Izohan Dysperbit | dyspersyjna masa kauczukowa | 20 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 48,99 zł 48.99
Cena netto: 39,83 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Izohan Dysperbit to jednoskładnikowa masa do wykonywania hydroizolacji przeciwwilgociowej na dachach i fundamentach. Dysperbit marki Izohan jest mieszaniną kauczuków, wodnej emulsji asfaltów oraz dodatków uszlachetniających. Jest to masa dyspersyjna nie zawierająca rozpuszczalników. Produkt ten można stosować również do gruntowania podłoży (należy go rozcieńczyć z wodą w stosunku 1:1) pod właściwą hydroizolację fundamentu.

Zużycie:

 • gruntowanie: 0.2 kg/m2
 • warstwa na pokrycia dachowe: 0,5 kg/m2
 • izolacja przeciwwilgociowa: 1,5 kg/m2 

Izohan Dysperbit służy głownie do renowacji i konserwacji dachu. Należy pamiętać że odradza się stosowania go do wykonywania właściwej hydroizolacji dachu. Jest to produkt służący do hydroizolacji przeciwwilgociowej a zatem nie sprawdzi na dachach narażonych na działanie wody opadowej. Dysperbit najlepiej sprawdza się do wykonywania hydroizolacji na dachu pokrytym warstwą papy. Tą masę można również stosować do hydroizolacji fundamentu. Jednak podobnie jak w wypadku dachu mówimy tutaj o hydroizolacji przeciwwilgociowej. Izohan Dysperbit nie jest przeznaczony do stosowania na fundamentu gdzie woda będzie wywierała ciśnienie. Świetnie natomiast sprawdzi się na terenie wysokim gdzie woda nie napiera na fundament.

 

Izohan Dysperbit

 

Właściwości/zalety:

 • bezrozpuszczalnikowa, nie degraduje styropianu
 • posiada bardzo dobrą przyczepność do pap
 • gotowy do użycia
 • nie spływa po ścianach pionowych
 • odporny na działanie czynników zewnętrznych
 • tanie rozwiązania na doraźne potrzeby

 

Izohan Dysperbit Zestaw

 

Przygotowanie podłoża i produktu:

W zależność od zastosowania dysperbitu można go przygotować do użycia w różny sposób. Jeśli ma służyć do gruntowania podłoża pod właściwą hydroizolację należy go rozcieńczyć z wodą w stosunku 1 do 1. Roztwór należy w takim wypadku dokładnie wymieszać i aplikować za pomocą pędzla lub szczotki dekarskiej. Warto pamiętać że Izohan Dysperbit zabrania się stosować do gruntowania betonu wodoszczelnego. W tym wypadku powinno sie stosować inny produkt - Izohan WA. Jeśli natomiast dysperbitem chcemy wykonać hydroizolacje przeciwwilgociową dachu lub fundamentu należy go dobrze wymieszać przed użyciem.

Jeśli chcemy wykonać hydroizolacje dachu powinno pamiętać się o kilku pracach związanych z przygotowaniem podłoża. Należy zadbać o to aby na powierzchni papy (jeśli taka się tam znajduje) nie było żadnych pęcherzy. Można to zrobić poprzez przecięcie ich. Ewentualne powstałe ubytki należy wypełnić szpachlą dekarską – najlepiej Izohan masą szpachlową lub Izohan ROOFIX.  Następnie podłoże czy to bitumiczne czy mineralne trzeba oczyścić. Gdy Izohan Dysperbit chcemy wykorzystać do hydroizolacji fundamentu należy również odpowiednio przygotować podłożę. Należy zbić resztki zaprawy a powierzchnię oczyścić z gruzu i ziemi. Na ścianach fundamentu nie powinny znajdować się żadne substancje które mogą sprawić że specyfik będzie słabiej przywierał.

Sposób stosowania/aplikacja:

Na oczyszczaną powierzchnie możemy położyć warstwę hydroizolacji. Producent rekomenduje położenie dwóch warstw Izohan Dysperbit w wypadku wykonywania izolacji dachu. Grubość pojedynczej warstwy  powinna być mniejsza niż 1 mm. Ostatnią warstwę zaleca się posypać posypką papową dla uzyskania trwalszej powłoki hydroizolacyjnej odpornej między innymi na promieniowanie UV. W przypadku wykonywania hydroizolacji fundamentu również trzeba położyć co najmniej 2 a najlepiej 3 warstwy powłoki. Nie należy go rozcieńczać z wodą. Masę bitumiczną można nakładać za pomocą pędzla lub pacy. Grubość pojedynczej warstwy podobnie jak w wypadku wykonywania hydroizolacji dachu powinna być mniejsza niż 1mm. Należy pamiętać że dysperbit słabo radzi sobie w roli kleju do termoizolacji. Nie zaleca się wykonywać prac podczas opadów lub silnego nasłonecznienia.

 

DBAMY O TRANSPORT NASZYCH PACZEK!!!

Każdą paczkę zabezpieczamy w odpowiedni sposób bo wiemy że nie zawsze obchodzi się z nimi łagodnie. Dlatego każda nasza paczka:

 • oznaczona jest etykietami: ostrożnie szkło oraz ostrożnie nie rzucać
 • zawsze wskazujemy gdzie znajduję się górna część przesyłki
 • każde wiadro jest dodatkowo owinięte streczem aby nawet gdy paczka zostanie uszkodzona zawartość nie wylała się
 • w środku nie ma pustych przestrzeni aby wiadro nie mogło ruszać się podczas transportu

 

 hydroizolacje24.pl nasze paczki

 

Dane techniczne

Zasypywanie fundamentu po 3 dniach
Odporność na deszcz od 5 do 9 h
Ilość składników 1-składnikowe
Baza woda
Temperatura stosowania od + 5°C do + 25°C
Gruntowanie Tak
Klej do styropianu Nie
Hydroizolacja Tak
Czas tworzenia powłoki mniej niż 6 godzin
Zawartość wody w masie: nie więcej niż 60%
Skład wodna emulsja asfaltów, kauczuków i dodatków uszlachetniających
Waga 20 kg
Czy zawiera rozpuszczalnik Nie

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl