
ATLAS IMPREGNAT DO PIASKOWCA, CEGŁY I TYNKÓW | 1 L





Opis
ATLAS IMPREGNAT DO PIASKOWCA, CEGŁY I TYNKÓW - to bezbarwny roztwór dyspersji silikonowej w rozpuszczalniku organicznym. Reaguje ze składnikami powietrza i wodą zawartą w porach impregnowanego materiału, dzięki czemu obniża poziom jego absorpcji i chroni elementy budowlane przed nadmiernym nasiąkaniem wodą. Posiada wysoką odporność na alkalia, kwaśne deszcze, promieniowanie UV, agresywne środowisko miejskie. Po wyschnięciu uwydatnia kolor podłoża i nie zmienia wyglądu jego struktury. Nie powoduje kondensacji wilgoci w przegrodzie, zawilgocone mury po zastosowaniu preparatu mogą wyschnąć. Zabezpiecza przed wnikaniem brudu i wilgoci w strukturę impregnowanej powierzchni i wydłuża żywotność impregnowanej powierzchni. Umożliwia powierzchniowe samoczyszczenie elewacji, woda z opadów atmosferycznych spływa w sposób swobodny po zaimpregnowanej powierzchni, oczyszczając ją z kurzu, pyłu, zarodników i innych drobnych zabrudzeń. Ogranicza ryzyko powstawania wykwitów i rozwoju korozji biologicznej, w postaci grzybów, alg, mchów i porostów. Ogranicza uszkodzenia powierzchni, powstałe w wyniku zamarzania wody w porach materiału.
Zużycie: 1 litr preparatu wystarcza na zaimpregnowanie od 5 do 15 m² powierzchni.
Zużycie zależne jest od rodzaju i stopnia chłonności podłoża.
Przygotowanie podłoża:
Podłoże powinno być suche, mocne, oczyszczone z kurzu, brudu, olejów, tłuszczów, wosku, wykwitów wapiennych, korozji biologicznej. Rysy, pęknięcia i ubytki należy zaszpachlować. Stosowanie preparatu daje efekty na podłożach pionowych lub nachylonych, o porowatej strukturze.
Przygotowanie preparatu:
Impregnat ten produkowany jest jako preparat gotowy do bezpośredniego użycia. Nie wolno go łączyć z innymi materiałami, rozcieńczać ani zagęszczać. Przed użyciem należy go wymieszać.
Impregnowanie:
Preparat należy nanieść równomiernie na podłoże w postaci nierozcieńczonej, przy pomocy pędzla lub wałka malarskiego. Do nanoszenia kolejnej warstwy preparatu (przy bardziej nasiąkliwych podłożach) można przystąpić po całkowitym wyschnięciu pierwszej warstwy, czyli po około 6 godzinach.