ATLAS ENDER S | zaprawa naprawcza do betonu 3-10mm | 25 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 99,99 zł 99.99
Cena netto: 81,29 zł
ilość szt.
Zyskujesz 99 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: ATLAS

Opis

ATLAS ENDER S to specjalna zaprawa, która w swoim składzie zawiera odpowiednio dobrany cement, wypełniacze a także dodatki. Głównym przeznaczeniem produktu jest naprawa i wyrównanie powierzchni elementów betonowych i żel-betowych. Dzięki zastosowaniu drobnych kruszyw w zaprawie nadaje się jako warstwa wykończeniowa powierzchni. Zakres grubości warstwy tego produktu wynosi od 3 do 10 mm. Zaprawa ta jest uniwersalna ,może być stosowana na zewnątrz i wewnątrz budynków na ścianach i podłogach do wielu elementów konstrukcyjnych.

Zużycie: Średnio zużywa się około 20 kg suchej masy na 1m² i na 10 mm grubości

Właściwości:

  • super gładka, do ostatecznego wykończenia powierzchni 
  • do wyrównania powierzchni betonowych i żelbetonowych
  • do wypełniania kawern i raków na elementach prefabrykowanych
  • nie wymaga użycia warstwy szczepnej
  • do aplikacji ręcznej i mechanicznej
  • nakładanie warstwy wykończeniowej już po 24 h

Przeznaczenie:

Stanowi element systemu do napraw betonu i żelbetu ATLAS BETONER S. Tworzy zewnętrzną, wykończeniową warstwę naprawczą - stosowany do ostatecznego wykańczania uprzednio wyrównanej i wyprofilowanej powierzchni.

Tworzy zewnętrzną, wykończeniową warstwę naprawczą – stosowany do ostatecznego wykańczania uprzednio wyrównanej i wyprofilowanej powierzchni.

Służy do napraw elementów o charakterze konstrukcyjnym i wykończeniowym - balkonów, trasów, stropów, podciągów, słupów, schodów, konstrukcji szkieletowych, konstrukcji monolitycznych, zbiorników, chłodni kominowych i kominów oraz innych betonowych elementów konstrukcyjnych i niekonstrukcyjnych.

Może być stosowany w prefabrykacji - do wypełniania kawern i raków, oraz jako warstwa szpachlowa.

NAPRAWIANIE PODŁOŻA

Przygotowanie podłoża: Podłoże betonowe powinno być stabilne, nośne, tzn. odpowiednio mocne (wytrzymałość na odrywanie co najmniej 1,5 MPa), oczyszczone z warstw mogących osłabić przyczepność zaprawy. Z naprawianej powierzchni należy usunąć luźne i odspajające się warstwy betonu, oraz oczyścić ją z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku, resztek farby olejnej i emulsyjnej. Podłoża betonowe będące w sposób znaczny zniszczone, zabrudzone bądź skorodowane chemicznie lub biologicznie należy poddać specjalnym zabiegom, takim jak piaskowanie, śrutowanie, frezowanie, odgrzybianie itp. Powierzchnię elementu betonowego, naprawianego w systemie ATLAS BETONER S, należy najpierw pokryć zaprawą kontaktowa ATLAS ADHER S, a następnie warstwą wyrównawczą z zaprawy ATLAS FILER S, zgodnie z technologią ich stosowania. Bezpośrednio przed aplikacją ATLAS ENDER S, powierzchnię ATLAS FILER S należy zwilżyć do stanu matowo-wilgotnego - nie jest konieczne stosowane warstwy kontaktowej. ATLAS ENDER S może być aplikowany bezpośrednio na warstwę sczepną wykonaną z zaprawy ATLAS ADHER S (bez użycia ATLAS FILER S) - należy stosować technologię „mokre na mokre”.

Przygotowanie zaprawy: Materiał z worka należy wsypać do naczynia z odmierzoną ilością czystej wody (proporcje podane w Danych Technicznych) i mieszać mieszarką wolnoobrotową do uzyskania jednolitej konsystencji. Zaprawę można przygotowywać również w betoniarce. Masa nadaje się do użycia po ok. 5 minutach i po ponownym wymieszaniu. Należy ją wykorzystać w ciągu ok. 1 godziny.

Szpachlowanie powierzchni - aplikacja ręczna Zaprawę ATLAS ENDER S należy nakładać na warstwę wyrównawczą z zaprawy ATLAS FILER S, co najmniej po 24 godzinach. Powierzchnia aplikacji powinna być w stanie matowo-wilgotnym. Zaprawa wymaga równomiernego rozprowadzenia po powierzchni (z równoczesnym mocnym dociskaniem do podłoża), a następnie wygładzenia przy pomocy pacy stalowej. Powierzchnię zaleca się zacierać używając wilgotnej pacy z gąbką. Zaprawę nakładać w warstwie nie grubszej niż 10 mm. Kolejne warstwy można aplikować w warunkach normalnych po minimum 8 godzinach.

Szpachlowanie powierzchni - aplikacja mechaniczna Zaprawę natryskiwać pod kątem możliwie zbliżonym do 90 stopni w stosunku do podłoża, z zachowaniem odległości od 0,5 do 1,0 m między wylotem dyszy a podłożem. Nałożona warstwa powinna być zwarta. Grubość warstwy w jednym przejściu nie większa niż 10 mm. Przy nakładaniu na powierzchnię ze zbrojeniem aplikację wykonuje się z bliższej odległości i z różnych stron, tak aby nie utworzyć „czap” na prętach zbrojeniowych. W przypadku napraw ubytków większych niż grubość zaprawy nakładana w jednym przejściu, kolejną warstwę zaprawy można aplikować po 4 godzinach (stosowanie warstwy sczepnej nie jest wówczas wymagane).

Pielęgnacja świeżej zaprawy Po ułożeniu zaprawy ATLAS ENDER S świeżą powierzchnię należy chronić przez 3-5 dni przed: - szybkim przesychaniem (np. użycie mgły wodnej, mokrych ekranów z geowłókniny), - bezpośrednim nasłonecznieniem, - przeciągami, - dużymi wahaniami temperatury, - przemrożeniem. Należy również ograniczyć ogrzewanie pomieszczenia, w którym prowadzone są prace. Czas wysychania warstwy zależy od jej grubości oraz warunków cieplno- -wilgotnościowych panujących w otoczeniu.

Użytkowanie powierzchni Użytkowanie warstwy szpachlowej (wchodzenie na nią) można rozpocząć po około 24 godzinach, a obciążanie po ok. 7 dniach. Do dodatkowego wykończenia powierzchni materiałami powłokowymi można przystąpić po 3÷7 dniach, w zależności od ich rodzajów, wskazań producenta i warunków cieplno wilgotnościowych panujących w otoczeniu.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl