IZOCHEM EG 2 KG

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 149,99 zł 149.99
Cena netto: 121,94 zł
ilość szt.
Zyskujesz 149 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: IZOCHEM

Opis

IZOCHEM EG |GRUNT EPOKSYDOWY |2 KG

Dwuskładnikowym gruntem na bazie żywic epoksydowych i utwardzacza poliamidowego stosowanym wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń na podłożach mineralnych i stalowych pod membrany epoksydowe i poliuretanowe, jako grunt wzmacniający, jako warstwa sczepna oraz do iniektowania rys.

ZALETY:

  • wzmacnia gruntowane podłoże
  • odporny na działanie: mediów o charakterze kwaśnym lub zasadowym, na działanie wody i atmosfery morskiej oraz przemysłowej, mrozu
  • można stosować nawet na silnie wilgotne podłoża
  • krótki czas wiązania także na wilgotnych podłożach
  • dobrze przyczepny do podłoża asfaltowego, betonowego, stalowego

PRZEZNACZENIE PRODUKTU:

  • gruntowanie podłoży mineralnych i stalowych przed aplikacją membrany epoksydowej
  • w systemach mocowania oraz podparcia szyn tramwajowych do gruntowania pod poliuretanowe masy zalewowe
  • jako wzmocnienie podłoża chłonnego, porowatego lub/i o niskiej wytrzymałości mechanicznej
  • jako grunt sczepny na przeszlifowanych okładzinach ceramicznych, kamieniu, lastrico
  • do iniekcji rys i pęknięć (o maksymalnej rozwartości3 mm)

PRODUCENT:IZOCHEM

WAGA: 2KG

ZYŻYCIE: 0,25-0,5 kg/m2 w zależności od chłonności podłoża

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

Przed aplikacją gruntu należy podłoże oczyścić z luźnych frakcji, pyłów, plam oleju oraz innych zanieczyszczeń. Podłoże betonowe powinno być suche, bez widocznych śladów wilgoci i zaciemnień lub matowo –wilgotne, jednolicie ciemne, bez jasnych plam i zastoin wody.

Podłoża cementowe:

Czyszczenie metodą strumieniowo - ścierną,szczotkowanie świeżego betonu, frezowanie, szlifowanie, tak aby całkowicie usunąć mleczkocementowe. Powierzchniowa wytrzymałość powinna wynosić min 1,5 MPa.

Powierzchnie stalowe:

Oczyścić z zabrudzeń oraz wszelkich zanieczyszczeń mogących zmniejszyć przyczepność. Czyszczenie metodą strumieniowo - ścierną, jednolita barwa metaliczna (stopień Sa 2 1/2).

Iniekcja konstrukcyjna (sklejająca) rys i pęknięć:

Przed rozpoczęciem iniekcji, rysy i pęknięcia powinny być oczyszczone za pomocą sprężonego powietrza. W przypadku rys i pęknięć prowadzących wodę, przed iniekcją należy wykonać ich odwodnienie, a następnie przedmuchać sprężonym powietrzem. Rysy i pęknięcia przebiegające „na wylot” naprawianego elementu konstrukcji przed rozpoczęciem wypełniania należy zaszpachlować (uszczelnić) od dołu odpowiednim materiałem (np. zaprawą PCC) tak, aby zapobiec wyciekaniu iniektu

 

PRZYGOTOWANIE PRODUKTU:

Wymieszać składnik A ze składnikiem B (utwardzacz) w zalecanej proporcji przy pomocy mieszadła wolnoobrotowego (300 - 400 obr./min) przez około 3 minuty. Należy zwracać uwagę na dokładnewymieszanie składników pozostałych na ściankach i na dnie zbiornika. Z tego względu zaleca się przelać mieszaninę do nowego pojemnika i ponownie zamieszać. Czas przydatności wymieszanychskładników wynosi 45 minut. Żywotność kończy się gdy materiał zmienia konsystencję. Pojemniki zawierają komponenty w proporcjach odpowiednich do mieszania. Przy częściowym wykorzystaniu opakowańnależy przestrzegać zalecanych proporcji mieszania.

APLIKACJA:

Nie nanosić, gdy temperatura podłoża jest mniej niż 3oC wyższa od temperatury punktu rosy. Powłokę można aplikować za pomocą pędzla, wałka lub natrysku bezpowietrznego. Ciśnienie w pistolecie co najmniej 15 MPa, średnica przewodów, co najmniej 8 mm, dysze 0,56 - 0,66 mm, kąt otwarcia 40 - 80o. Przed przystąpieniem do aplikacji wskazane jest wykonanie próby aplikacyjnej w warunkach poligonowych, w celu upewnienia się iż wybrana technika aplikacji daje zakładany efekt. Jeśli po zagruntowaniu podłoża stosowane będą masy szpachlowe lub zaprawy klejowe cementowe należy świeżo zagruntowaną powierzchnie posypać piaskiem kwarcowym. Po związaniu gruntu należy usunąć nadmiar piasku. W zależności od rodzaju podłoża, temperatury otoczenia i podłoża, cyrkulacji powietrza itp. przerwa czasowa do następnej operacji roboczej tj. nakładania następnej warstwy np. innej żywicy nie powinna wynosić więcej niż 24 godziny.

Iniekcja konstrukcyjna (sklejająca) rys i pęknięć IZOCHEM EG (wymieszane składniki A i B bez dodatku kruszywa) może być stosowany do iniekcji grawitacyjnej, iniekcji przez nasączanie, zalewanie(rysy na powierzchniach poziomych) lub iniekcji ciśnieniowej z zastosowaniem pomp jednokanałowych. Rysy i pęknięcia o przebiegu pionowym zalecane wypełnianie metodą iniekcji ciśnieniowej. Iniekcję prowadzić od dołu ku górze rysy. Nie należy prowadzić prac podczas opadów atmosferycznych i silnego nasłonecznienia

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl