EMULBIT SZLAM HYDROIZOLACYJNY 20 KG

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 201,99 zł 201.99
Cena netto: 164,22 zł
ilość szt.
Zyskujesz 201 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: EMULBIT

Opis

EMULBIT SZLAM HYDROIZOLACYJNY | MINERALNA MASA USZCZELNIAJĄCA | 20KG

Emulbit Szlam Hydroizolacyjny jest dwuskładnikową, wysoko-elastyczną masą uszczelniającą w postaci dyspersji żywicy akrylowej i zaprawy cementowej z dodatkami uszlachetniającymi. Po wyschnięciu tworzy szczelną, zwartą, elastyczną, odporną na wodę, bezspoinową izolację powłokową, która charakteryzuje się bardzo dużą przyczepnością oraz zdolnością pokrywania rys. Odporna na działanie wody chlorowanej, wód gruntowych i gnojowicy. Wyrób ekologiczny – nie zawiera żadnych rozpuszczalników.

Producent: Emulbit

Waga: 20kg

Zużycie: około 1,25 kg/m2 na warstwę

TRZY WAŻNE WSKAZÓWKI PRZED NAKŁADANIEM:

- TEMPERATURA PODŁOŻA (NIE MYLIĆ Z TEMPERATURĄ POWIETRZA) MUSI WYNOSIĆ +25*C LUB MNIEJ

- PRZED NAKŁADANIEM PRODUKTU, POWIERZCHNIA NA KTÓRĄ JEST NAKŁADANY MUSI BYĆ MATOWO WILGOTNA, DLATEGO WCZEŚNIEJ NALEŻY ZWILŻYĆ PODŁOŻE

- DO PRODUKTU PODCZAS PIERWSZEGO MIESZANIA NALEŻY DODAĆ OKOŁO 3% (0,5 LITR NA 20 KG) WODY W CELU ŁATWIEJSZEJ APLIKACJI, DODANIE WODY NIE WPŁYWA NA WŁAŚCIWOŚCI IZOLACYJNE PRODUKTU.

Zastosowanie

  • do wykonania izolacji przeciwwodnej ław i płyt fundamentowych,
  • do wykonywania izolacji pod płytkowej tarasów, balkonów, basenów,
  • do wykonywania przeciwwilgociowych powłok uszczelniających powierzchni poziomych i pionowych,
  • do wykonania hydroizolacji w pomieszczeniach mokrych tj. baseny, zbiorniki wodne, kuchnie, pralnie.

Preparat EMULBIT Szlam hydroizolacyjny nadaje się do wykonania izolacji przeciwwodnej ław i płyt fundamentowych. Służy do wykonywania izolacji pod płytkowej tarasów, balkonów, basenów. Do wykonywania przeciwwilgociowych powłok uszczelniających powierzchni poziomych i pionowych.

Podłożami przeznaczonymi do pokrycia preparatem EMULBIT Szlam hydroizolacyjny mogą być: betony zwykłe, tynki cementowe i cementowo-wapienne, jastrychy (również grzejne), elementy murowe z silikatów, z betonów lekkich kruszywowych i komórkowych – wykonane na pełne spoiny, tynki gipsowe (o wilgotności < 1%), płyty kartonowo-gipsowe, jastrychy cementowe wewnętrzne zwykłe i z grzaniem podłogowym, jastrychy anhydrytowe (o wilgotności <0,5%) zwykłe i z ogrzewaniem podłogowym, podłogowe zaprawy wyrównawcze, wewnętrzne okładziny ceramiczne.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

Podłoże musi być nośne, równe, zwarte i lekko porowate, wolne od zanieczyszczeń mogących zmniejszyć przyczepność izolacji (np. kurzu, wykwitów, olejów i tłuszczów, powłok malarskich) oraz suche. Wyprawy w warstwy niestabilne o niedostatecznej wytrzymałości należy usunąć. Rysy i pęknięcia o szerokości większej niż 0,7 mm należy naprawić przez ich rozkucie i wypełnienie zaprawą wyrównawczą. Podłoża betonowe muszą mieć co najmniej 6 miesięcy (chyba że zastosowano środki zmniejszające skurcz), tynki oraz cementowe jastrychy co najmniej 4 tygodnie, natomiast jastrychy anhydrytowe - co najmniej 2 tygodnie.

Wilgotność podłoża nie może się zwiększać, aby nie wystąpił napór wody mogący powodować odrywanie powłoki uszczelniającej od podłoża. Jastrychy anhydrytowe należy przeszlifować i odkurzyć. Tynki gipsowe muszą być jednowarstwowe o grubości co najmniej 10 mm i nie powinny być wygładzane ani filcowane. Podłoża silnie nasiąkliwe oraz podłoża pylące należy zagruntować środkiem gruntującym Poligrunt.

APLIKACJA:

Przed użyciem produkt należy odpowiednio przygotować. Składnik sypki i płynny znajdują się w jednym wiaderku i są starannie oddzielone w dwóch pojemnikach. Składnik sypki należy wsypać do składnik płynnego przy czym ważne jest aby jednocześnie mieszać je mieszadłem wolnoobrotowym. Stosunek wagowy składnika sypkiego do składnika płynnego wynosi 3:1.

Masę należy nakładać warstwą o jednakowej grubości, nie pozostawiając porów. W jednym przejściu powinno się nałożyć ok.1,25 kg/m2, co odpowiada warstwie o grubości 1 mm. Po wyschnięciu pierwszej warstwy, należy nanieść drugą warstwę powłoki. Aby uzyskać właściwe uszczelnienie podłoża, wymagane jest wykonanie  powłoki co najmniej dwuwarstwowej, o łącznej grubości 2 mm.

Produkt można nakładać za pomocą:

  • pacy
  • pędzla
  • natrysku

 

 
 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl