Arbolex Aqua Stop | szpachla dekarska | 3 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 45,00 zł 45.00
Cena netto: 36,59 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Szpachla dekarska Arbolex Aqua Stop to jednoskładnikowa, rozpuszczalnikowa, bitumiczna szpachla dekarska, modyfikowana kauczukiem. Obecność bardzo wysokiej jakości dodatków chemicznych oraz włókien zbrojących, umożliwia nakładanie produktu na mokre podłoża, a nawet pod wodą oraz w wysoce ujemnych temperaturach! Mimo że jest to produkt rozpuszczalnikowy, nie jest agresywny dla styropianu. Produkt gotowy do użycia po otwarciu opakowania.

Zużycie:

  • ok. 1,2kg/m2/warstwę

 

 

Szpachla dekarska Arbolex Aqua Stop ma zastosowanie przy pracach typu: naprawy dekarskie, prace dachowe, naprawy uszkodzeń i ubytków w pokryciach dachowych, uszczelnianie cieknących dachów, wypełnianie ubytków w dachu, wykonywanie miejscowych uszczelnień hydroizolacji, wykonywanie cało powłokowej hydroizolacji dachu. Szpachla dekarska Arbolex Aqua Stop nie jest agresywna w kontakcie ze styropianem jeśli zadbamy o to aby temperatura podczas wysychania produktu nie przekraczała 25℃. Ma ona zastosowanie także jako szpachla do miejscowych napraw hydroizolacji na fundamentach lub może być nakładana na fundament jako typowa izolacja wodochronna w minimum 2 warstwach. Cena tej szpachli oraz jej jakość i parametry powodują że ma ona świetne opinie.

 

Właściwości/zalety:

∙ Bezpieczny dla styropianu, styroduru, xps, eps

∙ Na podłoża wilgotne, mokre, lub pod wodą!

∙ Świetna przyczepność do podłoży

∙ Szpachla dekarska całkowicie odporna na wodę

∙ Po wyschnięciu jest nadal bardzo elastyczny

∙ Odporny na agresywne substancje zawarte w gruncie

∙ Może być stosowany podczas bardzo wysoko ujemnych temperatur, nawet do -20

∙ Odporny na wszelkie warunki pogodowe

∙ Niska cena

 

Przygotowanie podłoża i produktu:

Arbolex-Aqua Stop to szpachla dekarska gotowa do użycia od razu po otwarciu opakowania. Jeśli po otwarciu wieczka ujrzymy na powierzchni masy kałużę rozpuszczalnika należy dobrze przemieszać produkt. Obecność rozpuszczalnika na powierzchni masy jest normalnym zjawiskiem i nie wpływa na jego jakość. Jeśli chcemy używać szpachlę dekarską w minusowych temperaturach, należy najpierw doprowadzić produkt do temperatury pokojowej, najlepiej trzymając go przez jakiś czas w domu. Nie należy mieszać produktu z innymi szpachlami dekarskimi lub innymi substancjami. Miejsca w których chcemy nakładać szpachlę dekarską powinny być starannie wyczyszczone, pozbawione piasku, kurzy pyłu, mchów, porostów i środków antyadhezyjnych. Dachy blaszane oczyścić, usunąć rdzę, zabezpieczyć antykorozyjnie i najlepiej odtłuścić. Dachy eternitowe oczyścić i pozbyć się pyłu. Jeśli chcemy jeszcze bardziej podnieść przyczepność szpachli można zagruntować powierzchnię dedykowanym gruntem Izobit BR lub jeśli będzie obecny styropian, użyć gruntu Dysperbit Grunt. Cena oraz parametry tych produktów podane są na naszym sklepie internetowym.

 

Sposób stosowania/aplikacja:

Naprawy dachowe:

Przy pracach naprawczych na dachu możemy użyć gruntu lub bezpośrednio nakładać szpachlę dekarską Arbolex Aqua Stop za pomocą szpachli lub pacy wypełniając ubytki czy uszkodzone miejsca powłoką o grubości od 2 do 5 mm. Jeśli nakładamy produkt w miejscach mokrych lub pod wodą, ruch przy nakładaniu powinien być wolniejszy i dokładniejszy, szpachle trzeba dobrze docisnąć do podłoża. Jeśli ubytek jest głęboki najlepiej nakładać szpachlę kilkakrotnie, niż nałożyć ją zbyt grubo.

Hydroizolacja dachu lub fundamentów:

Szpachla dekarska ma również zastosowanie przy hydroizolacji przeciwwodnej fundamentów. Przy hydroizolacji dachu lub fundamentu zawsze zaleca się użycie gruntu który poprawia sczepność. Należy pamiętam aby nakładana powłoka nie przekraczała około 2 mm na każdą warstwę. Taka grubość masy zapewni jej równomierne schnięcie. Hydroizolację wykonać w minimum 2 warstwach.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl