ATLAS SMS 30 | szybkosprawny, samopoziomujący podkład podłogowy | 25 KG

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 52,99 zł 52.99
Cena netto: 43,08 zł
ilość szt.
Zyskujesz 52 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: ATLAS

Opis

ATLAS SMS 30 - to szybkosprawny, samopoziomujący podkład podłogowy, który pozwala uzyskać poziomą i gładką powierzchnię nawet w dużych pomieszczeniach, bez konieczności stosowania listew prowadzących i ściągania masy łatami. Jest szybkosprawny co umożliwia ruch pieszy już po 3 godzinach od wykonania podkładu. Minimalne zmiany liniowe podkładu w trakcie wiązania (≤ 0,6 mm/mb) ograniczają możliwość jego spękania i odspajania się od słabych podłoży (o niskiej spoistości). Można go łatwo i szybko nakładać zarówno ręcznie jak i przy użyciu maszyn wyposażonych w pompy ślimakowe, dzięki czemu osiąga się dużą wydajność. Podnosi poziom podłogi w całym pomieszczeniu np. gdy zachodzi konieczność zrównania poziomów dwóch sąsiednich pomieszczeń. Specjalnie zalecany do wyrównywania powierzchni istniejących podkładów grzewczych, cementowych i anhydrytowych, w przypadku gdy nierówności podkładu uniemożliwiają wykonanie ostatecznej okładziny i trzeba zastosować dodatkową, cienką warstwę materiału. Wyrównuje podłoża w zakresie 3-30 mm zarówno gdy podłoże posiada jedynie miejscowe nierówności, jak i gdy w całości wykonane jest z niewielkim spadkiem. 

Zużycie:  ok. 1,65 kg zaprawy na 1 m² i na każdy 1 mm grubości warstwy

Proporcje mieszania (woda/sucha mieszanka): 

  • 0,2 – 0,22 l / 1 kg
  • 5,0 – 5,5 l / 25 kg

 

Przygotowanie podłoża:

Podłoże powinno być stabilne, nośne i powietrzno-suche, a z uwagi na niebezpieczeństwo wypływania masy powinno mieć charakter wannowy.

Wymagania dla podłoży:

  • podkłady cementowe - wiek powyżej 28 dni,
  • podkłady anhydrytowe ATLAS SAM – wilgotność max. 1 % CM oraz wykonanie warstwy z ATLAS EPO-S,
  • beton - wiek powyżej 3 miesięcy. 

Nierówności podłoża (zagłębienia i ubytki) należy zagruntować emulsją ATLAS UNI-GRUNT lub ATLAS UNI-GRUNT ULTRA, wyrównać zaprawą ATLAS ZW 330 lub ATLAS TEN-10. Suche, naprawione podłoże należy odkurzyć, starannie zagruntować emulsją ATLAS UNI-GRUNT lub ATLAS UNI-GRUNT ULTRA i pozostawić do wyschnięcia. Podłoża typu lastryko należy bezwzględnie odtłuścić oraz usunąć warstwy past i impregnatów (jeśli lastryko było nimi pokrywane). Przed wylaniem ATLAS SMS 30 na lastryko, należy je zagruntować 4 godziny wcześniej preparatem ATLAS ULTRAGRUNT.

Dylatacje:

Podkład należy oddzielić od ścian profilem dylatacyjnym. Dylatacje należy wykonać również w progach pomieszczeń oraz wokół słupów. Istniejące dylatacje podłoża powinny być przeniesione na powierzchnię wykonanego podkładu.

Przygotowanie masy:

1. Wykonanie maszynowe – należy stosować agregaty mieszająco-pompujące ze stałym przepływowym dozowaniem wody. Zaleca się używać pompy o wydajności 60 l/min. Materiał z worka wsypać do kosza zasypowego i ustawić stały poziom dozowanej wody, pozwalający osiągnąć prawidłową konsystencję. Przy ustalaniu konsystencji można posłużyć się naczyniem o pojemności 0,5 l lub 1,0 l. Przygotowana mieszanka, wylana z naczynia 0,5 l na wypoziomowane niechłonne podłoże (np. folia) powinna utworzyć „placek” o średnicy 35-40 cm (dla naczynia 1,0 l odpowiednio 50-55 cm).

2. Wykonanie ręczne - materiał z worka należy wsypać do pojemnika z odmierzoną ilością wody i mieszać aż do uzyskania jednolitej masy, najlepiej za pomocą mieszarki wolnoobrotowej z mieszadłem do zapraw, np. ATLAS TWIST. Po 5 minutach ponownie przemieszać. Masa zachowuje swoje właściwości przez około 40 minut. Właściwą konsystencję należy sprawdzić, rozlewając zaprawę z naczynia o pojemności 1 litra na równe, niechłonne podłoże (np. folia). Powinna ona utworzyć „placek” o średnicy ok. 50-55 cm

Wykonywanie podkładu:

Przed przystąpieniem do prac należy wyznaczyć w pomieszczeniach przyszłą grubość podkładu (na ścianach i w polu wykonywania). Możemy tego dokonać np. za pomocą poziomnicy i przenośnych reperów wysokościowych. Przygotowaną masę rozlewa się równomiernie do ustalonych wysokości, unikając przerw. Pole układania masy należy tak przygotować, by móc je wykonać i odpowietrzyć w czasie ok. 40 minut. Przy ręcznym wylewaniu nadmiar masy należy zagarniać do siebie przy pomocy długiej metalowej pacy. Bezpośrednio po wykonaniu każdego pola należy materiał odpowietrzyć, stosując np. wałek z tworzywa sztucznego tzw. „kolczak”. Przy grubościach podkładu powyżej 20 mm zaleca się stosować sztangę, tzw. tepownicę odpowietrzanie zaleca się przeprowadzić w 2 prostopadłych kierunkach zaraz po wylaniu masy.

UWAGA! Świeżo wykonany podkład należy chronić przed zbyt szybkim wysychaniem, bezpośrednim nasłonecznieniem, niską wilgotnością powietrza lub przeciągami. W celu zapewnienia dogodnych warunków wiązania zaprawy, w zależności od potrzeb, świeżo wykonaną powierzchnię należy zraszać wodą lub przykrywać folią. Odpowiednia pielęgnacja wydłuża proces schnięcia, lecz prowadzi do wzrostu wytrzymałości produktu.

Dane techniczne

Baza cement
Narzędzia do aplikacji paca stalowa

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl