MAPEI POROMAP DEUMIDIFICANTE 20 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 99,99 zł 99.99
Cena netto: 81,29 zł
ilość szt.
Zyskujesz 99 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: MAPEI

Opis

Producent: Mapei

Opakowanie: 20 kg

Zużycie: 11-12 kg/m² (na 1 cm grubości warstwy)

Kolor: jasnoszary 

Właściwości:

PoroMap Deumidicante jest gotową do użycia zaprawą w proszku do wykonywania makroporowatych, osuszających, ciepłochronnych tynków, wykonaną ze specjalnych spoiw hydraulicznych, pucolanowych, naturalnego piasku, lekkich kruszyw i specjalnych dodatków o bardzo niskiej emisji lotnych związków organicznych (EMICODE EC1) przygotowaną w oparciu o formułę opracowaną w laboratoriach badawczych MAPEI. Produkt jest klasykowany jako R (zaprawa tynkarska renowacyjna) zgodnie z normą EN 998-1 „Wymagania dotyczące zaprawy do murów - Część 1: Zaprawa do tynkowania zewnętrznego i wewnętrznego” kategoria CS II. Po zmieszaniu z wodą w maszynie tynkarskiej z mieszaniem ciągłym lub w betoniarce, PoroMap Deumidicante tworzy odporną na działanie soli, makroporowatą, osuszającą i ciepłochronną zaprawę tynkarską o konsystencji plastycznotiksotropowej, którą łatwo nakłada się zarówno na pionowych powierzchniach, jak i sutach. Materiał można nakładać ręcznie lub maszynowo. Mechaniczne właściwości zaprawy PoroMap Deumidicante, moduł sprężystości i porowatość są zbliżone do właściwości zapraw wapiennych, pucolanowo-wapiennych oraz tych na bazie wapna hydraulicznego, których dawniej używano w budownictwie. Jednak w porównaniu do oryginalnie użytych zapraw, PoroMap Deumidicante posiada wysoką odporność na działanie różnych czynników zycznych i chemicznych, w tym kwaśne deszcze, na niszczące oddziaływanie soli rozpuszczalnych pochodzących z muru lub gruntu, na cykliczne zamarzanie i odmrażanie, wymywanie spowodowane przez wodę opadową, reakcję alkalia-kruszywo. 

Zakres stosowania: 

Renowacja budynków z kamienia, cegły lub tufu, również budowli nowych, uszkodzonych na skutek kapilarnego podciągania wilgoci. Renowacja konstrukcji uszkodzonych przez siarczany, chlorki czy azotany

Wytyczne stosowania:

Przygotowanie podłoża:

Przed aplikacją zaprawy, należy najpierw odpowiednio przygotować konstrukcję przeznaczoną do renowacji. Należy usunąć cały tynk ręcznie lub mechanicznie na wysokość co najmniej 50 cm powyżej granicy zawilgoconej powierzchni, ale w każdym przypadku nie mniej niż na podwójną grubość zawilgoconego muru. Należy usunąć wszelkie luźno związane, osypujące się części oraz wszelkie zanieczyszczenia mogące działać antyadhezyjnie (kurz, pleśń itp.) i zaburzyć przyczepność warstwy PoroMap Deumidicante, kontynuować aż do uzyskania czystego, mocnego i zwięzłego podłoża. Następnie całą powierzchnię należy umyć wodą, aby usunąć znajdujące się na murze wykwity i osady rozpuszczalnych soli. W razie konieczności powtórzyć tę czynność kilkukrotnie. Ubytki oraz nierówności należy wypełnić lub przemurować z użyciem jednej z zapraw z linii Mape-Antique lub MapeWall oraz kamieni, cegieł lub tufów o charakterystyce zbliżonej do materiału oryginalnego. Następnie podłoże należy nasycić wodą, aby zapobiec absorpcji wody z naniesionej zaprawy, co może prowadzić do utraty jej parametrów. Nadmiar wody powinien odparować, tak aby podłoże było nasycone wodą, jednak powierzchniowo suche. Do usunięcia nadmiaru wody z powierzchni można użyć sprężonego powietrza. Jeżeli podłoża nie można nasycić wodą, wskazane jest przynajmniej jego nawilżenie, tak aby świeżo naniesiony tynk uzyskał odpowiednią przyczepność. Na ścianach wykonanych z materiału mieszanego lub w przypadku nierówności przekraczających 4-5 cm, które mogłyby skutkować nierównościami w zakresie grubości warstwy tynku, zaleca się zastosowanie ocynkowanej siatki z drutu Ø 2 mm i rozmiarze oczka 5 x 5 cm przed aplikacją PoroMap Deumidicante. Siatkę należy przymocować do podłoża mechanicznie (np. gwoździami) lub kotwami chemicznymi (np. Mapex PE Wall lub Mapex PE SF), tak aby zachować odstęp od podłoża – najlepiej, aby siatka została zatopiona w naniesionym materiale mniej więcej pośrodku grubości warstwy.

Przygotowanie materiału:

Do przygotowania zaprawy z PoroMap Deumidicante można użyć normalnej betoniarki, jeśli będzie ona nakładana ręcznie lub tynkownicy z funkcją mieszania ciągłego jeśli zaprawa będzie nanoszona mechanicznie. Pomimo tego, że PoroMap Deumidicante nadaje się do ręcznej aplikacji, to jednak dla uzyskania optymalnej wydajności zaleca się korzystanie z tynkownicy przy nakładaniu produktu na duże powierzchnie. Niewielkie ilości produktu można przygotować wolnoobrotowym mieszadłem elektrycznym. Nie zaleca się mieszać zaprawy ręcznie.

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl