ATLAS ZAPRAWA DO KLINKIERU 25 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 36,99 zł 36.99
Cena netto: 30,07 zł
ilość szt.
Zyskujesz 36 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 0
Producent: ATLAS

Opis

 

ATLAS ZAPRAWA DO KLINKIERU 25 KG 

ATLAS ZAPRAWA MURARSKA DO KLINKIERU

  • zawiera tras
  • nie powoduje wykwitów solnych
  • nie brudzi powierzchni cegieł
  • na bazie filtrowanego kruszywa
  • do murowania i spoinowania

Producent: Atlas

Opakowanie: Worek 25 kg

Zużycie: Z worka 25 kg otrzymuje się około 14 litrów masy. Do wykonania 1 m² muru o grubości 12 cm, z cegły o tradycyjnych wymiarach, zużywa się średnio: - 34 kg zaprawy przy grubości spoiny 1 cm - 40 kg zaprawy przy grubości spoiny 1,2 cm.

ZAPRAWA DO MUROWANIA I SPOINOWANIA KLINKIERU 25 KG Marka Atlas
ZAPRAWA DO MUROWANIA I SPOINOWANIA KLINKIERU 25 KG Stan opakowania oryginalne

Przeznaczenie:

  • Murowanie z elementów o nasiąkliwości 3-8 %: cegieł i kształtek klinkierowych, cegieł pełnych oraz z kamienia naturalnego.
  • Do murowania na tradycyjne, grube warstwy – zalecana grubość od 6 do 40 mm.
  • Wznoszenie elementów konstrukcyjnych i ozdobnych – ścian zewnętrznych i osłonowych, studzienek, słupów, murów ogrodzeniowych itp.
  • Spoinowanie murów wzniesionych z cegieł klinkierowych oraz okładzin z płytek klinkierowych.
  • Może być stosowana w obszarze renowacji starego budownictwa i konserwacji zabytków.  

Właściwości:

Zaprawa nie powoduje wykwitów solnych – zaprawa produkowana jest na bazie wysokiej jakości czystego cementu portlandzkiego z dodatkiem trasu (minerału pochodzenia wulkanicznego). Niski udział wody zarobowej, dodatek trasu oraz selekcjonowane spoiwo wolne od domieszek zabezpieczają zaprawę przed powstawaniem wykwitów.

Filtrowane kruszywo - kruszywo kwarcowe użyte do wyprodukowania zaprawy poddane zostało procesowi przesiewania i płukania, dzięki czemu ziarna żwiru zostały oczyszczone z zanieczyszczeń, rozpuszczalnych soli i innych minerałów, będących przyczynami powstawania wysoleń.

Odporna na promieniowanie UV - odpowiednio dobrany skład chemiczny pigmentów proszkowych zaprawy (tlenek żelaza) sprawia, że zaprawa jest ona odporna na działanie promieniowania ultrafioletowego. Dzięki temu intensywne kolory w trakcie eksploatacji nie blakną, a zaprawa nie traci swoich parametrów wytrzymałościowych.

Bardzo dobre parametry robocze – odpowiednio dobrany stos kruszywowy (do 1,2 mm) sprawia, że zaprawę można łatwo nakładać i formować. Możliwe jest murowanie dużych powierzchni bez efektu wypływania materiału z dolnych warstw.

Nie brudzi powierzchni cegieł - zawartość specjalnie dobranych pigmentów nieorganicznych i niski poziom wody zarobowej sprawiają, że powierzchnie cegieł daje się łatwo czyścić (na sucho) przy pomocy miękkich szczotek - w konsekwencji mur jest wolny od zanieczyszczeń.

Wytrzymałość na ściskanie – kategoria M5.

Posiada wysoką przyczepność do elementów o niskiej nasiąkliwości.

Zaprawa jest paroprzepuszczalna i hydrofobowa. 

ZAPRAWA DO MUROWANIA I SPOINOWANIA KLINKIERU 25 KG Rodzaj cement

Murowanie: 

Przygotowanie elementów klinkierowych Elementy klinkierowe powinny być czyste, wolne od kurzu i suche. W czasie składowania należy chronić je przed deszczem i zbytnim nagrzewaniem. W związku z możliwością wystąpienia niewielkich różnic w odcieniach kolorów pomiędzy cegłami z różnych partii produkcyjnych, zaleca się przed rozpoczęciem pomieszać cegły pochodzące z kilku palet

Warunki pogodowe Przed rozpoczęciem prac należy uwzględnić zarówno warunki atmosferyczne, w których prowadzone są roboty, jak i warunki, w których przebiegać będzie proces wiązania i wysychania zaprawy. Wszelkie prace należy prowadzić w temperaturze od +5 °C do +30 °C. W trakcie robót oraz po ich zakończeniu (przez minimum 7 dni), wymurowane elementy należy osłaniać folią lub matami, zabezpieczającymi przed ewentualnymi opadami i zbyt szybkim wysychaniem zaprawy, spowodowanym działaniem wiatru i słońca. Nie wolno prowadzić prac w czasie opadów atmosferycznych. Zaleca się również, by nie rozpoczynać robót, gdy prognozy pogody przewidują w ciągu najbliższych dni opady deszczu lub obniżenie temperatury. Ponadto, murowana konstrukcja i jej fundamenty muszą być zabezpieczone odpowiednimi izolacjami przed niekontrolowanym napływem wilgoci, np. podciąganej kapilarnie z podłoża

Przygotowanie zaprawy do murowania lub spoinowania Materiał z worka należy wsypać do czystego naczynia z odmierzoną ilością wody (proporcje podane w Danych Technicznych – uwaga: są one inne dla spoinowania i dla murowania) i mieszać wiertarką z mieszadłem (lub w betoniarce), aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Zaprawa nadaje się do użycia zaraz po wymieszaniu i należy ją wykorzystać w ciągu ok. 3 godzin.

Murowanie jednoetapowe Murować należy na „pełną spoinę”, gdyż ograniczy to możliwość przenikania wody opadowej do wnętrza przegrody. Grubość spoiny powinna być równomierna dla całej warstwy. Do profilowania spoiny należy wcześniej przygotować odpowiednie narzędzie o zaokrąglonym przekroju, z tworzywa sztucznego lub drewna. Moment rozpoczęcia profilowania spoin uzależniony jest od warunków atmosferycznych, chłonności cegły i związanej z tymi czynnikami szybkości wiązania zaprawy. Powinien on nastąpić w kilkanaście lub kilkadziesiąt minut od jej położenia, w momencie kiedy przyłożony do świeżej zaprawy palec nie ulega już zabrudzeniu. Uwaga - stopień związania zaprawy w trakcie spoinowania musi być taki sam dla całej powierzchni muru.

Murowanie dwuetapowe W celu uzyskania równych spoin i zachowania poziomu kolejnych warstw, można posłużyć się odpowiednio przygotowanymi listewkami lub innymi tego typu ogranicznikami (zalecana grubość 10÷12 mm), układanymi na wymurowanej warstwie cegieł, wzdłuż jej krawędzi. Pierwszy etap – murowanie - polega na połączeniu cegieł zaprawą murarską, z pozostawieniem miejsca na spoinę (zaprawą murarską wypełnia się jedynie przestrzeń pomiędzy listewkami). Spoinowanie tak wykonanego muru należy rozpocząć nie wcześniej niż po upływie 7 dni od zakończenia pierwszego etapu, używając do tego celu również ZAPRAWY MURARSKIEJ DO KLINKIERU ATLAS. 

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl