Izofol | folia w płynie do wewnątrz pod płytki | 12 kg

Dostępność: dostępny na zamówienie
Cena brutto: 141,99 zł 141.99
Cena netto: 115,44 zł
ilość szt.
Zyskujesz 141 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.9
Producent: IZOLEX

Opis

IZOFOL – folia w płynie wewnętrzna, pod płytki, jednoskładnikowa

IZOFOL to jednoskładnikowa, półpłynna masa w kolorze szarym na bazie dyspersji polimerów. Folia w płynie IZOFOL ma właściwości tiksotropowe, zmienia swoją konsystencje pod wpływem mieszania. Ma ona zastosowanie tylko i wyłącznie wewnątrz pomieszczeń, pod płytki. Niska cena i zużycie powodują że ma ona bardzo dobre opinie wśród użytkowników.

ZUŻYCIE:

 • około 1,3 kg/m2 na 1 warstwę o grubości 1,0 mm

IZOFOL to folia w płynie przeznaczona do wykonywania takich prac jak: hydroizolacja łazienki, hydroizolacja przeciwwilgociowa łazienki, hydroizolacja kuchni, hydroizolacja natrysków, hydroizolacja pralni, hydroizolacja łaźni oraz innych pomieszczeń narażonych na silne oddziaływanie wilgoci oraz obecność wody. IZOFOL to folia w płynie która może być stosowana jedynie w budynkach gdzie temperatura nigdy nie spada poniżej zera, gdyż nie jest ona mrozoodporna. Stosunek jakość a cena są na bardzo wysokim poziomie.

 

izofol

 

Właściwości/zalety:

 • Świetna przyczepność do klejów pod płytki
 • Mostkuje pęknięcia
 • Można nakładać na suche lub lekko wilgotne podłoża
 • Folia w płynie trwale elastyczna
 • Folia w płynie do łazienki
 • Do użytku wewnątrz pomieszczeń
 • Może być nakładana na powierzchnie poziome i pionowe
 • Folia w płynie gotowa do użycia
 • Niska cena i zużycie
 • Szary kolor

Przygotowanie podłoża i produktu:

Mimo iż folia w płynie IZOFOL to produkt gotowy do użycia, po otwarciu opakowania konieczne jest jego dokładne wymieszanie. Folie w płynie najlepiej mieszać mieszadłem wolnoobrotowym (250-300 obr/min) starając się zbytnio nie napowietrzyć masy. Z podłoża należy usunąć wszelką formę zanieczyszczeń, środków antyadhezyjnych, mleczka cementowego i innych niepożądanych substancji. Folia w płynie IZOFOL ma zastosowanie na podłożach betonowych, cementowych, cementowo-wapiennych oraz z na płytach karton-gips. Świeże betonowe podłoża muszą dobrze związać i być wysezonowane. Zanim przejdziemy do nakładania folii w płynie IZOFOL, podłoże należy zagruntować jedną warstwą dedykowanego gruntu GRUNTOFOL, jego cena jest także atrakcyjna (dostępny jest on również na naszym sklepie internetowym). Jeśli podłoże jest silnie nagrzane, zaleca się go lekko zwilżyć wodą, doprowadzając do matowej wilgotności. Podłoże powinno być szorstkie i najlepiej porowate.

 

izofol-folia

 

Sposób stosowania/aplikacja:

Nanoszenie ręczne:

Folia w płynie IZOFOL powinna być nakładana w minimum dwóch warstwach. Pierwsza warstwa powinna być nakładana obficie, najlepiej używając do tego pędzla, oraz powinna być mocno wcierana w podłoże. Kolejna warstwa może być nakładana wałkiem malarskim, pacą stalową lub także pędzlem. Takie narzędzia można znaleźć w każdym markecie budowlanym lub na naszym sklepie internetowym a ich cena jest bardzo niska. Każda kolejna warstwa powinna być nakładana dopiero jak poprzednia warstwa dokładnie wyschnie na całej powierzchni. Jeśli IZOFOL ma być używany jako folia w płynie do łazienki lub inne miejsca narażone na ruch pieszy, przed nakładaniem kolejnej warstwy zaleca się odczekać ok. 12 godzin. Grubość uzyskanej związanej powłoki powinna wynosić minimum 1 mm. Kiedy wszystkie warstwy folii w płynie całkowicie zwiążą, można przejść bezpośrednio do przyklejania płytek.

Nanoszenie metodą natryskową:

Aby nakładać folię w płynie IZOFOL metodą natryskową, należy zaopatrzyć się w dedykowane maszyny do natrysku mas do hydroizolacji. Cena takich urządzeń jest dosyć wysoka. W przypadku natryskiwania folii w płynie, podłoże powinno zostać wcześniej przygotowane tak samo jak w przypadku nakładania ręcznego. Wymieszana folia w płynie IZOFOL może być nanoszona na powierzchnię za pomocą pistoletu i wyrównywana za pomocą suchej pacy stalowej. Jeśli powierzchnia będzie dogładzana, używać do tego suchych narzędzi, nie zwilżać ich wodą. Każdorazowo nakładana warstwa nie powinna przekraczać 0,8mm grubości. Grubość powłoki najlepiej kontrolować poprzez zużycie materiału. Każda kolejna warstwa powinna być nakładana dopiero jak poprzednia warstwa dokładnie wyschnie na całej powierzchni. Niskie temperatury oraz wysoka wilgotność znacznie wydłużają czas wiązania powłoki. Oprócz samej folii w płynie zaleca się dodatkowo wtapiać w rogi, łączenia ścian ze ścianą i ścian z podłogą taśmę uszczelniającą (dostępna w naszym sklepie, niska cena) lub mat uszczelniających (szczególnie pod kafelkowane brodziki w prysznicach). Czas całkowitego związania powłoki w temperaturze 23°C wynosi 24 godziny. Do przyklejania płytek najlepiej używć dedykowanego kleju Ceraflex® TAR C2T S1 (dostępny w naszym sklepie, atrakcyjna cena)

Dane techniczne

Ilość składników 1-składnikowe
Baza woda
Temperatura stosowania od +5°C do +30°C
Czas tworzenia powłoki mniej niż 24 godzin

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl