ATLAS SMS 15 | szybkosprawna samopoziomująca masa szpachlowa | 25 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 55,99 zł 55.99
Cena netto: 45,52 zł
ilość szt.
Zyskujesz 55 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: ATLAS

Opis

ATLAS SMS 15 - to szybkosprawna, samopoziomująca masa szpachlowa, która posiada doskonałą rozlewność i pozwala uzyskać poziomą powierzchnię nawet w dużych pomieszczeniach, bez konieczności stosowania listew prowadzących i ściągania masy łatami. Szybko wiąże co umożliwia ruch pieszy już po 3 godzinach od wykonania podkładu. Posiada również bardzo niski skurcz liniowy  minimalne zmiany liniowe podkładu w trakcie wiązania (≤ 0,6 mm/mb) ograniczają możliwość jego spękania i odspajania się od słabych podłoży. Przystosowany jest do wykonywania ręcznego lub maszynowego, można go łatwo i szybko wykonać zarówno ręcznie jak i przy użyciu maszyn wyposażonych w pompy ślimakowe, dzięki czemu osiąga się dużą wydajność. Po wykonaniu stanowi bardzo gładką powierzchnię i jest szczególnie zalecany jako warstwa wykończeniowa dla podkładów podłogowych wykonywanych pod cienkowarstwowe wykładziny i panele PVC. W przypadku gdy nierówności podkładu uniemożliwiają wykonanie ostatecznej okładziny i trzeba zastosować dodatkową, cienką warstwę materiału produkt ten wyrównuje powierzchnię istniejących podkładów grzewczych cementowych i anhydrytowych. Podnosi poziom podłogi w całym pomieszczeniu – np. gdy zachodzi konieczność zrównania poziomów dwóch sąsiednich pomieszczeń. Może być stosowany w pokojach, przedpokojach, holach, salonach, biurach, korytarzach, poczekalniach, kuchniach.

Zużycie: 1,66 kg zaprawy na 1 m² i na każde 1 mm grubości warstwy

Proporcje mieszania (woda/sucha mieszanka):

  • 0,2-0,21 l / 1 kg
  • 5,0-5,25 l / 25 kg

Przygotowanie podłoża:

Podłoże powinno być stabilne, nośne i powietrzno-suche, a z uwagi na niebezpieczeństwo wypływania masy powinno mieć charakter wannowy.

Wymagania dla podłoży: 

  • podkłady cementowe - wiek powyżej 28 dni,
  • podkłady anhydrytowe ATLAS SAM – wilgotność max. 1 % CM oraz wykonanie warstwy z ATLAS EPO-S,
  • beton - wiek powyżej 3 miesięcy. Nierówności podłoża (zagłębienia i ubytki) wyrównać zaprawą ATLAS ZW 330. 

Suche, naprawione podłoże należy odkurzyć, starannie zagruntować emulsją ATLAS UNI-GRUNT lub ATLAS UNIGRUNT ULTRA i pozostawić do wyschnięcia. Podłoża typu lastryko należy bezwzględnie odtłuścić oraz usunąć warstwy past i impregnatów (jeśli lastryko było nimi pokrywane). Przed wylaniem masy na lastryko, należy je zagruntować 4 godziny wcześniej preparatem np. ATLAS ULTRAGRUNT.

Dylatacje:

Podkład należy oddzielić od ścian profilem dylatacyjnym. Dylatacje należy wykonać również w progach pomieszczeń oraz wokół słupów. Istniejące dylatacje podłoża powinny być przeniesione na powierzchnię wykonanego podkładu.

Przygotowanie masy:

1. Wykonanie maszynowe – należy stosować agregaty mieszająco-pompujące ze stałym przepływowym dozowaniem wody. Zaleca się używać pompy o wydajności 60 l/min. Materiał z worka wsypać do kosza zasypowego i ustawić stały poziom dozowanej wody, pozwalający osiągnąć prawidłową konsystencję. Przy ustalaniu konsystencji można posłużyć się naczyniem o pojemności 0,5 l lub 1,0 l. 

2. Wykonanie ręczne - materiał z worka należy wsypać do pojemnika z odmierzoną ilością wody i mieszać aż do uzyskania jednolitej masy, najlepiej za pomocą mieszarki wolnoobrotowej z mieszadłem do zapraw. Po 5 minutach ponownie przemieszać. Masa zachowuje swoje właściwości przez około 40 minut. Przy ustalaniu konsystencji można posłużyć się naczyniem o pojemności 0,5 l lub 1,0 l. 

Przygotowana mieszanka, wylana z naczynia 0,5 l na wypoziomowane niechłonne podłoże (np. folia) powinna utworzyć „placek” o średnicy 35-40 cm (dla naczynia 1,0 l odpowiednio 50-55 cm).

Wykonywanie podkładu:

Przed przystąpieniem do prac należy wyznaczyć w pomieszczeniach przyszłą grubość podkładu (na ścianach i w polu wykonywania). Możemy tego dokonać np. za pomocą poziomnicy i przenośnych reperów wysokościowych. Przygotowaną masę rozlewa się równomiernie do ustalonych wysokości, unikając przerw. Pole układania masy należy tak przygotować, by móc je wykonać i odpowietrzyć w czasie ok. 40 minut. Przy ręcznym wylewaniu nadmiar masy należy zagarniać do siebie przy pomocy długiej metalowej pacy. Bezpośrednio po wykonaniu każdego pola należy materiał odpowietrzyć, stosując np. wałek z tworzywa sztucznego tzw. „kolczak”. Odpowietrzanie zaleca się przeprowadzić w 2 prostopadłych kierunkach zaraz po wylaniu masy.

UWAGA! Świeżo wykonany podkład należy chronić przed zbyt szybkim wysychaniem, bezpośrednim nasłonecznieniem, niską wilgotnością powietrza lub przeciągami. W celu zapewnienia dogodnych warunków wiązania zaprawy, w zależności od potrzeb, świeżo wykonaną powierzchnię należy zraszać wodą lub przykrywać folią. Odpowiednia pielęgnacja wydłuża proces schnięcia, lecz prowadzi do wzrostu wytrzymałości produktu.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl