CAPAROL SYLITOL BIO INNENFARBE | silikatowa farba do wnętrz | 10L

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 364,99 zł 364.99
Cena netto: 296,74 zł
ilość szt.
Zyskujesz 364 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 5
Producent: CAPAROL

Opis

CAPAROL SYLITOL BIO INNENFARBE  to najwyższej jakości farba przeznaczona do wymalowań wewnętrznych różnego typu pomieszczeń np.: mieszkalnych, szkół, przedszkoli, budynków użyteczności publicznej, a także renowacji wnętrz zabytkowych. Odpowiednia dla alergików dzięki kontrolowanej recepturze całkowicie wolnej od alergenów.

Szczególnie polecana na: niemalowane tynki mineralne z grupy zapraw wapiennych, cementowo-wapiennych i cementowych PI, PII i PIII, beton, mur licowy z cegły wapienno-piaskowej, tapety Capaquarz, Glasvlies-Wandbelägen, Rauhfaser oraz nośne powłoki krzemianowe.

Po odpowiednim przygotowaniu do malowania farbą Sylitol-Bio-Innenfarbe nadają się również tapety z włókna szklanego Capaver Glasgewebe, tynki gipsowe, płyty gipsowe i gipsowo-kartonowe oraz nośne warstwy farb dyspersyjnych. Naturalna zasadowość spoiwa farby zapewnia ochronę przed rozwojem bakterii i grzybów.

PRODUCENT:CAPAROL

OPAKOWANIE:10 L

ZUŻYCIE:

 • Ok. 140 ml/m2 przy jednokrotnym malowaniu na gładkich powierzchniach. Na podłożach szorstkich odpowiednio więcej. Dokładne zużycie można ustalić wyłącznie w praktyce przez malowanie próbne.

Właściwości

 • Nie zawiera środków konserwujących
 • Bezrozpuszczalnikowa
 • Nie zawiera zmiękczaczy
 • Nie zawiera składników  powodujących „fogging” –  „łapanie” kurzu z powietrza
 • Pomaga w utrzymaniu higieny powietrza w pomieszczeniu
 • Posiada certyfikat o neutralności i przydatności do stosowania dla alergików zgodnie ze świadectwem wydanym przez TÜV Nord
 • Podlega kontroli zewnętrznej
 • Wodorozcieńczalna
 • Przyjazna dla środowiska, o nikłym zapachu
 • Biała
 • Łatwa w obróbce
 • Bardzo dobrze dyfuzyjna sd H2O< 0,02 m wg. PN EN 1062
 • Powłoki krzemianowe zachowują właściwości podłoża zapewniając przepuszczalność powłoki
 • Niepalna, A2 według DIN 4102, nr certyfikatu P-BAY26-04659

Wymagany stan podłoża

Podłoże musi być nośne, suche, czyste oraz pozbawione substancji zmniejszających przyczepność

Przygotowanie podłoża

Podłoża mineralne z zeszkliwioną powierzchnią, podłoża o osypującej i ścierającej się powierzchni:

Warstwę wierzchnią usunąć mechanicznie lub przez fluatowanie środkiem Histolith Flaut i następnie zmyć wodą. Przygotowanie podłoża

Tynki grupy PIc, PII i PIII jak również stare tynki grupy PI z minimalną wytrzymałością na ściskanie 1N/mm2 :

Mocne, normalnie chłonne tynki malować bez specjalnego przygotowania. Porowate, piaszczące, chłonne tynki zagruntować środkiem gruntującym Sylitol® RapidGrund 111. Miejsca uzupełniania tynku po całkowitym wyschnięciu fluatować środkiem Histolith Flaut, a następnie zmyć wodą.

Tynki gipsowe PIV z minimalną wytrzymałością na ściskanie 2N/mm2 :

Zwarte tynki gruntować środkiem Haftgrund EG. Miękkie tynki gipsowe wzmocnić materiałem DupaPutzfestiger. Tynki z zeszkliwioną powierzchnią, przeszlifować i oczyścić z pyłu. Gruntować środkiem Dupa-Putzfestiger. Po całkowitym wyschnięciu wykonać warstwę pośrednią poprawiającą przyczepność środkiem Haftgrund EG.

Tynki gliniane:

Powierzchnie przeznaczone do malowania oczyścić, zagruntować środkiem Sylitol® Rapidgrund 111 rozcieńczonym wodą. Wykonać malowanie próbne, sprawdzające ewentualność pojawienia się brązowych przebarwień.

 
SYLITOL BIO-INNENFARBE silikatowa farba 10L Kod producenta SYLITON

Płyty gipsowo-kartonowe:

Zeszlifować nadmiar szpachlówki. Zagruntować środkiem Haftgrund. Miękkie miejsca szpachlowane gipsem wzmocnić środkiem Dupa-Putzfestiger. Gruntować środkiem HaftGrund EG. Płyty z zawartością składników wodorozcieńczalnych i mogących powodować przebarwienia gruntować środkiem Caparol-AquaSperrgrund, a następnie wykonać warstwę pośrednią środkiem HaftGrund EG.

Ścianki z elementów gipsowych:

Zagruntować środkiem Haftgrund EG.

Beton:

Usunąć ewentualne pozostałości substancji zmniejszających przyczepność oraz substancji osypujących się i piaszczących. Gruntować środkiem Haftgrund EG.

Mur licowy z cegły wapienno-piaskowej:

Wykwity solne zeszczotkować na sucho. Mur licowy z cegły ceramicznej: Gruntować środkiem Haftgrund EG.

Nośne powłoki wapienne, cementowe lub krzemianowe:

Na powierzchniach silnie chłonnych wykonać warstwę gruntującą środkiem Sylitol® Rapidgrund 111.

Nośne, matowe powłoki z farb dyspersyjnych i tynków z żywic syntetycznych:

Matowe równomiernie chłonne podłoża można wykonywać bez gruntowania. Silnie chłonne podłoża gruntować środkiem Haftgrund EG. W celu zoptymalizowania przyczepności i uniknięcia pęknięć włosowatych na powierzchni, należy na starych, dyspersyjnych powłokach o matowym lub błyszczącym połysku wykonać gruntowanie za pomocą HaftGrund EG.

Powłoki nienośne:

Nienośne powłoki z lakierów, farb dyspersyjnych i tynków z żywic syntetycznych całkowicie usunąć. Gruntować środkiem Haftgrund EG. Słabe powłoki z farb mineralnych usunąć mechanicznie. Gruntować środkiem Sylitol® RapidGrund 111.

Farby klejowe:

Zmyć do podłoża. Wykonać warstwę gruntującą środkiem Dupa-Putzfestiger i warstwę pośrednią środkiem Haftgrund EG.

Nie malowane tapety typu „Rauhfaser”: Malować bez wcześniejszego przygotowania. Na tapetach wytłaczanych, o nierównomiernej powierzchni wykonać malowanie próbne.

Tapety z włókna szklanego z systemu Capaver: Gruntować środkiem Haftgrund EG.

Tapety nieprzylegające do podłoża:

Całkowicie usunąć, zmyć resztki kleju i papieru. Powierzchnię zagruntować środkiem DupaPutzfestiger. Wykonać warstwę pośrednią środkiem Haftgrund. 

Powierzchnie pokryte pleśnią:

Nalot z pleśni usunąć przez czyszczenie na mokro. Powierzchnie zmyć środkiem grzybobójczym i pozostawić do całkowitego wyschnięcia.

Niewielkie ubytki:

Po odpowiednim przygotowaniu uzupełnić ubytki szpachlówką Caparol-Akkordspachtel lub CaparolFüllspachtel P zgodnie z instrukcją obróbki, następnie pomalować środkiem poprawiającym przyczepność Haftgrund EG. Miejsca szpachlowane gipsem gruntować środkiem Dupa-Putzfestiger.

Warunki obróbki:

 • Minimalna temperatura stosowania: +8°C podłoża otoczenia i materiału.

Czas schnięcia

 • W temp. +20°C i względnej wilgotności powietrza 65% warstwa jest powierzchniowo sucha i nadająca się do powtórnego malowania po 4 - 6 godz. Powłoka jest całkowicie sucha i w pełni wytrzymała na obciążenia po ok. 3 dniach. W niższych temperaturach i przy wyższej wilgotności powietrza czasy te ulegają wydłużeniu.

WZORNIK KOLORÓW (aby powiększyć klikniej prawy przycisk myszy a następnie otwórz grafikę w nowej karcie wtedy uzyskasz powiększony wzornik).

Pamiętaj aby podać wybrany kolor w wiadomości dla sprzedającego, w innym wypadku wyślemy kolor biały. Cena na stronie dotyczy wszystkich kolorów. Kupując na tej stronie jeden z wybranych kolorów zawsze zapłacisz tą samą kwotę podaną na stronie bez żadnych dodatkowych opłat. 

Ważne informacje dla kupującego:

1) Przedmiotem sprzedaży jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta, zgodna z indywidualnym zamówieniem: zgodnie z art.38 ust.3 ustawy z dnia 30 maja 2014r. o prawach konsumenta nie podlega wymianie ani zwrotowi.

2) Pamiętaj aby podać wybrany kolor w wiadomości dla sprzedającego, w innym wypadku wyślemy kolor biały. Później nie istnieje możliwość zmiany decyzji ponieważ system automatycznie generuje zamówienia.

3) Cena na stronie dotyczy wszystkich kolorów podanych w załączonym wzorniku. Kupując na tej stronie jeden z wybranych kolorów zawsze zapłacisz tą samą kwotę podaną na stronie bez żadnych opłat, niezależnie od koloru jaki wybierzesz. 

4) Wzornik kolorów jest poglądowy. Kolory mogą różnić się w zależności od ustawień monitora. Sprzedający nie ponosi za to odpowiedzialność. W celu dokładnego dobrania koloru należy skorzystać ze wzornika dostępnego w punktach sprzedaży.

5) Podane zużycie jest orientacyjne, może różnić się w zależności od zastosowania, chłonności podłoża lub metody aplikacji.

6) Zdjęcia produktów mają charakter poglądowy. Mogą występować niewielkie różnice między zdjęciem a produktem w rzeczywistości, natomiast właściwości zawsze pozostają te same.

7) Przed zastosowaniem produktu zalecamy wykonać próbę w niewidocznym miejscu. 

8) Przed użyciem produktu należy bezwględnie zapoznać się z etykietą zamieszczoną na opakowaniu oraz kartą techniczną producenta dostępną na stronie internetowej producenta.

9) W przypadku specjalistycznych farb o głębokim stopniu matu czasami zabarwienie na dany kolor może okazać się niemożliwe. Jeżeli tak się stanie poinformujemy o tym Państwa telefonicznie i podpowiemy jaką alternatywę można zastosować. 

 

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl