EMULBIT Aqua Woda Stop | uszczelniacz dekarski | 310 ml





Opis
Firma Emulbit już od 4 lat pod własną marką wyrabia sobie renomę na rynku. Dostarcza wysokiej jakości chemię budowlaną. Podstawową ofertę, jaką przedstawiają to systemy hydroizolacji i świetnie się na tym znają. Ich specjalizacja to wyroby bitumiczne, folie w płynie, szlamy cementowe oraz systemy naprawcze betonu. Emulbit zawsze z myślą o swoich klientach, dostarcza towar najwyższej, jakości spełniając normy, oraz sprostać wysokim wymaganiom stawianym przez ich klientów. Wyróżnia ich wysoka specjalizacja oraz innowacyjne podejście do produktów, nad jakimi ciężko pracują. Produkt, jaki państwu przedstawiamy to Masa Uszczelniająca Aqua Stop!
ZUŻYCIE: w zależności od wielkości ubytku
ILOŚĆ WARSTW: w zależności od wielkości ubytku
CZAS SCHNIĘCIA: 3 -4 dni
Opis Produktu i Właściwości
Masa Uszczelniająca Aqua Stop to jednoskładnikowa, plastyczna, gotowa do bezpośredniego użycia masa wysoko modyfikowana kauczukiem syntetycznym SBS. Dzięki dodatkowi włókien zbrojących niweluje nawet znaczne ruchy podłoża, co zapobiega mikropęknięciom. Posiada wysoką odporność na skrajne temperatury, dzięki modyfikowanemu kauczukowi SBS jest w stanie ona wytrzymać zarówno mroźne zimy jak, i upalne lata. Dzięki specjalnym dodatkom można stosować go nawet na wilgotne lub mokre powierzchnie. Może być stosowana nawet pod wodą, nawet tam gdzie występują zastoiny wodne. To szczególnie praktyczne zastosowanie szczególnie w okresie wiosenno-jesiennym. Jest bezpieczny dla płyt wykonanych z polistyrenu. Używając, małego kartusza możesz, dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Precyzyjnie wypełniając szczeliny, oszczędzasz materiał (koszty) oraz zwiększasz swoją szansę na powodzenie prac.
Mały kartusz jest idealnym narzędziem do wejścia na dach sprawdzenia, "co się dzieje" i natychmiastowemu załatwieniu sprawy, raz na zawsze. Masa zawarta w kartuszu w zupełności wystarczy do pokrycia sporej ilości szczelin przy spękanej papie. Masa w kartuszu może być stosowana przy różnego rodzaju połączeń szczególnie metalu z papą albo z betonem. Świetnie sprawdzi się również przy wypełnieniu różnych przerw konstrukcyjnych.
Zastosowanie/zalety:
- Wypełnienie połączeń metal - beton – papa
- Wypełnienia przepustów przez konstrukcje budowlane (np. dla rur, prętów)
- Renowacja, naprawa wypełnienia ubytków w pokryciach dachowych (złamań, pęknięć, szpar, przecieków, pęcherzy)
- Miejscowe uszczelnienie hydroizolacji
- Naprawcze podklejanie papy
- Wypełnienie pomiędzy pracujące elementy budowli betonowo – stalowych
- Wypełniacz ubytków do dachów wykonywanych metodą bezspoinową
- Małe opakowanie
- Niska cena
- Wysoka jakość
- Praca w niskich temperaturach do -20oC
- Bezpieczny dla styropianu, styroduru, XPS, EPS
Przygotowanie podłoża roboczego
Podłoże na jakie aplikujemy masę Aqua Stop nie musi być suche ani matowo wilgotne. Mogą znajdować się na nim zastoiny wodne i w żadnym stopniu nie wpłynie to na przyczepność do podłoża. Masę należy jedynie odpowiednio docisnąć. Przed nakładaniem na beton musi być zakończony proces wiązania cementu. Podłoże musi być oczyszczone, należy usunąć, piasek, liście itp. Przy użyciu na blachy należy odtłuścić, usunąć ślady korozji, zabezpieczyć przed dalszym korodowaniem. Szczeliny należy wypełnić maksymalnie jak to możliwe. Jeżeli ubytki to nie tylko mikropęknięcia należy użyć masy w wiaderku. Wtedy taki ubytki lepiej wypełnić masą nakładając ją na szpachelkę i dokładnie dociskając.
Sposób użycia
Przed użyciem w mroźne dni należy produkt wstawić na minimum 12 godzin do ciepłego pomieszczenia. Masa wtedy będzie mniej gęsta a co za tym idzie będzie łatwiej się ją nakładać. Produkt stosuje się na zimno. Obciąć końcówkę kartusza powyżej gwintu, nakręcić aplikator na kartusz i obciąć jego końcówkę pod kątem na szerokość spoiny. Tubę umieścić w pistolecie ręcznym lub pneumatycznym i rozpocząć wyciskanie produktu do szczeliny. Masa uszczelniacza musi być wciśnięta w szczelinę celem dobrej penetracji i osiągnięcia najlepszej przyczepności. Wypełnienie może dłużej schnąć dlatego, nie należy po nim chodzić ani oddziaływać na niego mechanicznie. Jeśli chcemy uzyskać powłokę, jedna warstwa powinna mieć 2-3 mm grubości. 2 cienkie warstwy wystarczą do wyeliminowania przypadkowych błędów lub niedokładności wykonania.
Pliki do pobrania:
Dane techniczne
Ilość składników | 1-składnikowe |
Baza | rozpuszczalnik |
Temperatura stosowania | od +5°C do +35°C |
Ilość warstw: | zależnie od potrzeb od 1 do 2 warstw |
Czy zawiera rozpuszczalnik | Tak |