ATLAS POSTAR 80 | błyskawiczna posadzka cementowa | 25 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 40,99 zł 40.99
Cena netto: 33,33 zł
ilość szt.
Zyskujesz 40 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: ATLAS

Opis

ATLAS POSTAR 80 - to sucha mieszanka cementu portlandzkiego, wypełniaczy kwarcowych oraz dodatków modyfikujących. Jest gęsto-plastyczny, konsystencja robocza zaprawy umożliwia łatwe rozprowadzenie masy, zatarcie oraz uzyskanie równej powierzchni. Posiada bardzo niski skurcz liniowy co za tym idzie -  minimalne zmiany liniowe podkładu w trakcie wysychania (rzędu 0,6 mm/mb) ograniczają możliwość jego spękania. Tworzy podkład podłogowy lub posadzkę o grubości 10-80 mm, grubość warstwy zależy od przyjętego układu konstrukcyjnego. Zalecany do szybkich remontów,  jest szybkosprawny; w krótkim czasie osiąga podstawowe parametry użytkowe, co umożliwia skrócenie przerw technologicznych i przyspiesza aplikację kolejnych warstw: ruch pieszy i układanie płytek już po 3 godzinach. Może stanowić podkład dla warstw posadzkowych, takich jak parkiet, powłoki i posadzki epoksydowe, jest podkładem o wysokiej spoistości i dużej odporności na działanie sił ścinających, występujących w płaszczyźnie styku z warstwą posadzkową, np. podczas rozszerzania się i kurczenia drewna w wyniku zmian jego wilgotności. Nadaje się do wykorzystania jako podkład z ogrzewaniem podłogowym, nie wymaga stosowania dodatków uelastyczniających, dobrze przewodzi ciepło.

Zużycie: ok. 20 kg zaprawy na 1 m² i na każde 10 mm grubości warstwy

Proporcje mieszania (woda/zaprawa):

 • 0,06-0,08 l / 1 kg
 • 1,5-2,0 l / 25 kg

Rodzaje możliwych do utworzenia układów:

 • zespolony z podłożem – grubość 10-80 mm – podłoże to dobrej jakości beton, podkład cementowy (z ogrzewaniem podłogowym lub bez),
 • na warstwie oddzielającej – grubość 35-80 mm – gdy podłoże jest złej jakości, niezapewniające odpowiedniej przyczepności – pylące, spękane, zaoliwione, zabrudzone, silnie chłonne; warstwę oddzielającą może stanowić np. folia PE o grubości 0,2 mm,
 • pływający - grubość 40-80 mm - układany na izolacji termicznej lub dźwiękowej z: płyt styropianowych o odpowiedniej twardości, z podłogowych, utwardzanych płyt z wełny mineralnej itp.
 • grzewczy – grubość nad instalacją grzewczą powinna wynosić co najmniej 35 mm.

Przygotowanie podłoża:

Podłoże powinno być stabilne, czyste, nośne i powietrzno-suche, natomiast sposób jego przygotowania zależy od układu konstrukcyjnego podłogi.

Wymagania ogólne dla podłoży:

 • podkłady lub posadzki cementowe - wiek powyżej 28 dni,
 • beton - wiek powyżej 3 miesięcy

1. Podkład lub posadzka zespolone z podłożem: 

Podłoże powinno być pozbawione warstw i elementów mogących osłabić przyczepność, zwłaszcza kurzu, wapna, olejów, tłuszczów, substancji bitumicznych, farb, słabych i odspajających się fragmentów starych wylewek. Bezpośrednio przed wykonaniem właściwej warstwy zaprawy podłoże należy każdorazowo zwilżyć wodą i nanieść na nie warstwę kontaktową. Warstwa kontaktowa ma konsystencję płynną i można nanosić ją pędzlem. Należy ją intensywnie wcierać w uprzednio zwilżone podłoże. Gdy warstwa kontaktowa wyschnie przed nałożeniem głównej warstwy podkładu, wymagane jest powtórne jej wykonanie (metoda „mokre na mokre”).

2. Podkład lub posadzka na warstwie oddzielającej:

Warstwa materiału oddzielającego np. folii PE powinna być ułożona szczelnie, bez fałd oraz wywinięta na ściany (na paski dylatacyjne) przynajmniej do wysokości podkładu.

3. Podkład lub posadzka pływająca:

Płyty izolacyjne należy ułożyć szczelnie, na równym podłożu, z przesunięciem krawędzi. Na płytach należy wykonać warstwę oddzielającą i wywinąć ją na ściany.

4. Podkład w systemie ogrzewania podłogowego:

Instalacja grzewcza powinna być sprawdzona i zamocowana, a w przypadku ogrzewania wodnego rury należy wypełnić wodą. Podkład zaleca się wykonać w jednej warstwie (przy zapewnionym stabilnym systemowym zamocowaniu instalacji grzewczej). W trakcie prac należy przestrzegać danych zawartych w projekcie technicznym i zaleceń producentów instalacji grzewczych. Pierwsze uruchomienie ogrzewania podłogowego (tzw. wygrzewanie podkładu) powinno zostać wykonane w następujący sposób. Temperaturę ogrzewania należy systematycznie zwiększać maksymalnie o 2 °C/24 godziny, aż do osiągnięcia najwyższej temperatury eksploatacyjnej. Następnie zmniejszać temperaturę według powyższego wymogu, aż do wyłączenia ogrzewania.

Rozpoczęcie wygrzewania można rozpocząć po: 

 • 35 dniach od wykonania podkładu, gdy temperatura w pomieszczeniu jest w przedziale 5-15 °C,
 • 21 dniach od wykonania podkładu, gdy temperatura w pomieszczeniu jest powyżej 15 °C.

Dylatacje:

Podkład lub posadzkę należy oddzielić profilem dylatacyjnym od ścian i innych elementów znajdujących się w polu roboczym. Wielkość pół roboczych nie powinna przekraczać:

 • w pomieszczeniach 36 m², a wymiar boku nie powinien być większy niż 6 m,
 • na zewnątrz 5 m2 , a wymiar boku nie powinien być większy niż 3 m. Dylatacje należy wykonać również w progach pomieszczeń oraz wokół słupów nośnych. Istniejące dylatacje konstrukcyjne podłoża powinny być przeniesione na warstwę podkładu lub posadzki.

Wykonywanie podkładu: 

Nakładanie masy: Wszystkie prace należy prowadzić zgodnie z technologią robót podłogowych. W uzyskaniu równych powierzchni podkładu lub posadzki pomaga zastosowanie prowadnic kierunkowych. Listwy powinny być tak osadzone, aby grubość posadzki lub podkładu odpowiadała założonej wielkości i w żadnym miejscu nie była mniejsza od wartości minimalnej, przyjętej dla danego układu konstrukcyjnego (zespolony z podłożem, na warstwie oddzielającej, pływający). W celu zagęszczenia masy oraz dokładniejszego jej rozprowadzenia należy zastosować wibrowanie łatami lub ubijanie pacą. Nadmiar zaprawy ściąga się po listwach ruchem zygzakowatym. Założone pole technologiczne należy wypełnić i wyrównać w czasie ok. 30 minut. Po około 3 godzinach powierzchnie należy zatrzeć i wygładzić pacami. 

Wysychanie i pielęgnacja podkładu lub posadzki: Świeżo wylany podkład lub posadzkę należy chronić przed zbyt szybkim wysychaniem, bezpośrednim nasłonecznieniem, niską wilgotnością powietrza lub przeciągami. W celu zapewnienia dogodnych warunków wiązania zaprawy, w zależności od potrzeb, świeżo wykonaną powierzchnię należy zraszać wodą lub przykrywać folią. Odpowiednia pielęgnacja prowadzi do wzrostu wytrzymałości produktu, ale wydłuża również proces schnięcia. Czas wysychania podkładu lub posadzki zależy od grubości warstwy oraz warunków cieplno-wilgotnościowych panujących w otoczeniu. Użytkowanie podkładu lub posadzki (wchodzenie) można rozpocząć po około 3 godzinach, a docelowe obciążanie po ok. 7 dniach.

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl