ATLAS GEOFLEX EXPRESS | klej żelowy szybkowiążący | 25 kg





Opis
ATLAS GEOFLEX EXPRESS to klej żelowy wysokoelastyczny ,który składa się z odpowiednio dobranej specjalnej mieszanki cementu, kruszywa i dobranych środków modyfikujących. W produkcie tym zastosowano innowacyjną technologię krzemianową co gwarantuje mocną przyczepność do różnych podłoży. Za pomocą tego kleju można również przyklejać okładziny każdego typu. Można uzyskać pełny rozpływ pod płytkami, co wzmacnia przyczepność i trwałość zamocowania. Produkt jest bezpieczny podczas przyklejania okładzin przy nasłonecznieniu.
WŁAŚCIWOŚCI
Produkt ten cechuje się szybkosprawnością co umożliwia szybkie wiązanie a także powoduje szybką przyczepność i wytrzymałość już po 2 godzinach. Zastosowano szeroki zakres grubości warstwy kleju (2-15 mm) co pozwala na cienkowarstwowe i grubowarstwowe przyklejanie okładzin na równym i nierównym podłożu. Dzięki odpowiedniej konsystencji występuje brak spływu okładziny dlatego można ją nakładać od góry. Nie występuje osiadanie płytek także można kontynuować prace okładzinowe nawet jak były przerwane. Produkt jest niewrażliwy na zmienne warunki atmosferyczne i umożliwia szybkie i bezpieczne zrealizowanie prac okładzinowych w różnych warunkach atmosferycznych; szybkie uzyskanie parametrów użytkowych przez klej ogranicza możliwość uszkodzenia okładzin realizowanych na zewnątrz budynku, na etapie montażu.
PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA
Podłoże powinno być: stabilne – dostatecznie nośne, odporne na odkształcenia, pozbawione substancji obniżających przyczepność i wysezonowane. równe – maksymalna grubość kleju to 15 mm, do wyrównywania podłoża przy większych nierównościach można stosować np. zaprawę wyrównującą ATLAS ZW 330, podkłady podłogowe ATLAS SMS, SAM lub POSTAR. oczyszczone - z warstw mogących osłabić przyczepność kleju, zwłaszcza z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku, resztek farby olejnej i emulsyjnej. Podłoże pokryte glonami, grzybami pleśniowymi itp., należy oczyścić i zabezpieczyć preparatem ATLAS MYKOS NR 1 lub ATLAS MYKOS PLUS, zagruntowane - ATLAS UNI-GRUNT lub ATLAS UNI-GRUNT PLUS – gdy podłoże ma nadmierną lub niejednorodną chłonność, - ATLAS GRUNTO-PLAST – gdy podłoże ma niską chłonność lub pokryte jest warstwami ograniczającymi przyczepność, - ATLAS ULTRAGRUNT – gdy płytki będą mocowane na podłożach krytycznych. zaizolowane – w przypadku układania płytek na powierzchniach, które są narażone na oddziaływanie wody.
PRZYKLEJANIE OKŁADZINY
Przygotowanie kleju
Zawartość worka należy wsypać do naczynia z odmierzoną ilością wody (proporcje podane w Danych Technicznych) i mieszać mieszarką wolnoobrotową z mieszadłem do zapraw, aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Rozrobiony klej należy odstawić na 5 minut i ponownie wymieszać. Przygotowany w ten sposób klej należy wykorzystać w czasie opisanym w tabeli Dane Techniczne.
Nanoszenie kleju
Zaleca się najpierw wcierać cienką warstwę kleju w podłoże, a następnie nałożyć grubszą warstwę kleju, od razu profilując ją pacą zębatą. Zaleca się, aby pacę zębatą prowadzić możliwie w jednym kierunku. Na ścianach, zaleca się wyprofilowanie kleju w kierunku pionowym. W przypadku płytek układanych na podłogach oraz okładzin wykonywanych na zewnątrz zaleca się, aby powierzchnia sklejenia była całkowita (w razie potrzeby stosować metodę kombinowaną polegającą na nanoszeniu zaprawy klejącej na podłoże i na spodnią powierzchnię płytki).
Przyklejanie okładziny
Po rozprowadzeniu na podłożu, klej zachowuje swoje właściwości przez około 30 minut (w temperaturze ok. 23 °C i 55 % wilgotności). W tym czasie należy przyłożyć do niego płytkę i dokładnie docisnąć (powierzchnia styku płytki z klejem powinna być równomierna i możliwie jak największa - min. 2/3 powierzchni płytki). Nadmiar kleju pojawiający się w spoinach przy dociskaniu płytek należy na bieżąco usuwać. Należy zachować szerokość spoin zależnie od wielkości płytek i warunków eksploatacji.
Korygowanie położenia płytki
Położenie płytki można korygować, delikatnie poruszając ją w płaszczyźnie sklejenia. Można to czynić do około 10 minut od momentu jej dociśnięcia (w temperaturze ok. 23 °C i 55 % wilgotności).
Fugowanie i użytkowanie okładziny
Do spoinowania okładzin rekomendowane jest użycie zapraw ATLAS, np. ATLAS FUGA CERAMICZNA. Wchodzenie na okładzinę i rozpoczęcie fugowania możliwe jest po około 2 godzinach od przyklejenia płytek. Dylatacje pomiędzy płytkami, spoiny wzdłuż narożników ścian, szczeliny przy urządzeniach sanitarnych należy wypełnić ATLAS SILIKONEM SANITARNYM ELASTYCZNYM lub ATLAS SILIKONEM SANITARNYM SILTON S.
OPAKOWANIE 25KG
ZUŻYCIE PRODUKTU I INNE INFORMACJE PODANO W KARCIE TECHNICZNEJ
Pliki do pobrania:
Dane techniczne
Typ kleju | C2 FT |
Kolor | szary |