ATLAS WODER W | folia w płynie pod płytki ceramiczne | 4,5 kg





Opis
ATLAS WODER W jest przeznaczony do wykonywania izolacji wodochronnych pomieszczeń mokrych. Umożliwia wykonanie elastycznego zabezpieczenia naroży i dylatacji wraz z zatopioną w nim taśmą i narożnikami uszczelniającymi, chroni krawędzie połączeń ścian i podkładów podłogowych oraz przerwy dylatacyjne. Uszczelnia powierzchnie ścian i podłóg, wokół przejść rur instalacji wodnej i kanalizacyjnej wraz z zatopionymi w nim pierścieniami ściennymi bądź podłogowymi. Produkowany jest w postaci gotowej do użycia masy na bazie dyspersji polimerowych, wypełniaczy oraz środków modyfikujących.
Zużycie: 0,9 - 2,7 kg/m² średnie zużycie dla 2 warstw zależy od chłonności i równości podłoża
Metody nakładania:
- paca stalowa gładka
- pędzel
Czas schnięcia: ok. 1 H
Właściwości produktu:
Produkt jest wysokoelastyczny może być stosowany na podłożach wykonanych w systemach ogrzewania podłogowego i ściennego oraz na innych powierzchniach podlegających odkształceniom. Stanowi uszczelnienie powłokowe i jest odporny na powstawanie rys w podłożu. Gwarantuje idealne krycie już po nałożeniu pierwszej warstwy. Jest wygodny w aplikacji bez względu na charakter podłoża.
Uszczelnianie:
Powłokę uszczelniającą należy wykonać z co najmniej dwóch warstw hydroizolacji. Pierwszą nanosi się pędzlem, rozpoczynając od miejsc, w których zastosowane będą dodatkowo taśmy i narożniki uszczelniające. Akcesoria te zatapiamy w świeżo naniesionej masie ATLAS WODER W. Do nałożenia drugiej warstwy można przystąpić po całkowitym wyschnięciu pierwszej (po około 3 godzinach).
Przygotowanie podłoża:
Podłoże powinno być równe, stabilne i dostatecznie nośne, odporne na odkształcenia, pozbawione substancji obniżających przyczepność i wysezonowane. Występujące w podłożu cementowym rysy i ubytki należy mechanicznie poszerzyć i wypełnić zaprawą cementową. Podłoża pyliste, a także wykonane z materiałów gipsowych należy przeszlifować i odpylić, oczyszczone z warstw mogących osłabić przyczepność powłoki hydroizolacyjnej, zwłaszcza z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku, wykwitów solnych, resztek farby olejnej i emulsyjnej; podłoże pokryte glonami, grzybami oraz odpowiednio zagruntowane.
SUCHE – powierzchnia powinna być całkowicie wyschnięta, co należy potwierdzić „testem folii”. Test polega na ułożeniu folii z tworzywa sztucznego na powierzchni około 1m². Jeżeli po 72 godzinach na wewnętrznej powierzchni folii pojawi się skroplona para wodna, to takie podłoże nie nadaje się jeszcze do ułożenia hydroizolacji.