ATLAS SAM 100 | szybkowiążący samopoziomujący podkład podłogowy | 25 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 49,99 zł 49.99
Cena netto: 40,64 zł
ilość szt.
Zyskujesz 49 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: ATLAS

Opis

ATLAS SAM 100 -  to sucha mieszanka wykonana na bazie mączki anhydrytowej, α-gipsu i cementu portlandzkiego. Pozwala uzyskać poziomą i gładką powierzchnię nawet w dużych pomieszczeniach, bez konieczności stosowania prowadnic i ściągania masy łatami. Do minimum ograniczona jest możliwość powstawania rys skurczowych podczas wysychania, co pozwala na wykonywanie pól roboczych o powierzchni do 50 m² bez dylatacji pośrednich. można go łatwo i szybko nakładać zarówno ręcznie jak i przy użyciu maszyn wyposażonych w pompy ślimakowe. Podnosi poziom podłogi w całym pomieszczeniu np. gdy zachodzi konieczność zrównania poziomów dwóch sąsiednich pomieszczeń. Może być stosowany w przypadku, gdy nierówności jastrychu uniemożliwiają wykonanie ostatecznej okładziny i trzeba zastosować dodatkową, cienką warstwę wyrównawczą. Nadaje się jedynie w pomieszczeniach suchych jako podkład na bazie wysokogatunkowego anhydrytu może być użyty tylko wewnątrz budynku, w suchych pomieszczeniach. 

Zużycie: 2 kg/m² i na każde 1 mm grubości warstwy

Proporcje mieszania (woda/sucha mieszanka):

  • ok. 0,20-0,22 l / 1 kg
  • ok. 5,00-5,50 l / 25 kg

Przygotowanie podłoża:

Podłoże powinno być stabilne, czyste i odpowiednio mocne, a z uwagi na niebezpieczeństwo wypływania podkładu powinno mieć charakter wannowy.

Wymagania dla podłoży:

  • podkłady cementowe - wiek powyżej 28 dni,
  • beton - wiek powyżej 3 miesięcy,
  • podkłady anhydrytowe – przeszlifowane mechanicznie i odkurzone. 

Nierówności podłoża (zagłębienia i ubytki) należy zagruntować emulsją ATLAS UNI-GRUNT lub masą ATLAS ULTRAGRUNT, wyrównać zaprawą. Suche, naprawione podłoże należy odkurzyć, starannie zagruntować emulsją ATLAS UNI-GRUNT PLUS (podłoża chłonne) lub masą ATLAS ULTRAGRUNT (podłoża niechłonne) i pozostawić do wyschnięcia. Wszystkie stykające się z podkładem elementy stalowe powinny być zabezpieczone antykorozyjnie.

Dylatacje:

Podkład oddzielić od ścian i innych elementów profilem dylatacyjnym. Dylatacje pośrednie nie są konieczne na powierzchniach do 50 m² i takich, których przekątna nie przekracza 10 m. Wszelkie dylatacje warstw poprzednich należy przenieść na podkład. Dylatacje skurczowe należy wykonać wokół słupów oraz w progach pomieszczeń.

Sposób użycia:

  1. Wykonywanie maszynowe - suchą mieszankę wsypać do kosza w agregacie mieszająco-pompującym i ustawić stały poziom dozowanej wody, pozwalający osiągnąć prawidłową konsystencję masy wypływającej z węża. 
  2. Wykonywanie ręczne - materiał z worka należy wsypać do pojemnika z odmierzoną ilością wody i mieszać aż do uzyskania jednolitej masy, najlepiej za pomocą mieszarki wolnoobrotowej z mieszadłem do gipsu. Masa nadaje się do użycia natychmiast po wymieszaniu i zachowuje swoje właściwości przez około 30 minut. Właściwą konsystencję należy sprawdzić, rozlewając zaprawę z naczynia o pojemności 1 litra na równe, niechłonne podłoże (np. na folię). Powinna ona utworzyć „placek” o średnicy ok. 45-50 cm.
  3. Układanie masy - masę wylewa się maszynowo - przy użyciu agregatu mieszającopompującego z ciągłym, przepływowym dozowaniem wody. ATLAS SAM 100 może być również wylewany ręcznie, ale ze względu na mniejsze tempo pracy tylko przy podziale powierzchni na pola technologiczne o wielkości do 15 m². Przed przystąpieniem do prac należy wyznaczyć w pomieszczeniach przyszłą grubość podkładu (na ścianach i w polu wykonywania). Można tego dokonać np. za pomocą poziomnicy i przenośnych reperów wysokościowych. Przygotowaną masę rozlewa się równomiernie do ustalonych wysokości, unikając przerw. Bezpośrednio po wylaniu każdego pola należy materiał odpowietrzyć, stosując np. wałek odpowietrzający lub szczotkę z długim, twardym włosiem. Szczotkę należy prowadzić ruchem wstrząsowym wzdłuż i w poprzek zalanej powierzchni. Te czynności ułatwiają rozpływanie i poziomowanie masy. Założone pole układania masy należy wypełnić, wyrównać i odpowietrzyć w czasie do 30 minut.
  4. Pielęgnacja - w dwóch pierwszych dniach dojrzewania podkładu należy unikać bezpośredniego nasłonecznienia i przeciągów oraz zapewnić właściwą wentylację i przewietrzenie pomieszczeń. Czas wysychania jastrychu anhydrytowego zależy od grubości warstwy oraz warunków cieplno-wilgotnościowych panujących w pomieszczeniu.

 

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl