ATLAS ULTRA GEOFLEX | wysokoelastyczny klej żelowy, odkształcalny, typ C2TE S1 | 25 kg





Opis
ATLAS ULTRA GEOFLEX - klej żelowy 2-15 mm, wysokoelastyczny, odkształcalny, typ C2TE S1
ATLAS ULTRA GEOFLEX to zaprawa przeznaczona do klejenia płytek ceramicznych, gresu, mozaiki, kamienia i szkła. Do ścian i podłóg wewnątrz i na zewnątrz budynku. Do najbardziej wymagających podłoży w tym ogrzewanie podłogowe, płyty gipsowo-kartonowe, OSB. Możliwość pracy w wysokich temperaturach od +5°C do +35 °C Produkt mrozoodporny i wodoodporny. Klejem ULTRA GEOFLEX bez bez problemu poradzisz sobie z płytkami wielkoformatowymi.
ZUŻYCIE:
-
1,3 do 4,6 kg/m2 (zależne od rodzaju płytek i podłoża)
KORZYŚCI TECHNOLOGII ŻELOWEJ
-
bardzo wysoka przyczepność
-
idealny rozpływ pod płytką
-
łatwa aplikacja w wysokiej temperaturze
-
możliwość fugowania już po 12 h
-
brak spływu nawet przy dużych płytkach
-
3 w 1 - klejenie, wyrównanie, szpachlowanie
GŁÓWNE PARAMETRY
-
grubość warstwy: 2 - 15 mm
-
temperatura stosowania: od +5 °C do +35 °C
-
czas gotowości do pracy: ok. 4 godziny
-
spoinowanie: po 12 godzinach
-
zużycie dla płytek 30 x 30 cm: od 2,0 kg/m2
PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA
Podłoże powinno być:
-
stabilne – dostatecznie nośne, odporne na odkształcenia, pozbawione substancji obniżających przyczepność i wysezonowane.
-
równe – maksymalna grubość kleju to 15 mm, do wyrównywania podłoża przy większych nierównościach można stosować np. zaprawę ATLAS ZW 330, podkłady podłogowe ATLAS SMS, SAM lub POSTAR.
-
oczyszczone - z warstw mogących osłabić przyczepność kleju, zwłaszcza z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku, resztek farby olejnej i emulsyjnej. Podłoże pokryte glonami, grzybami pleśniowymi itp., należy oczyścić i zabezpieczyć preparatem ATLAS MYKOS NR 1 lub ATLAS MYKOS PLUS,
-
zagruntowane - ATLAS UNI-GRUNT, ATLAS UNI-GRUNT ULTRA lub ATLAS UNIGRUNT PLUS – gdy podłoże ma nadmierną lub niejednorodną chłonność, - ATLAS GRUNTO-PLAST – gdy podłoże ma niską chłonność lub pokryte jest warstwami ograniczającymi przyczepność, - ATLAS ULTRAGRUNT – gdy płytki będą mocowane na podłożach krytycznych.
-
zaizolowane – w przypadku układania płytek na powierzchniach, które są narażone na oddziaływanie wody.
PRZYGOTOWANIE KLEJU
Zawartość opakowania przesypać do naczynia z odmierzoną ilością wody. Półprodukty wymieszać mieszadłem do zapraw do uzyskania jednolitej konsystencji. Rozrobiony klej należy odstawić na 5 minut i ponownie wymieszać. Tak przygotowany klej należy wykorzystać w ciągu ok. 4 godzin (co godzinę, gotowy klej w wiadrze należy ponownie przemieszać).
NANOSZENIE KLEJU
Producent zaleca najpierw wcierać cienką warstwę kleju w podłoże, a następnie nałożyć grubszą warstwę kleju, od razu profilując ją pacą zębatą, którą najlepiej prowadzić w jednym kierunku. Na ścianach profilować klej w kierunku pionowym.
W przypadku płytek układanych na podłogach, okładzin wykonywanych na zewnątrz oraz montażu płytek wielkoformatowych, zaleca się, aby powierzchnia sklejenia była całkowita (w razie potrzeby stosować metodę kombinowaną polegającą na nanoszeniu zaprawy klejącej na podłoże i na spodnią powierzchnię płytki).
PRZYKLEJANIE OKŁADZINY
Po rozprowadzeniu na podłożu klej zachowuje swoje właściwości przez około 30 minut (w temperaturze ok. 23 °C i 55 % wilgotności). W tym czasie należy przyłożyć do niego płytkę i dokładnie docisnąć (powierzchnia styku płytki z klejem powinna być równomierna i możliwie jak największa - min. 2/3 powierzchni płytki). Nadmiar kleju pojawiający się w spoinach przy dociskaniu płytek należy na bieżąco usuwać. Należy zachować szerokość spoin zależnie od wielkości płytek i warunków eksploatacji.
WIĘCEJ INFORMACJI O PRODUKCIE ZNAJDZIESZ W ZAŁĄCZONEJ KARCIE TECHNICZNEJ ↓
Pliki do pobrania:
Dane techniczne
Typ kleju | C2 TE S1 |
Kolor | szary |