ADMIX LIQUID | plastyfikator do zaprawy cementowej | 5 l

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 19,99 zł 19.99
Cena netto: 16,25 zł
ilość szt.
Zyskujesz 19 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.7
Producent: JURGA

Opis

PLASTO ADMIX Liquid to kanister z płynem zwanym plastyfikator. Jest środek od razu gotowy do użycia. Plastyfikator to środek która umożliwia osiągnięcie optymalnej konsystencji zaprawy budowlanej, ulepszając jej właściwości oraz ułatwiając jej nakładanie na różne podłoża. Poza tym plastyfikator zwiększa objętość zaprawy. Nasze plastyfikatory cechuje niska cena idąca w parze z wysoką jakością.

ZUŻYCIE: od 75 ml do 150 ml na 25 kg cementu

OPAKOWANIA: 5 l


 

admix-liquid

 

ADMIX Liquid to plastyfikator, który ma zastosowanie ze wszelkimi zaprawami cementowymi. Świetnie sprawdza się w przypadku zapraw murarskich i tynkarskich. Można go stosować z wszelkimi rodzajami cementu, co sprawia że jest bardzo uniwersalnym produktem.

Każdemu z nas zależy, aby jego mieszanka posiadała jak najlepsze właściwości, które z łatwością będzie można odtworzyć. Właśnie w takich wypadkach idealnie sprawdzi się opisywany przez nas produkt. Admix Liquid producenta JURGA jest plastyfikatorem w płynie, którego zadaniem jest uplastycznienie i napowietrzenie zaprawy.  Po jego zastosowaniu zaprawa, która stosujemy będzie znacznie łatwiejsza do nakładania i formowania jej na ścianach. Co więcej zaprawa, do której dodamy nasz wyrób będzie bardziej jednorodna, kleista a co za tym idzie znaczniej łatwiej będzie przywierała do podłoża, na którą ją nakładamy. Kolejną zaletą produktu jest to, że posiada on właściwości tiksotropowe. Dzięki tym właściwościom nie zaprawa z jego dodatkiem nie spływa z powierzchni pionowych. Produkt nie powoduje również korozji jakichkolwiek elementów metalowych, ponieważ nie zawiera w sobie żadnego rodzaju chlorków, które mogą ją powodować.

 

admix

 

Dzięki plastyfikatorowi ADMIX Liquid zaprawa zwiększa swoją objętość o ok. 10%! Skutkiem tego jest to, że plastyfikator ADMIX Liquid obniża koszty transportu i budowy! Inną bardzo ważną właściwością opisywanego wyrobu jest to, że nie osiada pod ciężarem cegieł lub bloczków mimo tego, że wcześniej zaprawa została przez niego napowietrzona. Wiele dostępnych na rynku plastyfikatorów dostępnych na rynku nie posiada tej właściwości co może powodować później problemy z samą konstrukcją budynku. Do zakupu produktu może też skłaniać jego niska cena.

Podsumowując posłużmy się  definicją produktu - substancja zmniejszająca oddziaływania międzycząsteczkowe i zwiększająca ruchliwość łańcuchów polimerowych. Plastyfikatory powodują obniżenie temperatury zeszklenia, twardości i zwiększenie elastyczności.

Właściwości/zalety:

 • napowietrza mieszankę
 • po jego zastosowaniu mieszanka jest znacznie bardziej elastyczna
 • obniża zużycie wody
 • absorbuje wodę w samej mieszance
 • niska cena
 • bardzo wydajny
 • przyspiesza proces budowy
 • zwiększa objętość zaprawy a przy tym nie obniża jej parametrów
 • redukuje wykwity
 • nie powoduje korozji elementów metalowych
 • bezchlorkowy
 • masa staje się bardziej odporna na ujemne temperatury

 

Dlaczego warto stosować plastyfikatory?

Stosowanie tych środków daje nam wiele korzyści można dzięki nim między innymi poprawić kohezje czyli wewnętrzną siłę przyciągania się cząsteczek mieszanki, dobrze absorbują one wodę z mieszanki, którą stosujemy, sprawia że mieszanka jest bardziej odporna na niskie temperatury, szczególnie wersje zimowe. Dodatkowo dzięki stosowaniu plastyfikatorów możemy: zwiększyć odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz poprawić elastyczność i urabialność mieszanki. Po dodaniu plastyfikatora cement jest bardziej odporny na pęknięcia. No i prawdopodobnie największa zaleta plastyfikatorów: pozwalają ograniczyć zużycie cementu bez pogarszania jego parametrów. 

Należy jednak pamiętać żeby szczególnie zimą napowietrzoną przez plastyfikator świeżą mieszankę chronić przed zamarzaniem. 

 

admix

Dozowanie produktu:

Przed użyciem plastyfikator należy chronić przed nagrzaniem i mrozem, ponieważ przegrzany lub przemarznięty produkt traci swoje właściwości. Plastyfikator ADMIX Liquid dozować od razu z wodą zarobową. Zaleca się dozowanie w ilości od 0,3% do 0,6% w stosunku do wagi cementu (tj. od 75 ml do 150 ml na 25 kg cementu). Dokładnie wymieszać. Nie należy dodawać więcej plastyfikatora do cementu, ponieważ w takim wypadku masa cementowa może utracić swoje właściwości.

UWAGA: Ze względu na różne typy cementów konieczna jest próba technologiczna dla danego zastosowania!

 

 

Dane techniczne

Skład Niejonowe środki powierzchniowo czynne
Waga 5 kg
Kolor i postać Jednorodny ciekły płyn o barwie czerwonej
Gęstość 0,98 do 1,02 g/cm³
pH 6,40-8,40

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (2)

6 grudnia 2019

Tak jak w opisie wszystko gra

20 listopada 2023

Wydajny i cenowo jest okej

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl