ATLAS BONDER | klej do płyt gipsowo-kartonowych | 25 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 33,99 zł 33.99
Cena netto: 27,63 zł
ilość szt.
Zyskujesz 33 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: ATLAS

Opis

ATLAS BONDER - to klej do płyt gipsowo-kartonowych podczas wykańczania ścian wewnętrznych, podczas prac remontowych lub wykańczania nowych pomieszczeń. Klej jest łatwy do nakładania, a podczas ustawiania i dociskania płyty łatwo zmienia kształt, dopasowując się do nierówności podłoża. Pozwala na łatwe nałożenie kleju oraz swobodne ustawienie i skorygowanie położenia płyt. Zapewnia trwałe i odpowiednio mocne połączenie płyt gipsowo-kartonowych z podłożem. Brak wewnętrznych pęknięć i deformacji w warstwie kleju, już po jego związaniu, gwarantuje wysoką stabilność uzyskanego połączenia. 

Zużycie: ok. 2,5-5,0 kg kleju/1 m2 płyty gipsowo-kartonowej

Zużycie zależy od równości podłoża i stosowanej metody klejenia płyt. 

Proporcje mieszania (woda/sucha mieszanka):

  • ok. 0,46 l / kg
  • ok. 11,5 l / 25kg

Przygotowanie podłoża:

Podłoże powinno być:

  • stabilne – nośne,
  • wysezonowane do stanu powietrzno-suchego - przyjmuje się, że czas sezonowania podłoży betonowych wynosi co najmniej 28 dni (w warunkach normalnych, czyli około 20 °C i 55 % wilgotności - w innych warunkach czas wysychania może się wydłużyć),
  • oczyszczone – z warstw mogących osłabić przyczepność tynku, zwłaszcza z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku, resztek farby i środków antyadhezyjnych,
  • zagruntowane - emulsją gruntującą ATLAS GRUNTOWNIK lub ATLAS UNI-GRUNT ULTRA - w przypadku nadmiernej chłonności podłoża, - warstwą szczepną ATLAS GRUNTO-PLAST lub ATLAS ULTRAGRUNT - gdy podłoże ma niską chłonność lub charakteryzuje się gładką powierzchnią (np. betonowe ściany). Wszystkie elementy stalowe, mogące stykać się z klejem, powinny być zabezpieczone antykorozyjnie. 

Przygotowanie masy:

Materiał z worka należy wsypać do pojemnika z wodą, a następnie wymieszać ręcznie lub mechanicznie (mieszarką wolnoobrotową z mieszadłem do gipsu) do momentu uzyskania jednolitej masy bez grudek. Klej wykorzystać w ciągu ok. 45 minut od przygotowania.

Przyklejanie płyt:

Sposób nakładania kleju i przyklejania płyt uzależniony jest od równości podłoża.

Podłoża równe (nierówności do 4 mm): płytę ułożyć poziomo na podłodze, warstwą licową do dołu, nanieść klej za pomocą pacy ząbkowanej (wysokość zębów 8 - 10 mm), płytę unieść i docisnąć do ściany.

Podłoża nierówne (nierówności do 15 mm): płytę ułożyć poziomo na podłodze, warstwą licową do dołu, klej nanieść kielnią lub łopatką, plackami o średnicy ok. 10 cm i grubości do 20 mm, w rozstawie co 30 – 40 cm, kilka placków kleju dodatkowo rozciągnąć wzdłuż krawędzi płyty. Płytę unieść i docisnąć do ściany.

Podłoża nierówne (nierówności powyżej 15 mm): do ściany przykleić, „na placki”, pionowe i poziome paski dociętej płyty gipsowo-kartonowej o szerokości ok. 10 cm. Paski, w rozstawie ok. 60 cm, powinny wyznaczyć jedną płaszczyznę. Do tak przygotowanej konstrukcji przyklejać właściwą warstwę płyt. 

Uwaga! Niezależnie od sposobu przyklejania płyt, należy pozostawić szczeliny dystansowe pomiędzy płytami a podłogą (ok. 10 mm), płytami a sufitem (ok. 5 mm) oraz pomiędzy sąsiadującymi płytami (ok. 2 mm). Przyklejanie i korygowanie położenia płyt możliwe jest przez ok. 10 - 15 minut od nałożenia kleju (zależnie od chłonności podłoża i temperatury w pomieszczeniu). W czasie wysychania kleju pomieszczenia wietrzyć, unikać przeciągów i bezpośredniego nasłonecznienia.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl