ATLAS SAM 500 | szybkosprawny, samopoziomujący podkład podłogowy | 25 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 31,99 zł 31.99
Cena netto: 26,01 zł
ilość szt.
Zyskujesz 31 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: ATLAS

Opis

ATLAS SAM 500 - to sucha mieszanka wykonana na bazie siarczanu wapnia. Jest szybkosprawny, szybki przyrost wytrzymałości umożliwia ruch pieszy już po 6 godzinach od wykonania podkładu. Jest idealnym materiałem do zatapiania ogrzewania podłogowego, elektrycznego bądź wodnego, ma bardzo dobrą przewodność cieplną, lepszą niż produkty na bazie cementu; dokładnie otula przewody grzewcze. Nagrzewa się szybko po uruchomieniu instalacji grzewczej. Podnosi poziom podłogi w całym pomieszczeniu np. gdy zachodzi konieczność zrównania poziomów dwóch sąsiednich pomieszczeń. Może być stosowany w pomieszczeniach suchych jako podkład na bazie siarczanu wapnia może być użyty jedynie wewnątrz budynku w suchych pomieszczeniach. 

Zużycie: 18 kg produktu na 1 m², na każde 10 mm grubości warstwy 

Rodzaje możliwych do utworzenia układów:

 • zespolony z podłożem – grubość 20-60 mm – podłoże to dobrej jakości beton, podkład cementowy lub anhydrytowy (z ogrzewaniem podłogowym lub bez)
 • na warstwie oddzielającej – grubość 30-60 mm – gdy podłoże jest złej jakości, niezapewniające odpowiedniej przyczepności – pylące, spękane, zaoliwione, zabrudzone, silnie chłonne; warstwę oddzielającą może stanowić np. folia PE o grubości 0,2 mm
 • pływający - grubość 35-60 mm (zalecane od 40 mm) - układany na izolacji termicznej lub dźwiękowej z: płyt styropianowych o odpowiedniej twardości, z podłogowych, utwardzanych płyt z wełny mineralnej itp
 • grzewczy – grubość nad warstwą grzewczą powinna wynosić co najmniej 35 mm.

Proporcje mieszania (woda/sucha mieszanka):

 • 0,2-0,21 l / 1 kg
 • 5,0-5,25 l / 25 kg

Przygotowanie podłoża:

Podłoże powinno być stabilne, czyste i odpowiednio mocne, a z uwagi na niebezpieczeństwo wypływania podkładu powinno mieć charakter wannowy.

Wymagania dla podłoży: 

 • podkłady cementowe - wiek powyżej 28 dni, 
 • beton - wiek powyżej 3 miesięcy,
 • podkłady anhydrytowe – przeszlifowane mechanicznie i odkurzone. 

1. Podkład zespolony z podłożem. Nierówności podłoża (zagłębienia i ubytki) należy zagruntować emulsją ATLAS UNI-GRUNT lub masą ATLAS ULTRAGRUNT, wyrównać zaprawą ATLAS ZW 330 (tylko podłoża cementowe). Suche, naprawione podłoże należy odkurzyć, starannie zagruntować emulsją ATLAS UNI-GRUNT PLUS (podłoża chłonne) lub masą ATLAS ULTRAGRUNT (podłoża niechłonne) i pozostawić do wyschnięcia.

2. Podkład na warstwie oddzielającej. Warstwa materiału oddzielającego np. folii PE powinna być ułożona szczelnie, bez fałd oraz wywinięta na ściany (na paski dylatacyjne) przynajmniej do wysokości podkładu.

3. Podkład pływający. Płyty izolacyjne powinny być ułożone szczelnie, na równym podłożu, z przesunięciem krawędzi. Na płytach należy wykonać warstwę oddzielającą i wywinąć ją na ściany.

4. Podkład w systemie ogrzewania podłogowego. Instalacja grzewcza powinna być sprawdzona i zamocowana. Podkład zaleca się wykonać w jednej warstwie (przy zapewnionym stabilnym systemowym zamocowaniu instalacji grzewczej). W trakcie prac należy przestrzegać danych zawartych w projekcie technicznym i zaleceń producentów instalacji grzewczych.

Dylatacje: 

Podkład oddzielić od ścian i innych elementów profilem dylatacyjnym Dylatacje pośrednie nie są konieczne na powierzchniach do 50 m² i takich, których przekątna nie przekracza 10 m. Wszelkie dylatacje warstw poprzednich należy przenieść na podkład. Dylatacje skurczowe należy wykonać wokół słupów oraz w progach pomieszczeń.

Przygotowanie masy:

 • Wykonywanie maszynowe - suchą mieszankę wsypać do kosza w agregacie mieszająco-pompującym i ustawić stały poziom dozowanej wody, pozwalający osiągnąć prawidłową konsystencję masy wypływającej z węża.
 • Wykonywanie ręczne - materiał z worka należy wsypać do pojemnika z odmierzoną ilością wody i mieszać aż do uzyskania jednolitej masy, najlepiej za pomocą mieszarki wolnoobrotowej z mieszadłem do gipsu. Masa nadaje się do użycia natychmiast po wymieszaniu i zachowuje swoje właściwości przez około 30 minut. W obydwu przypadkach właściwą konsystencję należy sprawdzić, rozlewając zaprawę z naczynia o pojemności 1 litra na równe, niechłonne podłoże (np. na folię). Powinna ona utworzyć „placek” o średnicy ok. 45÷50 cm

Układanie masy: 

Przed przystąpieniem do prac należy wyznaczyć przyszłą grubość podkładu (na ścianach i w polu wylewania), np. za pomocą poziomnicy i przenośnych reperów wysokościowych. Bezpośrednio po wylaniu każdego pola należy materiał odpowietrzyć, stosując np. szczotkę z długim, twardym włosiem lub lekką poziomą sztangę wykonaną z aluminium, tzw. tepownicę. Szczotkę prowadzimy ruchem wstrząsowym wzdłuż i w poprzek zalanej powierzchni. Te czynności ułatwiają rozpływanie i poziomowanie masy. Założone pole układania masy należy wypełnić, wyrównać i odpowietrzyć w czasie ok. 60 minut.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl