ATLAS SAM 200 | samopoziomujący podkład podłogowy | 25 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 35,99 zł 35.99
Cena netto: 29,26 zł
ilość szt.
Zyskujesz 35 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: ATLAS

Opis

ATLAS SAM 200 - to sucha mieszanka wykonana na bazie wysokogatunkowego anhydrytu. Pozwala uzyskać poziomą i gładką powierzchnię nawet w dużych pomieszczeniach, bez konieczności stosowania prowadnic i ściągania masy łatami.  Do minimum ograniczona jest możliwość powstawania rys skurczowych podczas wysychania, co pozwala na wykonywanie pól roboczych o powierzchni do 50 m² bez dylatacji pośrednich. Można go łatwo i szybko nakładać, zarówno ręcznie, jak i przy użyciu maszyn wyposażonych w pompy ślimakowe. Wyrównuje podłoża w zakresie 25-60 mm – zarówno gdy podłoże posiada jedynie miejscowe nierówności, a także gdy w całości wykonane jest z niewielkim spadkiem. Podnosi poziom podłogi w całym pomieszczeniu – gdy np. zachodzi konieczność zrównania poziomów dwóch sąsiednich pomieszczeń. Jest idealnym materiałem do zatapiania ogrzewania podłogowego, elektrycznego bądź wodnego - ma bardzo dobrą przewodność cieplną, lepszą niż produkty na bazie cementu; dokładnie otula przewody grzewcze. Może być stosowany jedynie w pomieszczeniach suchych – jako podkład na bazie wysokogatunkowego anhydrytu może być użyty jedynie wewnątrz budynku w suchych pomieszczeniach, pokojach mieszkalnych, przedpokojach, holach, salonach, biurach, korytarzach, poczekalniach itp.

Zużycie:  ok. 20 kg zaprawy na 1 m² i na każdy 1 cm grubości warstwy

Rodzaje możliwych do utworzenia układów:

 • zespolony z podłożem – grubość 25-60 mm – podłoże to dobrej jakości beton, podkład cementowy lub anhydrytowy (z ogrzewaniem podłogowym lub bez)
 • na warstwie oddzielającej – grubość 30-60 mm – gdy podłoże jest złej jakości, niezapewniające odpowiedniej przyczepności – pylące, spękane, zaoliwione, zabrudzone, silnie chłonne; warstwę oddzielającą może stanowić np. folia PE o grubości 0,2 mm
 • pływający - grubość 35-60 mm - układany na izolacji termicznej lub dźwiękowej z: płyt styropianowych o odpowiedniej twardości, z podłogowych, utwardzanych płyt z wełny mineralnej itp
 • grzewczy – grubość nad warstwą grzewczą powinna wynosić co najmniej 35 mm.

Proporcje mieszania (woda/sucha mieszanka):

 • ok. 0,17-0,19 l / 1 kg
 • ok. 4,25-4,75 l / 25 kg

Przygotowanie podłoża:

Podłoże powinno być stabilne, czyste i odpowiednio mocne, a z uwagi na niebezpieczeństwo wypływania podkładu powinno mieć charakter wannowy.

Wymagania dla podłoży: 

 • podkłady cementowe - wiek powyżej 28 dni, 
 • beton - wiek powyżej 3 miesięcy,
 • podkłady anhydrytowe – przeszlifowane mechanicznie i odkurzone. 

Wszystkie stykające się z podkładem elementy stalowe powinny być zabezpieczone antykorozyjnie.

1. Podkład zespolony z podłożem. Nierówności podłoża (zagłębienia i ubytki) należy zagruntować emulsją ATLAS UNI-GRUNT lub masą ATLAS ULTRAGRUNT, wyrównać zaprawą ATLAS ZW 330 (tylko podłoża cementowe). Suche, naprawione podłoże należy odkurzyć, starannie zagruntować emulsją ATLAS UNI-GRUNT PLUS (podłoża chłonne) lub masą ATLAS ULTRAGRUNT (podłoża niechłonne) i pozostawić do wyschnięcia.

2. Podkład na warstwie oddzielającej. Warstwa materiału oddzielającego np. folii PE powinna być ułożona szczelnie, bez fałd oraz wywinięta na ściany (na paski dylatacyjne) przynajmniej do wysokości podkładu.

3. Podkład pływający. Płyty izolacyjne powinny być ułożone szczelnie, na równym podłożu, z przesunięciem krawędzi. Na płytach należy wykonać warstwę oddzielającą i wywinąć ją na ściany.

4. Podkład w systemie ogrzewania podłogowego. Instalacja grzewcza powinna być sprawdzona i zamocowana. Podkład zaleca się wykonać w jednej warstwie (przy zapewnionym stabilnym systemowym zamocowaniu instalacji grzewczej). W trakcie prac należy przestrzegać danych zawartych w projekcie technicznym i zaleceń producentów instalacji grzewczych.

Dylatacje: 

Podkład oddzielić od ścian i innych elementów profilem dylatacyjnym Dylatacje pośrednie nie są konieczne na powierzchniach do 50 m² i takich, których przekątna nie przekracza 10 m. Wszelkie dylatacje warstw poprzednich należy przenieść na podkład. Dylatacje skurczowe należy wykonać wokół słupów oraz w progach pomieszczeń.

Przygotowanie masy:

 • Wykonywanie maszynowe - suchą mieszankę wsypać do kosza w agregacie mieszająco-pompującym i ustawić stały poziom dozowanej wody, pozwalający osiągnąć prawidłową konsystencję masy wypływającej z węża. 
 • Wykonywanie ręczne - materiał z worka należy wsypać do pojemnika z odmierzoną ilością wody i mieszać aż do uzyskania jednolitej masy, najlepiej za pomocą mieszarki wolnoobrotowej z mieszadłem do gipsu.

Masa nadaje się do użycia natychmiast po wymieszaniu i zachowuje swoje właściwości przez około 45 minut. Właściwą konsystencję należy sprawdzić, rozlewając zaprawę z naczynia o pojemności 1 litra na równe, niechłonne podłoże (np. na folię). Powinna ona utworzyć „placek” o średnicy ok. 45-50 cm

Układanie produktu:

Przed przystąpieniem do prac należy wyznaczyć przyszłą grubość podkładu (na ścianach i w polu wylewania), np. za pomocą poziomnicy i przenośnych reperów wysokościowych. Wylewanie maszynowe – za pomocą agregatu mieszająco-pompującego z ciągłym przepływowym dozowaniem wody, wylewanie ręczne – tylko na polach o wielkości do 15 m2 (ze względu na mniejsze tempo pracy). Przed przystąpieniem do prac należy wyznaczyć przyszłą grubość podkładu (na ścianach i w polu wylewania), np. za pomocą poziomnicy i przenośnych reperów wysokościowych. Wylewanie maszynowe – za pomocą agregatu mieszająco-pompującego z ciągłym przepływowym dozowaniem wody, wylewanie ręczne tylko na polach o wielkości do 15 m2 (ze względu na mniejsze tempo pracy).

W czasie pierwszych dwóch dni dojrzewania podkładu należy unikać bezpośredniego nasłonecznienia i przeciągów oraz zapewnić właściwą wentylację i przewietrzenie pomieszczeń. Jeżeli pojawił się biały nalot powierzchniowy należy go usunąć mechanicznie przez szlifowanie, a następnie całą powierzchnię odkurzyć.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl