ATLAS WODER E | szybkoschnąca folia w płynie | 15 kg

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 294,99 zł 294.99
Cena netto: 239,83 zł
ilość szt.
Zyskujesz 294 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: ATLAS

Opis

ATLAS WODER E jest nowoczesnym materiałem, którego receptura składa się wyłącznie z najwyższej jakości wodorozcieńczalnych dyspersji kopolimerowych wraz z odpowiednio dobranymi wypełniaczami oraz dodatkami. Skrupulatnie dobrane proporcje zapewniają optymalne parametry gotowej powłoki, tworząc wodoszczelny materiał nazywany powszechnie szybkoschnącą folią w płynie. Zastosowanie jej razem z dodatkowymi produktami w postaci taśm uszczelniających i specjalnych kołnierzy pozwala na uzyskanie 100 % szczelnej powłoki nawet na skomplikowanych powierzchniach.
ATLAS WODER E jest przeznaczony do wykonywania izolacji wodochronnych pomieszczeń mokrych (łazienek, kabin prysznicowych itp.) oraz balkonów.

Zużycie: 

  • izolacja przeciwwilgociowa --> ok. 1 kg/m²
  • izolacja przeciwwodna --> ok. 2,0 kg/m²

Metody nakładania:

  • paca stalowa gładka
  • pędzel

Właściwości produktu:

ATLAS WODER E produkowany jest w postaci gotowej do użycia masy na bazie dyspersji polimerowych, wypełniaczy oraz środków modyfikujących. Produkt szybko wysycha co umożliwia nakładanie kolejnej warstwy po 1 godzinie, a wykonywanie okładzin ceramicznych już po: -  2 godzinach dla izolacji przeciwwodnych (np. ściany w łazienkach i kuchniach)- 4 godzinach dla izolacji przeciwwilgociowych (np. podłogi w łazienkach i kuchniach, balkony); jest wysokoelastyczny może być stosowany na podłożach wykonanych w systemach ogrzewania podłogowego i ściennego oraz na innych powierzchniach podlegających odkształceniom; jest odporny na powstawanie rys w podłożu – dzięki specjalnym polimerom, masa mostkuje rysy o szerokości do 0,8 mm, co oznacza, że hydroizolacja pozostanie szczelna nawet gdy podłoże pod spodem zarysuje się; posiada wysoką przyczepność do typowych podłoży budowlanych – np. do betonu ok. 2,2 MPa; jest mrozoodporny i nie traci swoich właściwości nawet w przypadku wielokrotnego przejścia cyklu zamarzania-odmarzania; jest odporny na UV, mróz i starzenie; stanowi uszczelnienie powłokowe – tworzy cienką powłokę (musi być chroniony przed mechanicznym uszkodzeniem, np. w wyniku ruchu pieszego lub uderzenia – konieczne jest wykonanie na nim np. okładziny z płytek); może być stosowany bezpośrednio pod płytki – zastępuje papy i tradycyjne folie, na których wymagane było wykonanie podkładu podłogowego przed przyklejeniem płytek; rodzaj materiału pozwala uzyskać ciągłą powłokę, bez konieczności tworzenia zakładów i specjalnych połączeń jak to ma miejsce w przypadku materiałów rolowych; można aplikować w szerokim zakresie temperatur od 5 do 30 °C; wiąże praktycznie bezskurczowo – skurcz liniowy jest ograniczony do minimum – w trakcie wysychania nie pojawiają się charakterystyczne dla zapraw cementowych rysy i pęknięcia skurczowe.

Przygotowanie podłoża:

Podłoże powinno być równe, stabilne i dostatecznie nośne, odporne na odkształcenia, pozbawione substancji obniżających przyczepność i wysezonowane. Występujące w podłożu cementowym rysy i ubytki należy mechanicznie poszerzyć i wypełnić zaprawą cementową. Podłoża pyliste, a także wykonane z materiałów gipsowych należy przeszlifować i odpylić, oczyszczone z warstw mogących osłabić przyczepność powłoki hydroizolacyjnej, zwłaszcza z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku, wykwitów solnych, resztek farby olejnej i emulsyjnej; podłoże pokryte glonami, grzybami oraz odpowiednio zagruntowane.
SUCHE – powierzchnia powinna być całkowicie wyschnięta, co należy potwierdzić „testem folii”. Test polega na ułożeniu folii z tworzywa sztucznego na powierzchni około 1m². Jeżeli po 72 godzinach na wewnętrznej powierzchni folii pojawi się skroplona para wodna, to takie podłoże nie nadaje się jeszcze do ułożenia hydroizolacji.

Dane techniczne

Baza woda
Temperatura stosowania +5°C do +25°C.
Gruntowanie Nie
Klej do styropianu Nie
Hydroizolacja Tak
Ilość warstw: 2 warstwy
Narzędzia do aplikacji I warstwa pędzel, II warstwa paca,
Przerwy technologiczne około 1 godziny

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl