ATLAS WODER W | folia w płynie pod płytki ceramiczne | 4,5 kg

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 84,99 zł 84.99
Cena netto: 69,10 zł
ilość szt.
Zyskujesz 84 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: ATLAS

Opis

ATLAS WODER W jest przeznaczony do wykonywania izolacji wodochronnych pomieszczeń mokrych. Umożliwia wykonanie elastycznego zabezpieczenia naroży i dylatacji  wraz z zatopioną w nim taśmą i narożnikami uszczelniającymi, chroni krawędzie połączeń ścian i podkładów podłogowych oraz przerwy dylatacyjne. Uszczelnia powierzchnie ścian i podłóg, wokół przejść rur instalacji wodnej i kanalizacyjnej wraz z zatopionymi w nim pierścieniami ściennymi bądź podłogowymi. Produkowany jest w postaci gotowej do użycia masy na bazie dyspersji polimerowych, wypełniaczy oraz środków modyfikujących. 

Zużycie: 0,9 - 2,7 kg/m² średnie zużycie dla 2 warstw zależy od chłonności i równości podłoża

Metody nakładania:

  • paca stalowa gładka
  • pędzel

Czas schnięcia: ok. 1 H

Właściwości produktu:

Produkt jest wysokoelastyczny może być stosowany na podłożach wykonanych w systemach ogrzewania podłogowego i ściennego oraz na innych powierzchniach podlegających odkształceniom. Stanowi uszczelnienie powłokowe i jest odporny na powstawanie rys w podłożu. Gwarantuje idealne krycie już po nałożeniu pierwszej warstwy. Jest wygodny w aplikacji bez względu na charakter podłoża.

Uszczelnianie:

Powłokę uszczelniającą należy wykonać z co najmniej dwóch warstw hydroizolacji. Pierwszą nanosi się pędzlem, rozpoczynając od miejsc, w których zastosowane będą dodatkowo taśmy i narożniki uszczelniające. Akcesoria te zatapiamy w świeżo naniesionej masie ATLAS WODER W. Do nałożenia drugiej warstwy można przystąpić po całkowitym wyschnięciu pierwszej (po około 3 godzinach). 

Przygotowanie podłoża:

Podłoże powinno być równe, stabilne i dostatecznie nośne, odporne na odkształcenia, pozbawione substancji obniżających przyczepność i wysezonowane. Występujące w podłożu cementowym rysy i ubytki należy mechanicznie poszerzyć i wypełnić zaprawą cementową. Podłoża pyliste, a także wykonane z materiałów gipsowych należy przeszlifować i odpylić, oczyszczone z warstw mogących osłabić przyczepność powłoki hydroizolacyjnej, zwłaszcza z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku, wykwitów solnych, resztek farby olejnej i emulsyjnej; podłoże pokryte glonami, grzybami oraz odpowiednio zagruntowane.
SUCHE – powierzchnia powinna być całkowicie wyschnięta, co należy potwierdzić „testem folii”. Test polega na ułożeniu folii z tworzywa sztucznego na powierzchni około 1m². Jeżeli po 72 godzinach na wewnętrznej powierzchni folii pojawi się skroplona para wodna, to takie podłoże nie nadaje się jeszcze do ułożenia hydroizolacji.

Dane techniczne

Ilość składników 1-składnikowe
Temperatura stosowania +5°C do +25°C.
Narzędzia do aplikacji paca stalowa gładka, pędzel
Kolor i postać jednorodna pasta
Przerwy technologiczne około 3 godziny
Czas schnięcia: około 60 minut

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl