Izohan WL | wodny lepik asfaltowy | 20 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 118,99 zł 118.99
Cena netto: 96,74 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Izohan WL to preparat służący do klejenia termoizolacji do fundamentu (np. styropianu oraz styroduru) oraz do wykonywania izolacji przeciwwilgociowych. Izohan WL to skrót od Izohan Wodny Lepik. Dzięki swoim właściwością masa ta idealnie nadaje się do przyklejenia styropianu w  tym twardych płyt styropianowych EPS. Jako lepik posiada bardzo dobre parametry przyczepności do podłoża mineralnego oraz do podłoży wykonanych np. z mas KMB lub innych mas do izolacji fundamentu.

ZUŻYCIE:

  • gruntowanie: 0.2 kg/m2
  • klejenie termoizolacji: 1,5 kg/m2
  • izolacja przeciwwilgociowa: 1,5 kg/m2

POLECANY GRUNT:


 

Jednak Izohan WL to nie tylko wodny klej lub lepik do styropianu. Produkt ten z powodzeniem można również stosować do izolacji fundamentu. Izohan WL to mieszanina asfaltów, kauczuku i dodatków uszlachetniający co sprawia że masa jest elastyczna. Trzeba jednak pamiętać że Izohan WL znajduje zastosowanie jako izolacja przeciwwilgociowa a nie przeciwwodna. W praktyce oznacza to iż masę tą można wykorzystać kiedy na fundament nie napiera woda. Idealnie sprawdzi się do hydroizolacji fundamentu na terenach wysoko położonych.

 

Izohan WL

 

Właściwości/zalety:

  • masa bitumiczna służąca do klejenia termoizolacji
  • unikalne właściwości klejące
  • nie zawiera rozpuszczalników
  • gotowy do użycia
  • niska cena
  • świetna przyczepność do różnych podłoży mineralnych oraz bitumicznych

Przygotowanie podłoża i produktu:

Izohan WL to jednoskładnikowy lepik który łatwo przygotować do użycia – wystarczy ten lepik dokładnie wymieszać przed użyciem i podczas aplikacji powtarzać tą czynność co jakiś czas. Większą uwagę powinniśmy zwrócić na odpowiednie przygotowanie podłoża przed aplikacją produktu szczególnie jeśli chodzi o klejenie styropianu. W przypadku klejenia termoizolacji pamiętajmy o tym aby powierzchnia do której będziemy przyklejali styropian była przede wszystkim wolna od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń które mogą zmniejszyć przyczepność. Chodzi o różnego rodzaju tłuste substancje albo resztki zapraw lub ziemi. Podobnie należy postąpić w przypadku przygotowywania podłoża do wykonania hydroizolacji wspomnianym lepikiem. Jednak w tym wypadku powierzchnię fundamentu powinniśmy również zagruntować. Można to zrobić rozcieńczając Izohan WL z wodą w stosunku 1 do 1. Sprawdzi się również Izohan Dysperbit. Jeśli podłoże stanowi beton wodoszczelny to należy zastosować Izohan WA.

Sposób stosowania/aplikacja:

Aplikacja tego wodnego lepiku różni się z zależności od wykorzystania produktu. Gdy chcemy aby służył jako klej do styropianu lub innego rodzaju termoizolacji możemy wykorzystać dwa sposoby. Pierwszych z nich polega na równomiernym rozmieszczeniu lepiku na płycie styropianowej. Masę trzeba położyć na całą powierzchnię używając do tego najlepiej pacy zębatej (zęby 10 lub 12 mm). Drugi sposób przyklejania styropianu polega na nałożeniu od 8 do 10 placków wielkości dłoni na płytę. Niezależnie od wybranej metody ważne jest aby po około 15 – 20 minutach płytę należy zamocować do powierzchni. Trzeba pamiętać aby płytę docisnąć odpowiednio mocno. Gdyby pojawiły się wątpliwości dotyczące tego czy nie czekaliśmy za długo powinniśmy zwrócić uwagę na barwę lepiku/kleju – jeśli jest czarna a nie brunatna oznacza to że czekaliśmy zbyt długo. Aplikacje lepiku musimy powtórzyć. Po nałożeniu styropianu bądź innej termoizolacji na fundament należy odczekać  około 5 dni aby klej dobrze związał.

Jeśli ten wodny lepik chcemy wykorzystać nie tylko do klejenia termoizolacji lecz również jako masę hydroizolacyjną na fundament. Trzeba pamiętać że warunki wodno-gruntowe muszą być bardzo dobre. A grunt powinien charakteryzować się dobrą przepuszczalnością wody. Na zagruntowane podłoże nanosimy Izohan WL. Możemy to zrobić za pomocą pacy zębatej bądź pędzla. Trzeba dopilnować  aby pojedyncza warstwa powłoki była mniejsza niż 1 mm. Po zaaplikowaniu jednej warstwy powinniśmy odczekać aby wyschła i dopiero nałożyć kolejną. Prac nie powinniśmy wykonywać podczas opadów deszczu lub śniegu oraz w razie mocnego nasłonecznienia.

DBAMY O TRANSPORT NASZYCH PACZEK!!!

Każdą paczkę zabezpieczamy w odpowiedni sposób bo wiemy że nie zawsze obchodzi się z nimi łagodnie. Dlatego każda nasza paczka:

oznaczona jest etykietami: ostrożnie szkło oraz ostrożnie nie rzucać

zawsze wskazujemy gdzie znajduję się górna część przesyłki

każde wiadro jest dodatkowo owinięte streczem aby nawet gdy paczka zostanie uszkodzona zawartość nie wylała się

w środku nie ma pustych przestrzeni aby wiadro nie mogło ruszać się podczas transportu

 

 hydroizolacje24.pl nasze paczki

 

Dane techniczne

Zasypywanie fundamentu od 5 do 7 dni
Odporność na deszcz od 5 do 9 h
Ilość składników 1-składnikowe
Baza woda
Temperatura stosowania + 5°C do + 25°C
Gruntowanie Nie
Klej do styropianu Tak
Hydroizolacja Tak
Zawartość wody w masie: nie więcej niż 60%
Waga 20 kg
Czy zawiera rozpuszczalnik Nie

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl