ATLAS SILMUR M-10 SZARY | zaprawa do bloczków | 25 KG





Opis
Uwaga, produkt jest dostępny w 4 różnych wersjach odpornych na ściskanie. Zwróć uwagę na wersję jaką kupujesz na tej aukcji.
Kolor: szary
Wersja: M-7,5
Producent: Atlas
Opakowanie: 25 kg
Zużycie:
Zaprawy ATLAS SILMUR produkowane są w postaci suchej mieszanki spoiwa cementowego, kruszyw i środków modyfikujących.
Właściwości:
- Łatwe i wygodne w użyciu – charakteryzują się bardzo dobrą urabialnością, plastycznością i wysoką przyczepnością.
- Wysoce wydajne – możliwość kontrolowania grubości warstwy przy nakładaniu pacą ząbkowaną lub dozownikiem, zmniejsza zużycie zaprawy i przyspiesza prace.
- Zalecane do wznoszenia murów z elementów silikatowych (wszystkie wersje) oraz betonu komórkowego i gazobetonu (SILMURY M-10, M-7,5 oraz M-5).
- Stosowane do murowania na cienkie spoiny – zalecana grubość warstwy od 2 do 10 mm (optymalna grubość: 2-3 mm).
Murowanie:
Przygotowanie elementów z silikatów
Powierzchnie łączonych elementów należy oczyścić z pyłu i ukruszonych fragmentów. W celu uzyskania cienkiej spoiny, o równomiernej grubości zaprawy na całej długości warstwy, zaleca się każdorazowo powierzchnię wcześniej przyklejonych bloczków przeszlifować i odpylić.
Warunki pogodowe
Przed rozpoczęciem prac należy uwzględnić zarówno warunki atmosferyczne, w których prowadzone będą roboty, jak i warunki, w których będzie przebiegać proces wiązania i wysychania zaprawy.
Przygotowanie zaprawy
Materiał z worka należy wsypać do czystego naczynia z odmierzoną ilością wody (proporcje podane w Danych Technicznych) i mieszać wiertarką z mieszadłem (lub w betoniarce), aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Rozrobioną zaprawę należy odstawić na 5 minut i ponownie wymieszać. Zaprawę należy wykorzystać w ciągu ok. 4 godzin.
Murowanie
Do ułożenia i wypoziomowania pierwszej warstwy należy zastosować ZAPRAWĘ MURARSKĄ ATLAS. Zaprawę ATLAS SILMUR należy rozprowadzić równomiernie, za pomocą ząbkowanej pacy po poziomej płaszczyźnie wcześniej wykonanej warstwy. Zaprawę należy nakładać również na pionowe płaszczyzny styku bloczków, o ile technologia nie przewiduje innego sposobu ich łączenia. Każdy kolejny układany element należy docisnąć i dobić gumowym młotkiem do pożądanego położenia.