BETONMIX | płynny plastyfikator do betonów | 5 l

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 35,99 zł 35.99
Cena netto: 29,26 zł
ilość szt.
Zyskujesz 35 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: JURGA

Opis

BETONMIX to płynny plastyfikator produkowany przez firmę Jurga. Tak jak pozostałe produkty tego producenta tak również ten charakteryzuje się wysoką jakością dzięki użyciu odpowiednich komponentów. Plastyfikator do betonu to środek, który poprawia urabialność mieszanki betonowej i ogranicza powstawanie rys skurczowych oraz porów powietrznych. Znacznie polepsza właściwości mieszanki betonowej a do tego w późniejszym czasie pozwala uzyskać mieszankę betonową o podobnych właściwościach.

ZUŻYCIE: od 125 ml do 250 ml na 25 kg cementu

OPAKOWANIA: 5 l

 


 

Beton to mieszanka którą ludzie produkują już od ponad dwóch wieków. Jednak nie w takiej samej postaci. Ciągle poddawany jest modyfikacjom. Mają one na celu polepszenie jego właściwości. Najskuteczniejszą metodą modyfikowania betonu jest dodawanie do niego różnych domieszek. Jedną z nich jest opisywany przez nas plastyfikator firmy JURGA – BETONMIX.

 

betonmix

 

BETONMIX to produkt gotowy do użycia w postaci płynu, który sprawia że mieszanka betonowa jest bardziej plastyczna. Opisywany plastyfikator ogranicza zużycie wody zarobowej, ponieważ zmniejsza napięcie powierzchniowe wody. W samej mieszance również dodatkowo absorbuje wodę. BETONIMX wpływa także na urabialność mieszanki betonowej. Dzięki temu podczas samej aplikacji betonu lepiej się go pompuje, podaje oraz zaciera.

Wyrób sprawia również, że wewnętrzna spójność między cząsteczkami jest większa. Skutkuje to tym że cząstki kruszywa i cementu bardzo dobrze i dokładnie się łączy co w ostateczności daje efekt jednorodnej i odpowiednio zagęszczonej mieszanki betonowej. Tendencja mieszanki do segregacji jest ograniczona. Po wyschnięciu struktura stwardniałego betonu jest zwarta, pozbawiona rys skurczowych i porów powietrznych, co dobrze wpływa na całą konstrukcje. Nasz plastyfikator to domieszka bezchlorkowa. Efektem tego jest brak korozji stali w mieszance betonowej. Preparat przeznaczony jest głównie do produkcji wyrobów betonowych typu: płyty, krawężniki, nadproża, kostka, kręgi, płoty betonowe, stropy, ściany i ławy fundamentowe, itp. Produkt zalecany jest do wykonywania posadzek betonowych, w szczególności wylewek pod ogrzewanie podłogowe, jak również wylewek na tarasach i balkonach.

 

betonmix

 

Właściwości/zalety:

  • Zwiększa plastyczność
  • Obniżenie wskaźnika w/s (woda/spoiwo)
  • Redukuje rysy skurczowe
  • Poprawia odporność na czynniki atmosferyczne
  • Ogranicza powstawanie porów powietrznych
  • Wysoka wydajność
  • Nie powoduje korozji
  • Atrakcyjna cena, wysoka jakość

Dozowanie

Plastyfikator należy przed użyciem przechowywać w temperaturze powyżej +5oC. BETONMIX powinien być dozowany równocześnie z wodą zarobową. Zaleca się dozowanie w ilości od 0,2% do 0,5% w stosunku do wagi cementu (od 125 ml do 250 ml na 25 kg cementu). Dokładnie wymieszać.

UWAGA: Ze względu na różne typy cementów konieczna jest próba technologiczna dla danego zastosowania!

 

Dane techniczne

Ilość składników 1-składnikowe
Baza woda
Temperatura stosowania +5°C do +25°C.
Skład Mieszanina lignosulfonianów
Kolor i postać Ciemnobrunatna ciecz
pH 2,9-4,9

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl