MAPEI MAPESTOP CREAM 280 ML





Opis
Cechy szczególne:
-bariera chemiczna w formie kremu
-wysoka odporność na wilgoć
-możliwość stosowania we wszystkich rodzajach murów
-łatwa i szybka aplikacja
-trwałość w czasie
Właściwości:
Mapestop Cream to bezrozpuszczalnikowy, gotowy do użycia, hydrofobizujący krem na bazie monomeru silanowego. Produkt jest łatwy w aplikacji, wysoce efektywny i trwały. Krem jest wtłaczany w szereg otworów wywierconych w spoinie muru przy pomocy zwykłego pistoletu do uszczelniaczy poliuretanowych (nie jest wymagany specjalistyczny sprzęt). Po wciśnięciu w spoiny muru Mapestop Cream rozprzestrzenia się wewnątrz muru tworząc hydrofobową przeponę uniemożliwiającą kapilarne podciąganie wody. Składniki aktywne Mapestop Cream penetrują w głąb podłoża, a reagując z krzemionką zawartą w murze tworzą hydrofobową, ciągłą barierę odcinającą dostęp wilgoci do muru. Jednocześnie nie ma to wpływu na paroprzepuszczalność konstrukcji.
Zakres stosowania:
Wykonywanie bariery poziomej przy renowacji starych murów kamiennych o zwartej strukturze, murów ceglanych, z tufu, bloczków betonowych i murów mieszanych, również w budynkach o szczególnej wartości historycznej i artystycznej, lub w nowym budownictwie, narażonych na działanie wilgoci związanej z podciąganiem kapilarnym oraz niszczące działanie soli rozpuszczalnych.
Wytyczne zastosowania:
Przygotowanie podłoża:
Przygotowanie podłoża Przed wykonaniem przepony przeciw wodzie podciąganej kapilarnie należy zbadać rodzaj i stan podłoża, aby wybrać odpowiednią metodę iniekcji. W przypadku słabych lub nieregularnych murów, w których występują spękania, szczeliny lub mniejsze i większe pustki należy wypełnić wszystkie ubytki jednym z zaczynów o wysokiej ciekłości z linii Mape-Antique lub MapeWall. Do ścian z mniejszymi ubytkami i pokrytych freskami zaleca się zastosować Mape-Antique F21, zaś do ścian z większymi ubytkami bardziej odpowiednie będą Mape-Antique I lub Mape-Antique I-15. Wszelkie pęknięcia i szczeliny na powierzchni muru, przez które preparat może wyciekać, należy zasklepić jedną z zapraw z linii Mape-Antique.
Wiercenie otworów:
W murze należy wywiercić szereg otworów, tak jak pokazano na rysunku 1 i 2, w zależności od typu konstrukcji murowej. Wiercone otwory powinny mieć średnicę ok. 12 mm, należy je rozplanować w jednym rzędzie w odstępach nie większych niż 12 cm, przynajmniej 12 cm powyżej poziomu gruntu. Głębokość odwiertów powinna wynosić ok. 5 cm mniej niż całkowita grubość muru. W przypadku ścian z cegły pełnej, bloczków lub regularnych kamiennych, otwory należy wywiercić poziomo w warstwie zaprawy (w spoinie). W ścianach z kamienia o nieregularnym kształcie lub kamienia tłuczonego, serię otworów należy wykonać w warstwie spoiny w możliwie prostej linii . W przypadku materiałów o dużej porowatości otwory można wiercić bezpośrednio w tym materiale. Następnie usunąć z otworów resztki zwiercin i pyłu za pomocą sprężonego powietrza.
Wykonanie iniekcji:
Mur pełny Wtłoczyć krem do otworów, zostawiając przestrzeń do zamknięcia otworu zaprawą (grubości ≥ 2 cm). Do tego celu użyć rurki iniekcyjnej Mapestop Cream Tool 280 (jeśli produktu jest aplikowany z kartusza) lub Mapestop Cream Tool 600 (jeśli produkt jest aplikowany z kiełbaski). Do opakowania 600 ml (kiełbaska) Mapestop Cream dołączana jest gratisowo rurka iniekcyjna. Korzystając z produktu dostarczanego w kartuszu, należy użyć do aplikacji pistoletu 280 ml; w przypadku produktu w kiełbaskach należy użyć ręcznego pistoletu do silikonów. Mur z rdzeniem kamiennym lub ściany szczelinowe W tego typu ściana iniekcję można przeprowadzić tylko z jednej strony muru, lub można potraktować każdą stronę jako oddzielną powierzchnię i wykonać iniekcję z obu stron. W pierwszym przypadku należy przewiercić się przez spoinę od wybranej strony, przejść z wiertłem przez szczelinę, a następnie nawiercić otwór w drugiej ścianie. Mapestop Cream dzięki swojej tiksotropowości po wtłoczeniu w mur wypełnia dokładnie wszystkie otwory, bez straty materiału przy aplikacji. W przypadku kiedy przepona jest wykonywana z dwóch stron, należy postępować jak w przypadku ściany pełnej.