ATLAS KI | silanowy krem iniekcyjny | 10 L





Opis
ATLAS KI jest nowoczesnym bezrozpuszczalnikowym kremem na bazie silanów o niskiej lepkości. Stosowany podczas uszczelniania i renowacji budynków w strefie cokołowej oraz ścian fundamentowych i ścian piwnic, wewnątrz lub na zewnątrz budynków. Rekomendowany do prac izolacyjnych w zawilgoconych budynkach, zwłaszcza do robót konserwatorskich w obiektach architektury zabytkowej. Umożliwia odtworzenie izolacji poziomych murów w przypadku, gdy nie były one wcześniej wykonane lub gdy działają nieefektywnie. Szczególnie zalecany w przypadku ścian o niejednorodnej strukturze – zawierających pustki i rysy. Do iniekcji w porowatych, nasiąkliwych przegrodach z cegły, kamienia lub bloczków betonowych. Skutecznie przerywa kapilarny transport wilgoci w murze.
Zużycie:
- ok. 300 ml - ściana grubości 30 cm, średnica otworu Ø 12 mm
- ok. 450 ml - ściana grubości 45 cm, średnica otworu Ø 12 mm
- ok. 600 ml - ściana grubości 60 cm; średnica otworu Ø 12 mm
! Uszkodzone tynki należy skuć do wysokości przynajmniej 80 cm ponad strefę zawilgocenia lub zasolenia i oczyścić powierzchnię muru. Wyznaczyć miejsca wiercenia otworów iniekcyjnych.
Przeznaczenie:
Produkt najlepiej sprawdzi się do stosowania podczas uszczelniania i renowacji budynków w strefie cokołowej oraz ścian fundamentowych i ścian piwnic, wewnątrz lub na zewnątrz budynków. Rekomendowany do prac izolacyjnych w zawilgoconych budynkach, zwłaszcza do robót konserwatorskich w obiektach architektury zabytkowej. Umożliwia odtworzenie izolacji poziomych murów w przypadku, gdy nie były one wcześniej wykonane lub gdy działają nieefektywnie. Szczególnie zalecany w przypadku ścian o niejednorodnej strukturze – zawierających pustki i rysy. Do iniekcji w porowatych, nasiąkliwych przegrodach z cegły, kamienia lub bloczków betonowych. Skutecznie przerywa kapilarny transport wilgoci w murze.
Wiercenie otworów:
Głębokość wiercenia powinna być tak dobrana, aby otwór kończył się 2 cm przed licem muru. Otwory iniekcyjne wyznaczyć w odstępach osiowych do 15 cm w jednym lub w dwóch rzędach, oddalonych od siebie o ok. 10 cm. W przypadku iniekcji dwurzędowej, drugi rząd powinien być wykonany z przesunięciem o połowę odległości między otworami. Średnica otworów powinna wynosić od 12 do 18 mm. Otwory wiercić w spoinach, poziomo lub z niewielkim nachyleniem w dół. Jeżeli otwór nie jest wykonywany w spoinie, należy zadbać aby przecinał on przynajmniej jedną spoinę poziomą. Do wiercenia należy używać wiertarek pneumatycznych lub wiertnic rdzeniowych, które wywołują jak najmniejsze wstrząsy. Otwory oczyścić przez odessanie zanieczyszczeń lub przedmuchanie czystym sprężonym powietrzem.
Wykonywanie iniekcji:
Krem można aplikować za pomocą opryskiwacza ciśnieniowego po zdjęciu dyszy rozpylającej, ewentualnie wyciskacza rurowego z zamontowanym dodatkowym wężykiem lub rurką. Lancę opryskiwacza lub końcówkę rurki należy umieścić w otworze, a następnie równomiernie aplikować krem, jednocześnie wysuwając lancę z otworu. Prawidłowo aplikowany krem musi całkowicie wypełnić otwór. Niedopuszczalne jest przerwanie iniekcji przy niecałkowicie wypełnionym kremem otworze – wypełnienie otworu musi być wykonane w jednym przejściu.