ATLAS STONER | gips szpachlowy do spoinowania bez użycia taśm | 20 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 88,99 zł 88.99
Cena netto: 72,35 zł
ilość szt.
Zyskujesz 88 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: ATLAS

Opis

ATLAS STONER - to gips szpachlowy do spoinowania bez użycia taśm. Jest łatwy i bardzo wygodny do nakładania, zarówno podczas wprowadzania pomiędzy płyty gipsowo-kartonowe jak i podczas wygładzania i ostatecznego profilowania powierzchni. Zapewnia trwałe, odpowiednio mocne i elastyczne połączenie na styku płyt gipsowo-kartonowych. Zapewnia wysoką stabilność uzyskanego połączenia (bez efektu wciągania nałożonej masy). Sucha mieszanka modyfikowana jest specjalnymi polimerami i odpowiednią dla przewidzianego zakresu stosowania ilością włókien celulozowych. Włókna wzmacniają i zagęszczają strukturę utwardzonego gipsu, zwiększając jego odporność na ewentualne spękania. Zalecany na podłoża gipsowe, do miejscowych napraw powierzchni tynków gipsowych, gładzi lub płyt gipsowo-kartonowych. 

Zużycie: ok. 0,5 kg na 1 mb połączenia płyt gipsowo-kartonowych. 

Zużycie zależy od grubości oraz kształtu i sposobu profilowania krawędzi płyt gipsowo-kartonowych.

Proporcje mieszania (woda / sucha mieszanka):

  • ok. 0,48 l / 1 kg
  • ok. 9,6 l / 20 kg

Przygotowanie podłoża:

Wymagania dla konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych:

• stabilne i dostatecznie sztywno zamocowane do podłoża, elementów ATLAS M-System lub rusztu; zaleca się, aby spoinowanie płyt odbywało się po zakończeniu wszelkich prac mokrych w pomieszczeniach, przy stabilnej wilgotności i temperaturze otoczenia ,

• zamocowane z pozostawieniem szczeliny ok. 2 mm pomiędzy sąsiadującymi płytami,

•odstęp między płytami a elementami konstrukcyjnymi budynku powinien umożliwić powstanie rysy kontrolowanej (dylatacji).

Wymagania dla krawędzi płyt gipsowo-kartonowych:

• krawędzie płyt docinanych na budowie należy sfazować nożem lub strugiem pod kątem ok. 45°,

• oczyszczone z kurzu i innych warstw mogących osłabić przyczepność,

• zagruntowane emulsją ATLAS UNI-GRUNT lub ATLAS UNIGRUNT ULTRA. 

UWAGA! Gruntowanie jest obowiązkowe w przypadku spoinowania płyt z krawędziami fazowanymi w warunkach budowy. 

Przygotowanie zaprawy:

Materiał z worka należy powoli wsypać do czystego pojemnika z wodą, pozostawić do całkowitego nasiąknięcia, na ok. 3–5 min, a następnie mieszać ręcznie lub mechanicznie (mieszarką wolnoobrotową z mieszadłem do gipsu) przez 1 do 2 minut. Przygotowaną masę wykorzystać w ciągu ok. 60 minut od przygotowania

Wykonanie spoinowania - bez użycia taśmy:

Prace zaleca się prowadzić w dwóch etapach. W pierwszym zaprawę nakłada się poprzecznie do krawędzi płyt, bezpośrednio w przestrzeń pomiędzy sąsiadującymi płytami, dążąc do pełnego i jak najgłębszego jej wypełnienia na całej grubości płyt. Nadmiar zaprawy ściąga się i rozprowadza płynnym ruchem na całej długości spoiny. Tak wypełnione spoiny pozostawia się do stwardnienia powierzchni gipsu. W drugim etapie, zaprawę z nowego zarobu ponownie nanosi się na spoinę i rozprowadza do uzyskania równej i gładkiej powierzchni. Ewentualne nierówności po wysuszeniu szlifować drobnoziarnistym papierem ściernym.

Wykonanie spoinowania - z użyciem taśmy:

Zaprawę nałożyć bezpośrednio w przestrzeń pomiędzy sąsiadującymi płytami, dążąc do pełnego i jak najgłębszego jej wypełnienia na całej grubości płyt. W świeżo nałożoną masę wcisnąć taśmę (siatkową, papierową lub fizelinową), tak aby dokładnie i bez fałd przylegały do podłoża. Powierzchnię taśmy pokryć cienką warstwą gipsu i pozostawić do stwardnienia. Po stwardnieniu gipsu nałożyć drugą warstwę szpachli o szerokości większej niż poprzednia. W przypadku spoinowania płyt z krawędziami docinanymi na budowie, w celu odpowiedniego zlicowania z powierzchnią płyt, szerokość drugiej warstwy powinna wynosić minimum 40 cm. Ewentualne nierówności po wysuszeniu zeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym.

Podczas wysychania spoiny zaleca się unikać bezpośredniego nasłonecznienia, przeciągów, intensywnego nagrzewania lub chłodzenia pomieszczeń oraz należy zapewnić odpowiednią wentylację.

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl