ATLAS FUGA ELASTYCZNA | drobnokruszywowa cementowa zaprawa do spoinowania | 2 kg





Opis
ATLAS FUGA ELASTYCZNA - jest w postaci suchej mieszanki najwyższej jakości spoiw cementowych, specjalnie wyselekcjonowanych drobnych kruszyw, wypełniaczy, pigmentów oraz dodatków modyfikujących. Fuga bardzo łatwo rozprowadza się pod pacą, jest elastyczna i łatwa w aplikacji, daje bezpieczeństwo oraz trwałość rozwiązań. Przez zastosowanie żywic polimerowych kombinacji włókien tworzących zbrojenie strukturalne kombinacji włókien tworzących zbrojenie strukturalne. Wyróżnia się przez wyjątkową estetykę i łatwość utrzymania w czystości. Niezwykła gładkość spoiny w połączeniu z jej niską nasiąkliwością, zabezpieczają powierzchnię i strukturę przed wnikaniem brudu i powstawaniem przebarwień na etapie eksploatacji. Chroni przed rozwojem grzybów pleśniowych i glonów, zawartość substancji bioczynnych zabezpiecza fugę przed rozwojem grzybów, pleśni i glonów. Ponadto naturalne wysokie pH i niska nasiąkliwość fugi stanowią niesprzyjające warunki do rozwoju życia biologicznego. Jest odporna na szorowanie i wielokrotne zmywanie - czyszczenie nie pozbawia spoiny właściwości hydrofobowych i oleofobowych. Gwarantuje trwałe i intensywne kolory na lata, cechuje się wysoką odpornością na promieniowanie UV dzięki zastosowaniu specjalnych, ściśle wyselekcjonowanych pigmentów nieorganicznych, dodatkowo chronionych przed degradacją za pomocą hydrofobowego polimeru oraz dwutlenku tytanu. Odporna na działanie temperatur w zakresie od -30 °C do +80 °C.
Zużycie:
Przygotowanie podłoża:
Szczeliny między płytkami należy starannie oczyścić. Powinny być one jednakowej głębokości, w trakcie układania płytek trzeba na bieżąco usuwać z nich nadmiar kleju. Spoinowanie można rozpocząć dopiero po stwardnieniu kleju. Spoinowanie można rozpocząć już po upływie:
- 2 godzin, stosując klej ATLAS GEOFLEX EXPRESS,
- 4 godzin, stosując klej ATLAS PLUS EXPRESS
Bezpośrednio przed przystąpieniem do fugowania powierzchnię płytek należy oczyść wilgotną gąbką. W przypadku płytek nadmiernie przesuszonych, należy lekko zwilżyć same spoiny w celu ograniczenia i wyrównania chłonności podłoża.
Przygotowanie fugi:
Zawartość opakowania wsypać do naczynia z odmierzoną ilością czystej wody i mieszać, aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Czynność tę można wykonać ręcznie, bądź mechanicznie. Masa nadaje się do użycia po upływie ok. 5 minut i po powtórnym wymieszaniu. Należy wykorzystać ją w ciągu ok. 60 minut. Do raz przygotowanej zaprawy nie wolno już dolewać wody, ani dosypywać suchego proszku.
Spoinowanie i czyszczenie:
Masę należy wprowadzać głęboko i szczelnie w spoiny, za pomocą gumowej pacy. Pacę trzeba prowadzić w kierunku ukośnym do krawędzi płytek, trzymając ją pod kątem około 45° w stosunku do powierzchni okładziny.
Czyszczenie składa się z trzech etapów: mycia wstępnego, profilowania i mycia końcowego.
- Mycie wstępne: Po zmatowieniu fugi znajdującej się w szczelinach pomiędzy płytkami, całą powierzchnię okładziny należy zmyć wilgotną gąbką (z reguły po 10 – 30 minutach), aby usunąć zabrudzenie i nalot z płytek. Gąbkę należy często płukać w czystej wodzie i dokładnie wyciskać by nie wprowadzać zbyt dużej ilości wody w spoinę. Nie robić kałuż i zbierać nadmiar wody z powierzchni spoin. Nadmiar wody przy myciu może skutkować niejednorodnym kolorem spoiny. Czas, po jakim należy zmywać zależy od panujących warunków cieplno-wilgotnościowych oraz rodzaju płytek. Zbyt późne przystąpienie do mycia wstępnego (po rozpoczęciu wiązania fugi) może skutkować uzyskaniem innego odcienia fugi niż prezentowany we wzorniku.
- Profilowanie: Wykonywane jest zazwyczaj już na etapie mycia wstępnego, przed stwardnieniem fugi. Do profilowania używać należy gąbek glazurniczych lekko zwilżonych wodą.
- Mycie końcowe: Wykonuje się po stwardnieniu fugi, po 4-8 godzinach. Polega ono na ponownym umyciu powierzchni całej okładziny wilgotną gąbką
- Pielęgnacja: Fugę należy chronić przed zbyt intensywnym wysychaniem