ATLAS MYKOS PLUS | koncentrat do usuwania grzybów | 5 L





Opis
ATLAS MYKOS PLUS to specjalny ,skoncentrowany preparat ,który dzięki odpowiednim składnikom jest skuteczny i szybki w działaniu. Przeznaczony jest do usuwania glonów czy grzybów. Koncentrat o działaniu grzybo- i glonobójczym, stosowany w celu konserwacji i ochrony wyrobów kamieniarskich, konstrukcji murowanych lub materiałów budowlanych innych niż drewno, np. powierzchnie murów, elewacje budynków, w tym systemy ociepleń, tynki, beton, wapienie, kamienie, itp. Jest wydajny dzięki możliwości rozcieńczaniu. Głęboko penetruje czyszczoną powierzchnię.
Wydajność: - do 10 m2 zainfekowanej powierzchni z opakowania 1 litr, - do 50 m2 zainfekowanej powierzchni z opakowania 5 litrów. Proporcje rozcieńczenia: max. 1:5 (ATLAS MYKOS PLUS : woda).
Właściwości:
- Niszczy mikroorganizmy w różnej fazie ich rozwoju.
- Działa szybko i skutecznie. Jest wydajny - można go rozcieńczać.
- Preparat jest w stanie wniknąć w chłonne podłoże mineralne na głębokość kilku milimetrów - jest głębokopenetrujący, działa aktywnie w strukturze materiału.
- Odkażone powierzchnie można pokrywać m.in. farbami, tynkami i płytkami ceramicznymi.
Przeznaczenie:
- Pozwala na likwidację rozległych, intensywnych nalotów pochodzenia biologicznego z różnych podłoży – mineralnych, ceramicznych i innych (po przeprowadzeniu próby).
- Przywraca estetykę wykończenia – likwiduje punktowe lub powierzchniowe naloty wywołane przez grzyby pleśniowe, nie wywołując zmiany barwy, matowienia czy wyświecenia (rekomendowane przeprowadzenie próby).
- Rekomendowany do usuwania silnie rozwiniętej korozji biologicznej na elewacjach, tarasach, piwnicach, nagrobkach, itp.
- Ma działanie profilaktyczne – chroni powierzchnię przed rozwojem korozji biologicznej
CZYSZCZENIE:
Osuszanie i zabezpieczanie podłoża. Dokonując oględzin podłoża, należy usunąć możliwe przyczyny jego zawilgocenia, poprzez np.: - odtworzenie izolacji pionowej lub/i poziomej, - poprawa obróbki dekarskiej na elewacji - zapewnienie dobrej wentylacji.
Przygotowanie preparatu Preparat powinno się rozcieńczyć wodą w maksymalnej proporcji 1:5. W przypadku silnie rozwiniętych nalotów organicznych rekomendowane jest mniejsze rozcieńczenie lub ponowne nałożenie przygotowanego roztworu w odstępie czasowym umożliwiającym wchłonięcie wcześniej nałożonej warstwy.
Usuwanie nalotu Zainfekowaną powierzchnię, jeszcze przed zastosowaniem preparatu grzybobójczego, należy wstępnie oczyścić z nalotów. Technologię czyszczenia (ręcznie lub mechanicznie – za pomocą myjki ciśnieniowej) dobrać trzeba indywidualnie dla danej sytuacji. O wyborze decyduje lokalizacja powierzchni i stopień jej zainfekowania. W przypadku bardzo silnych nalotów, konieczne jest ich mechanicznie usunięcie. Jeśli zagrzybienie powierzchni jest lekkie, naloty można zdrapać szczotką na mokro i odkurzyć je z pyłu.
Odkażanie powierzchni. Preparat należy nanosić na zainfekowaną powierzchnię równomiernie i obficie, aż do całkowitego jej zwilżenia i pozostawić na co najmniej 6 – 12 godzin. Do nanoszenia preparatu można używać pędzla, wałka malarskiego lub gąbki. Następnie zanieczyszczenia należy usunąć metodą mechaniczną (np. szczotką lub przy pomocy wody pod wysokim ciśnieniem). Ze względu na możliwość występowania grzybni w różnych fazach rozwoju zaleca się, aby preparat nanieść dwukrotnie, a w wyjątkowych przypadkach (bardzo silne skażenie, nierówna powierzchnia, mocno nasiąkliwe podłoże, itp.) nawet trzykrotnie. Pomiędzy kolejnymi aplikacjami należy stosować kilkunastogodzinne przerwy. Po nałożeniu preparatu w ostatnim zabiegu, elewacji nie zmywać.
Zabezpieczanie powierzchni. Malowanie oraz inne prace wykończeniowe na powierzchniach, na których zastosowano ATLAS MYKOS PLUS można przeprowadzić nie wcześniej niż po 48 godzinach od użycia preparatu. W przypadku zastosowania preparatu wewnątrz, użytkowanie pomieszczeń można rozpocząć po upływie 48 godzin od naniesienia środka. W przypadku nieodpowiedniej wentylacji w pomieszczeniu należy stosować właściwe osłony dróg oddechowych (maski). Do malowania najlepiej użyć farb silikatowych lub silikonowych, np. ATLAS SALTA N). Ograniczą one wydatnie chłonność podłoża i zmniejszą ryzyko ponownego skażenia.