ATLAS WODER S | wodoszczelna zaprawa cementowa | 25 kg





Opis
ATLAS WODER S to produkt w postaci suchej mieszanki utworzonej z wysokiej jakości cementów, żywic proszkowych najnowszej generacji, wypełniaczy mineralnych oraz środków modyfikujących. Jest przeznaczony do wykonywania izolacji przeciwwilgociowych i wodochronnych pomieszczeń mokrych, podziemnych części budynków i budowli (fundamenty, ściany piwnic itp.), różnego rodzaju zbiorników. Jest przeznaczony do wykonywania izolacji przeciwwilgociowych i wodochronnych pomieszczeń mokrych, podziemnych części budynków i budowli (fundamenty, ściany piwnic itp.), różnego rodzaju zbiorników. Polecany na stare, zawilgocone budynki. Paroprzepuszczalność w połączeniu z wodoszczelnością sprawia, że zaprawa nadaje się doskonale do izolacji przegród budowlanych obiektów zabytkowych. Umożliwia wykonanie elastycznego zabezpieczenia naroży i dylatacji wraz z zatopionymi w nim akcesoriami w postaci taśm, chroni krawędzie połączeń ścian i podkładów podłogowych oraz przerwy dylatacyjne. Uszczelnia powierzchnie wokół ścian i podłóg, wokół przejść rur instalacji wodnej i kanalizacyjnej – wraz z zatopionymi w akcesoriami w postaci pierścieni.
Zużycie: 2,0 - 4,5 kg/m2 całkowita grubość powłoki uszczelniającej powinna być dobrana do warunków oddziaływania wody na uszczelnianą powierzchnię
Metody nakładania:
- paca gładka
- pędzel
- agregat
Czas schnięcia: 24 H
Dane techniczne:
- czas gotowości zaprawy do pracy - ok. 2 godzin
- przyklejanie okładzin - po 24 godzinach
- odporność na wodę naporową - po 7 dniach
- wchodzenie i nakładanie kolejnej warstwy - po 3 godzinach
- czas otwarty pracy (czas wysychania) - min. 30 minut
Przygotowanie podłoża:
Podłoże powinno być przede wszystkim równe i nośne - tzn. mocne, stabilne i oczyszczone z kurzu, brudu, wykwitów solnych i słabo przylegających fragmentów podłoża, pozostałości starych farb, olejów, powłok bitumicznych i innych substancji, mogących osłabić przyczepność hydroizolacji. Występujące w podłożu ustabilizowane rysy powyżej szerokości do 1,0 mm i ubytki należy mechanicznie poszerzyć i wypełnić zaprawą cementową. Podłoża pyliste należy przeszlifować i odpylić i zagruntować emulsją; świeżo wykonane powierzchnie mogą być uszczelniane po ich odpowiednim wysezonowaniu; podłoże wstępnie powinno być zwilżone, a w trakcie nakładania matowo-wilgotne.
Przygotowanie masy:
Materiał z worka należy wsypać do naczynia z odmierzoną ilością wody i mieszać mieszarką wolnoobrotową, aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Przygotowaną w ten sposób masę należy wykorzystać w ciągu ok. 2 godzin.
Prace wykończeniowe:
Powstałą po związaniu powłokę uszczelniającą (po około 24 godzinach) zaleca się zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi, poprzez naniesienie na nią tynku, posadzki lub okładziny. Uszczelnione powierzchnie należy chronić przez około 3 dni przed oddziaływaniem wody pod ciśnieniem.