CAPAROL-AKKORDSPACHTEL SF PLUS | niemiecka gotowa gładź szpachlowa | 25KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 132,99 zł 132.99
Cena netto: 108,12 zł
ilość szt.
Zyskujesz 132 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: CAPAROL

Opis

CAPAROL-AKKORDSPACHTEL SF PLUS to gotowa gładź szpachlowa efektywnego natryskiwania, wygładzania i nakrapiania ścian i sufitów w zastosowaniach wielkogabarytowych, szczególnie polecana do stosowania na beton wytwarzany na miejscu, na gotowych elementach betonowych i z betonu komórkowego, cegle wapienno-piaskowej, płytach gipsowo-kartonowych, starych powłokach nośnych itp. Odpowiednia do uzyskania jakości powierzchni na poziomie Q3 lub Q4 (wg EUROGYPSUM)) na płytach gipsowych i gipsowo-kartonowych.

Producent: CAPAROL

Opakowanie: 25 kg

Stopień połysku: matowy

Wydajność: 

 • natrysk: ok. 1670 g/m2 /mm grubości warstwy
 • nakrapianie: 400–700 g/m2 , w zależności od porządanej faktury

Właściwości

 • Bezrozpuszczalnikowa, o zmniejszonej emisji
 • Wodorozcieńczalna, przyjazna dla środowiska, o słabym zapachu
 • Wysoka przyczepność do podłoża
 • Bardzo twarda po wyschnięciu, nie pęczniejąca
 • Możliwe jest nałożenie aż 6 mm materiału w jednym przejściu roboczym
 • Do szlifowania na sucho i filcowania na mokro
 • Dyfuzyjna
 • Łatwa do rozprowadzania i wygładzania
 • Reakcja na ogień: A2-s1,d0 wg Klasyfikacji ogniowej wyrobów budowlanych EN 13501-1

Wymagany stan podłoża

Podłoże musi być nośne, czyste, suche oraz pozbawione substancji zmniejszających przyczepność. W zależności od rodzaju i właściwości podłoża przed szpachlowaniem należy położyć odpowiednią warstwę gruntującą. Stare i połyskujące nośne powłoki przeszlifować

ŁATWA W ROZPROWADZANIU GŁADŹ SZPACHLOWA DO WNĘTRZ Kod producenta Akkordspachtel SF plus

Sposób nakładania

Szpachlowanie na gładko przy nanoszeniu ręcznym: Przed przystąpieniem do pracy szpachlówkę Caparol-Akkordspachtel należy dokładnie rozmieszać i nakładać pacą stalową, nierdzewną. Możliwość łatwego nakładania szpachli WAŁKIEM. Zalecamy do tego celu specjalne nylonowe wałki o grubszym, sztywnym włóknie.

Natrysk maszynowy z nakrapianiem: Wydajne i praktyczne jest powlekanie i nakrapianie powierzchni ścian i sufitów np. z prefabrykatów betonowych, betonu odlewanego wygładzonego, betonu komórkowego, płyt gipsowych oraz płyt g-k za pomocą agregatów o dużej wydajności metodą cienkowarstwową.

Wykonanie: Całą powierzchnię należy obficie natryskiwać nierozcieńczoną szpachlówką Caparol-Akkordspachtel SF „plus“ i natychmiast wygładzić przy pomocy odpowiedniej blichówki stalowej. Akkordspachtel SF „plus“ można filcować na mokro lub szlifować na sucho. Po całkowitym wyschnięciu zaszpachlowanych na gładko powierzchni można je nakrapiać szpachlówką tworząc bardziej lub mniej delikatną fakturę. Wygląd uzyskanej struktury może zmieniać się w zależności od stopnia rozcieńczenia i wielkości zastosowanej dyszy. Nakrapianie stosuje się przeważnie na sufitach, które nie będą poddawane dalszej obróbce

ŁATWA W ROZPROWADZANIU GŁADŹ SZPACHLOWA DO WNĘTRZ Marka CAPAROL
ŁATWA W ROZPROWADZANIU GŁADŹ SZPACHLOWA DO WNĘTRZ Rodzaj produktu gładź

Wskazówki dodatkowe przy szpachlowaniu na gładko i nakrapianiu: Przed natryskiwaniem powierzchni ścian w większych pomieszczeniach należy najpierw wygładzić szpachlą sufit. W takim przypadku także górna część powierzchni ścian, aż do wysokości osiąganej z podłogi powinna być natryskiwana i wygładzona. Następnie dolną część powierzchni ściany szpachluje się i wygładza. Po wygładzeniu i lekkim przeschnięciu, wszystkie narożniki przemalować mokrym pędzlem. Zaszpachlować odręcznie kawerny i pęcherzyki. Przebicia rdzy zamknąć odpowiednim antykorozyjnym środkiem gruntującym np. Capalac AllGrund, po dobrym wyschnięciu szpachli. Bardzo gładkice powierzhnie sufitów betonowych, bez zadziorów i kawern można bezpośrednio nakrapiać, bez ich wcześniejszego wygładzania.

Zespół roboczy: Grupa robocza potrzebna do natryskiwania powinna się składać z 2-3 osób: 1 osoba natryskująca, by nanieść materiał na jednolitą grubość warstwy; 1 osoba ściągająca równomiernie nałożony materiał, a następnie wygładzająca powierzchnię; 1 osoba odpowiedzialna za obsługę urządzenia. Zabezpieczenie powierzchni nieobrabianych: Przed pracami zabezpieczyć drzwi i okna, najlepiej sporządzonymi na wymiar ramami drewnianymi z naciągniętą folią. Podłogi pokryć grubymi materiałami zabezpieczającymi.

Urządzenia do natryskiwania: Caparol Akkordspachtel SF "plus" może być nakładana za pomocą agregatów tynkarskich i wysokowydajnych urządzeń typu Airless. Przy pistoletach airless usunąć wszystkie filtry. Dysza: 0,035-0,043" Ciśnienie: 150-180 bar Należy dokładnie przestrzegać wytyczne i wskazówki producentów urządzeń, w tym stosować zalecane do natrysku szpachli pistolety o większym przepływie. Temperatura materiału przy natryskiwaniu airless nie może być niższa niż +10°C.

ŁATWA W ROZPROWADZANIU GŁADŹ SZPACHLOWA DO WNĘTRZ Rodzaj opakowania wiadro

Układ warstw na przygotowanych podłożach

Kolejne warstwy: Przed malowaniem farbą Sylitol Bio-Innenfarbe powierzchnię zagruntować środkiem CaparolHaftgrund. Powierzchnie wygładzone szpachlówką Caparol-Akkordspachtel SF "plus" można po wyschnięciu malować wszystkimi nadającymi się do tego celu farbami dyspersyjnymi i lateksowymi oraz lakierami akrylowymi firmy Caparol bez ich wcześniejszego gruntowania. Przed nakładaniem mas plastycznych lub tapetowaniem tapetami z włókna szklanego lub tkanin, konieczne jest wykonanie warstwy gruntującej środkiem Caparol-Haftgrund, a przed nakładaniem tynków z żywic syntetycznych – gruntowanie wykonać środkiem Putzgrund 610

ŁATWA W ROZPROWADZANIU GŁADŹ SZPACHLOWA DO WNĘTRZ Waga 25 kg
ŁATWA W ROZPROWADZANIU GŁADŹ SZPACHLOWA DO WNĘTRZ EAN 4002381880826

UWAGA:

Zdjęcia mają charakter poglądowy. Mogą występować niewielkie różnice między zdjęciem a produktem w rzeczywistości, natomiast właściwości zawsze pozostają te same. Przed użyciem produktu należy bezwględnie zapoznać się z etykietą zamieszczoną na opakowaniu oraz kartą techniczną producenta dostępną na stronie internetowej producenta. Zużycie produktów jest orientacyjne, może różnić się w zależności od zastosowania, chłonności podłoża lub metody aplikacji. Przed zastosowaniem produktu zalecamy wykonać próbę w niewidocznym miejscu. 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl