie redukuje ilość pyłu powstającego podczas prowadzonych prac. Możliwość nakładania mokro na mokro znacznie przyspiesza prace remontowe. Produkt przeznaczony jest również do obróbki klasycznej, metodą szlifowania.
PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:
Za pomocą szpachelki należy usunąć pozostałości farb emulsyjnych, olejnych oraz luźne ziarenka piasku. Podłoże powinno być czyste, zwarte i wolne od zatłuszczeń. Ubytki oraz większe nierówności należy uzupełnić np. gipsem szpachlowym CEKOL GS-100. Podłoża silnie chłonące należy zagruntować gruntem głęboko penetrującym CEKOL DL-80.
SPOSÓB UŻYCIA:
Zawartość opakowania wsypać do wody w proporcji ok. 0,45 litra wody na 1 kg suchego proszku (ok. 9 litrów na worek 20 kg) i wymieszać do uzyskania jednorodnej masy. Produkt należy nanosić na powierzchnię stosując narzędzia ze stali nierdzewnej, odpowiedni wałek lub maszynowo, używając odpowiedniego agregatu. Zaprawę należy zużyć w ciągu 60 minut. W przypadku nakładania maszynowego oraz wałkiem ilość wody należy dobrać do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Nie dopuszczać do dłuższych przestojów w pracy maszyny niż 15 minut. W przypadku obróbki na mokro po nałożeniu gładzi należy odczekać do zmatowienia powierzchni (powierzchnia nie może kleić się do dłoni), następnie za pomocą gąbki wyciągnąć mleczko i wygładzić powierzchnię pacą fasadową. Gdy mleczko podsycha, powierzchnię ponownie zagąbkować i wygładzić. Po wyschnięciu możliwe są korekty powierzchni papierem ściernym lub siatką. Malowanie lub tapetowanie można rozpocząć po całkowitym wyschnięciu gładzi.