MAPEI MAPELASTIC FOUNDATION 32 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 798,99 zł 798.99
Cena netto: 649,59 zł
ilość szt.
Zyskujesz 798 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: -

Opis

MAPEI MAPELASTIC FOUNDATION 32 KG 

Elastyczna, dwuskładnikowa zaprawa cementowa do wykonywania hydroizolacji powierzchni betonowych narażonych na pozytywne i negatywne parcie wody

ZAKRES STOSOWANIA

Zabezpieczanie przeciwwodne konstrukcji betonowych oraz murowych - zarówno od strony wody napierającej, jak i wewnętrznej. Ochrona ścian fundamentowych, ścian piwnic i garaży podziemnych, zbiorników, kanałów i basenów.

  • Izolacja betonowych ścian oporowych
  • Izolacja przeciwwodna konstrukcji podziemnych takich jak: parkingi, piwnice, baseny, zbiorniki i szyby windowe
  • Izolacja przeciwwodna ścian z pustaków, uprzednio pokrytych odpowiednimi zaprawami MAPEI.

PRODUCENT:MAPEI

WAGA: 32KG (SKŁADNIK A 22 KG +B 10 KG)

ZUŻYCIE:

  • Aplikacja pędzlem lub wałkiem: ok. 1,65 kg/m² na 1 mm grubości warstwy.
  • Aplikacja metodą natryskową: ok. 2,2 kg/m² na 1 mm grubości warstwy.

WŁAŚCIWOŚCI TECHNICZNE:

Mapelastic Foundation jest dwuskładnikową zaprawą na bazie spoiw cementowych, wyselekcjonowanych drobnych kruszyw, specjalnych dodatków oraz polimerów syntetycznych w dyspersji wodnej, dobranych według receptury opracowanej w laboratoriach badawczych firmy MAPEI. Po wymieszaniu obu składników powstaje zaprawa o plastycznej konsystencji, którą można w łatwy sposób nanieść na powierzchnię za pomocą pędzla, wałka bądź metodą natryskową na powierzchniach poziomych i pionowych, o grubości nie mniejszej niż 2 mm.

Dzięki dużej zawartości wysokiej jakości żywic syntetycznych, Mapelastic Foundation po stwardnieniu tworzy elastyczną warstwę, która zachowuje swoje właściwości w każdych warunkach środowiskowych. Właściwości tiksotropowe produktu wpływają na zmniejszenie odpadów do minimum podczas aplikacji za pomocą wałka. Mapelastic Foundation jest całkowicie odporny na parcie pozytywne wody oraz odporny na działanie parcia negatywnego do 1,5 atm (15 m słupa wody).

Po utwardzeniu jest odporny na rozpuszczalne sole, które są obecne w wodzie morskiej lub w ziemi, takie jak chlorki i siarczany. Mapelastic Foundation charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do wszystkich podłoży cementowych, pod warunkiem, że są mocne i czyste. Właściwości produktu powodują, że konstrukcje zaizolowane i chronione Mapelastic Foundation pozostają całkowicie suche na przestrzeni lat.

Przygotowanie podłoża

A) Parcie pozytywne (woda pod ciśnieniem skierowana bezpośrednio na powłokę izolacyjną)

Przed zastosowaniem Mapelastic Foundation należy upewnić się, że powierzchnia jest mocna i czysta. Za pomocą piaskowania bądź wody pod ciśnieniem należy usunąć pozostałości mleczka cementowego, kruchych części oraz ewentualne zapylenia czy zaolejenia.

Jeśli struktura przeznaczona do izolacji Mapelastic Foundation jest w złym stanie, należy usunąć uszkodzone części ręcznie, mechanicznie bądź też za pomocą hydromonitoringu.

Po dokładnym oczyszczeniu podłoża zaleca się wykonanie napraw z użyciem gotowych zaprawy z linii Mapegrout. Przed aplikacją Mapelastic Foundation, w celu poprawienia przyczepności, należy na powierzchni rozprowadzić warstwę akrylowego preparatu gruntującego Primer 3296, który konsoliduje podłoże i wiąże kurz. Grunt należy rozcieńczyć wodą w proporcji 1:1 i rozprowadzić za pomocą pędzla lub wałka.

B) Parcie negatywne (woda pod ciśnieniem przesiąka przez konstrukcję na powłokę izolacyjną)

Za pomocą piaskowania bądź wody pod ciśnieniem należy usunąć pozostałości mleczka cementowego, kruchych części oraz zapylenia czy zaolejeń. Usunąć ewentualne gniazda żwirowe, a następnie wypełnić ubytki przy użyciu zaprawy Mapegrout 430. Dylatacje konstrukcyjne, pęknięcia elementów żelbetowych, elementy dystansowe, rury oraz inne obiekty, które przechodzą przez beton należy uszczelnić pastą ekspansywną Mapeproof Swell.

Aby uszczelnić pęknięcia w betonie, należy najpierw skuć brzegi szczeliny za pomocą stosownych narzędzi, do głębokości co najmniej 6 cm. Zaaplikować Mapeproof Swell, a następnie ograniczyć jego ekspansję do 6 cm za pomocą zaprawy Mapegrout 430. Miejsca przecieków wody należy uszczelnić zaprawą Lamposilex, a następnie postępować zgodnie z instrukcją opisaną powyżej. Jeśli chodzi o rury oraz inne elementy przechodzące przez beton, należy skuć beton wokół nich, a następnie zastosować Mapeproof Swell ograniczając jego ekspansję, jak opisano powyżej. W przypadku miejscowych przecieków wody, zaleca się uszczelnienie przepływu za pomocą zaprawy hydraulicznej Lamposilex.

W obu przypadkach dylatacje konstrukcyjne należy uszczelnić taśmą Mapeband TPE klejoną do podłoża klejem epoksydowym Adesilex PG4, posypanym piaskiem kwarcowym Quartz 0,5. Przed aplikacją Mapelastic Foundation, w celu poprawienia przyczepności należy na powierzchni rozprowadzić warstwę akrylowego preparatu gruntującego Primer 3296, który konsoliduje podłoże i wiąże kurz. Grunt należy rozcieńczyć wodą w proporcji 1:1 i rozprowadzić za pomocą pędzla lub wałka.

Przygotowanie zaprawy

Składnik B (płyn) wlać do odpowiedniego, czystego pojemnika. Powoli dodawać składnik A (proszek), cały czas mieszając masę mieszadłem wolnoobrotowym. Mieszać przez kilka minut, aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Upewnić się, żeby resztki nierozmieszanego proszku nie pozostały na dnie i na bokach pojemnika. Mieszać przez około 3 minuty, aż do otrzymania całkowicie jednorodnej masy. Pozostawić ją na około 2 minuty tak, aby polimer uległ całkowitej i równomiernej dyspersji, a następnie jeszcze raz wymieszać przez kolejne 2 minuty. Używać wolnoobrotowego mieszadła mechanicznego, aby uniknąć napowietrzenia masy. Nie mieszać zaprawy ręcznie

ZALECENIA

Nie stosować Mapelastic Foundation w zbyt grubej warstwie (maks. 2 mm na każdą nakładaną warstwę).

Nie stosować Mapelastic Foundation w temperaturze poniżej +5ºC.

Nie stosować Mapelastic Foundation na podłoża nasączone wodą (przed zastosowaniem Mapelastic Foundation należy je osuszyć)

Nie mieszać Mapelastic Foundation z cementem, kruszywem lub wodą.

Chronić przed deszczem, mrozem i działaniem wody przez pierwsze 24 godziny po nałożeniu. 

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl