ATLAS TEN-10 | szybkotwardniejąca zaprawa cementowa | 25 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 59,99 zł 59.99
Cena netto: 48,77 zł
ilość szt.
Zyskujesz 59 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: ATLAS

Opis

ATLAS TEN-10 to szybkotwardniejąca zaprawa cementowa do wykonywania silnie obciążonych posadzek i napraw podłoży betonowych. Charakteryzuje się szybkim przyrostem wytrzymałości początkowej, już po 24 h zaprawa uzyskuje wytrzymałość na ściskanie minimum 20 N/mm2 , a na zginanie min 3,5 N/mm2. W trakcie nakładania doskonale przylega do powierzchni, na które jest aplikowany, np. sufitów i spodów płyt balkonowych - dzięki międzycząsteczkowym siłom spoistości, działającym gdy jest w stanie półpłynnym. Pozwala na kształtowanie spadku dzięki odpowiednio dobranej, gęstej konsystencji roboczej pozwala uzyskać spadki na powierzchniach spływu wody. Przeznaczony jest do napraw elementów betonowych i żelbetowych – koryguje zarówno lokalne nierówności, jak i całe powierzchnie balkonów, tarasów, słupów, podciągów, schodów, ramp itp. Tworzy warstwę posadzkową o bardzo wysokiej wytrzymałości na ściskanie i ścieranie, znajduje zastosowanie na rampach i podjazdach przeładunkowych, w halach magazynowych i produkcyjnych. Pozwala wchodzić na naprawioną powierzchnię już po 3 godzinach. Umożliwia wyprofilowanie i odtworzenie pierwotnego kształtu oraz formy naprawianego elementu w naprawach niekonstrukcyjnych. – Może stanowić podkład pod płytki, parkiet, panele; może stanowić również warstwę ostateczną.

Zużycie: 20 kg suchej masy na 1m² i na każdy 1 cm grubości 

Proporcje mieszania (woda / sucha mieszanka):

  • 0,12-0,15 l / 1 kg
  • 3,0-3,75 l / 25 kg

Przygotowanie podłoża:

Podłoże powinno być suche i nośne, tzn. odpowiednio mocne, oczyszczone z warstw mogących osłabić przyczepność zaprawy naprawczej, zwłaszcza z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku, substancji bitumicznych, resztek farby. Luźne elementy oraz fragmenty podłoża o słabej wytrzymałości należy usunąć mechanicznie, np. skuć. Powierzchnia podłoża powinna być szorstka i porowata. Istniejące rysy i spękania należy mechanicznie poszerzyć do minimum 5 mm szerokości. Gładkie podłoża należy wyśrutować w celu uzyskania chropowatej powierzchni. Bezpośrednio przed wykonaniem właściwej warstwy zaprawy podłoże należy każdorazowo zwilżyć wodą i nanieść na nie warstwę kontaktową. 

Dylatacje:

W przypadku wykonywania posadzki lub podkładu podłogowego, ściany i inne elementy występujące w polu wykonywanych prac powinny być oddzielone (zdylatowane) od wylewki, np. PROFILAMI DYLATACYJNYMI ATLAS lub cienkimi paskami ze styropianu. Należy dodatkowo zaznaczyć na ścianach miejsca przebiegu istniejących w podłożu dylatacji, aby przenieść je później na warstwę podkładu.

Przygotowanie masy:

Materiał z worka należy wsypać do naczynia z odmierzoną ilością wody i mieszać mieszarką wolnoobrotową z mieszadłem do zapraw, aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Masa nadaje się do użycia zaraz po wymieszaniu i należy ją wykorzystać w ciągu 40 minut.

Nakładanie warstwy kontaktowej:

Warstwa kontaktowa ma konsystencję płynną i można nanosić ją pędzlem. Należy ją intensywnie wcierać w uprzednio zwilżone podłoże. Gdy warstwa kontaktowa wyschnie przed nałożeniem głównej warstwy podkładu, wymagane jest powtórne jej wykonanie (metoda „mokre na mokre”).

Nakładanie masy:

Na wilgotnej jeszcze warstwie kontaktowej, należy wykonać właściwą warstwę zaprawy, używając do tego celu pacy stalowej i dbając o dokładne wypełnienie (na wcisk) istniejących rys i spękań. Kolejne partie zaprawy należy łączyć ze sobą przed rozpoczęciem wiązania materiału. W zależności od panujących warunków cieplno-wilgotnościowych zaprawa zaczyna wiązać już po ok. 1 godzinie. W tym czasie wstępnie związaną powierzchnię można w zależności od wymagań wygładzić lub zatrzeć. W przypadku zastosowania produktu do wykonywania posadzek lub podkładów podłogowych, prace należy prowadzić zgodnie z technologią robót podłogowych, pamiętając o szybszym czasie wiązania stosowanej zaprawy i wykonaniu odpowiednich dylatacji. Użytkowanie posadzki, wchodzenie na nią można rozpocząć już po ok. 3 godzinach od wykonania.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl