baner42

ATLAS POSTAR 100 | samorozlewna posadzka cementowa | 25 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 54,99 zł 54.99
Cena netto: 44,71 zł
ilość szt.
Zyskujesz 54 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: ATLAS

Opis

ATLAS POSTAR 100 - to samorozlewna posadzka cementowa może stanowić warstwę ostateczną lub podkład pod inne okładziny. Nadaje się do wykorzystania jako podkład z ogrzewaniem podłogowym ponieważ nie wymaga stosowania dodatków uelastyczniających, dobrze przewodzi ciepło. Umożliwia wykonanie posadzki z materiałów takich jak: parkiet, powłoki i posadzki epoksydowe. Wyrównuje podłoża w granicach 10-80 mm, w zależności od przyjętego układu konstrukcyjnego, zarówno gdy podłoże posiada jedynie miejscowe nierówności, jak i w całości jest wykonane ze spadkiem. Tworzy warstwę posadzkową o wysokiej wytrzymałości i może stanowić warstwę ostateczną lub podkład pod inne okładziny. Umożliwia wykonanie posadzki z materiałów takich jak: parkiet, powłoki i posadzki epoksydowe; jest podkładem o wysokiej spoistości i dużej odporności na działanie sił ścinających, występujących w płaszczyźnie styku z warstwą posadzkową, np. podczas rozszerzania się i kurczenia drewna w wyniku zmian jego wilgotności. Posiada doskonałą rozlewność co pozwala uzyskać poziomą powierzchnię nawet w dużych pomieszczeniach, bez konieczności stosowania listew prowadzących i ściągania masy łatami.

Zużycie: 20 kg zaprawy na 1 m² i na każde 10 mm grubości warstwy
 
Rodzaje możliwych do utworzenia układów:
 • zespolony z podłożem – grubość 10-80 mm,
 • podłoże to dobrej jakości beton, podkład cementowy (z ogrzewaniem podłogowym lub bez),
 • na warstwie oddzielającej – grubość 35-80 mm – gdy podłoże jest złej jakości, niezapewniające odpowiedniej przyczepności – pylące, spękane, zaoliwione, zabrudzone, silnie chłonne; warstwę oddzielającą może stanowić np. folia PE o grubości 0,2 mm,
 • pływający – grubość 40-80 mm - wylewany na izolacji termicznej lub dźwiękowej z: płyt styropianowych o odpowiedniej twardości, z podłogowych, utwardzanych płyt z wełny mineralnej itp.
 • grzewczy – grubość nad warstwą grzewczą powinna wynosić co najmniej 35 mm

Proporcje mieszania (woda/zaprawa):

 • 0,13-0,15 l/1 kg
 • 3,25-3,75 l/25 kg

Przygotowanie podłoża:

Podłoże powinno być stabilne, nośne i powietrzno suche, natomiast sposób jego przygotowania zależy od układu konstrukcyjnego podłogi.

Wymagania ogólne dla podłoży: 

 • podkłady lub posadzki cementowe - wiek powyżej 28 dni,
 • beton - wiek powyżej 3 miesięcy,

1. Podkład zespolony z podłożem. Podłoże powinno być pozbawione warstw i elementów mogących osłabić przyczepność, zwłaszcza z kurzu, wapna, olejów, tłuszczów, substancji bitumicznych, farb, słabych i odspajających się fragmentów starych wylewek. Powierzchniowe rysy w podłożu poszerzyć, odkurzyć i zagruntować. Uzupełnić szybkosprawną zaprawą naprawczą ATLAS TEN-10 lub ALAS ZW 330. Do gruntowania użyć emulsji ATLAS UNI-GRUNT PLUS, jedno lub dwukrotnie, pozostawić do wyschnięcia na min. 4 godz.

2. Podkład na warstwie oddzielającej. Warstwa materiału oddzielającego np. folii PE powinna być ułożona szczelnie, bez fałd oraz wywinięta na ściany (na paski dylatacyjne) przynajmniej do wysokości podkładu.

3. Podkład pływający. Płyty izolacyjne należy ułożyć szczelnie, na równym podłożu, z przesunięciem krawędzi. Na płytach należy wykonać warstwę oddzielającą i wywinąć ją na ściany.

4. Podkład w systemie ogrzewania podłogowego. Instalacja grzewcza powinna być sprawdzona i zamocowana, a w przypadku ogrzewania wodnego rury należy wypełnić wodą. Podkład zaleca się wykonać w jednej warstwie (przy zapewnionym stabilnym systemowym zamocowaniu instalacji grzewczej). W trakcie prac należy przestrzegać danych zawartych w projekcie technicznym i zaleceń producentów instalacji grzewczych.

Dylatacje: należy wykonać również w progach pomieszczeń oraz wokół słupów nośnych. Istniejące dylatacje konstrukcyjne podłoża powinny być przeniesione na warstwę podkładu lub posadzki.

Podkład lub posadzkę należy oddzielić od ścian i innych elementów znajdujących się w polu wylewania PROFILEM DYLATACYJNYM ATLAS. Wielkość pół roboczych nie powinna przekraczać:

 • w pomieszczeniach 36 m², a wymiar boku nie powinien być większy niż 6 m
 • na zewnątrz 5 m2 , a wymiar boku nie powinien być większy niż 3 m. 
Przygotowanie zaprawy:
 
Wylewanie ręczne: materiał z worka wsypać do pojemnika z wodą i mieszać aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Czynność tę wykonać mechanicznie, za pomocą, mieszarki wolnoobrotowej z mieszadłem do zapraw, mieszarki przepływowej lub betoniarki. Masa nadaje się do użycia natychmiast po wymieszaniu i zachowuje swoje właściwości około 30 minut.

Wylewanie maszynowe: materiał wsypywać z worka do kosza zasypowego, ustawić poziom dozowanej wody w agregacie mieszająco-pompującym, pozwalający uzyskać właściwą konsystencję masy wypływającej z węża. Właściwą konsystencję należy sprawdzić, rozlewając zaprawę z naczynia o pojemności 1 litra na równe, niechłonne podłoże (np. folia). Powinna ona utworzyć „placek” o średnicy ok. 40 cm.

Wylewanie masy:

Masę wylewa się maszynowo przy użyciu agregatu mieszająco-pompującego z ciągłym, przepływowym dozowaniem wody, zaopatrzonego w pompę ślimakową. Może być również wylewana ręcznie. Przed przystąpieniem do prac, w polu wylewania należy wyznaczyć przyszłą grubość podkładu. Oznaczenia poziomu możemy dokonać np. za pomocą poziomnicy i przenośnych reperów wysokościowych. Przygotowaną masę rozlewa się równomiernie do ustalonych wysokości, unikając przerw. Bezpośrednio po wylaniu każdego pola należy materiał odpowietrzyć, stosując np. wałek odpowietrzający lub szczotkę z długim, twardym włosiem. Szczotkę prowadzimy ruchem wstrząsowym wzdłuż i w poprzek zalanej powierzchni. Założone pole technologiczne należy wypełnić, wyrównać i odpowietrzyć w czasie ok. 30 minut.

Wysychanie i pielęgnacja:

Wykonaną powierzchnię należy chronić przed zbyt szybkim wysychaniem, bezpośrednim nasłonecznieniem, niską wilgotnością powietrza lub przeciągami. W celu zapewnienia dogodnych warunków wiązania zaprawy, w zależności od potrzeb, świeżo wykonaną powierzchnię można zraszać wodą lub przykrywać folią. Czas wysychania wylewki zależy od grubości warstwy oraz warunków cieplno- wilgotnościowych panujących w otoczeniu. Użytkowanie wylewki (wchodzenie na nią) można rozpocząć po około 24 godzinach, a obciążanie po ok. 14 dniach.

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl