EMULBIT FP1 FLEX 4 KG

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 49,99 zł 49.99
Cena netto: 40,64 zł
ilość szt.
Zyskujesz 49 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: EMULBIT

Opis

EMULBIT FP1 FLEX | POLIMEROWA FOLIA W PŁYNIE DO HYDROIZOLACJI | 4KG

Jednoskładnikowa, gotowa do stosowania masa uszczelniająca w postaci wodnej dyspersji modyfikowanej żywicy akrylowej, polimerów oraz dodatków uszlachetniających. Emulbit FP1 Flex po wyschnięciu tworzy szczelną, zwartą, elastyczną, odporną na wodę, bezspoinową izolację powłokową, Powłoka charakteryzuje się bardzo dużą przyczepnością do podłoża oraz zdolnością pokrywania rys do 4 mm. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków. Wyrób ekologiczny – nie zawiera rozpuszczalników.

Producent: Emulbit

Waga: 4kg

Zużycie:  około 1,35 kg/m2 na 1mm grubości warstwy

WIDEO PREZENTACJA PRODUKTU DOSTĘPNA NA YOUTUBE

ABY OBEJRZEĆ FILM NA YT SKOPIUJ PODANY LINK:

https://www.youtube.com/watch?v=qFguC1ZykQo&t

NA FILMIE ZOBACZYSZ:

  • JAK WODA WYTRZYMUJE CIŚNIENIE WODY
  • JAK IZOLUJE RÓŻNE POWIERZCHNIE

ZOBACZ I DOKONAJ WYBORU

 

ZASTOSOWANIE

Służy do wykonywania izolacji podpłytkowej tarasów i balkonów. Produkt zalecany do wykonywania przeciwwilgociowych powłok uszczelniających powierzchni poziomych i pionowych przed układaniem płytek ceramicznych oraz innych okładzin wykończeniowych w pomieszczeniach narażonych na intensywne działanie wilgoci np.: kuchnie, łazienki, toalety, pralnie, kabiny prysznicowe, piwnice, myjnie itp. EMULBIT FP1 FLEX można nakładać na konstrukcje betonowe i żelbetowe, tynki cementowe i cementowo-wapienne, elementy murowe z cegły, pustaków, z betonów lekkich kruszywowych i komórkowych – wykonane na pełne spoiny, tynki gipsowe (o wilgotności < 4%), płyty gipsowo-kartonowe, jastrychy cementowe, jastrychy anhydrytowe (o wilgotności <4 %) zwykłe i z ogrzewaniem podłogowym, podłogowe zaprawy wyrównawcze, okładziny ceramiczne. podłogowe zaprawy wyrównawcze, płyty OSB, powierzchnie drewniane i drewnopochodne.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Podłoże musi być nośne, równe, zwarte i lekko porowate, wolne od zanieczyszczeń mogących zmniejszyć przyczepność płynnej folii (np. kurzu, wykwitów, olejów i tłuszczów, powłok malarskich) oraz suche lub matowo wilgotne.Warstwy niestabilne o niedostatecznej wytrzymałości należy usunąć. Rysy, pęknięcia o szerokości większej niż 0,7 mm należy naprawić przez ich rozkucie i wypełnienie zaprawą naprawczą. Podłoża betonowe muszą być sezonowane przez 28 dni (chyba że zastosowano środki zmniejszające skurcz), tynki oraz cementowe jastrychy co najmniej 4 tygodnie, natomiast jastrychy anhydrytowe - co najmniej 2 tygodnie. Wilgotność podłoża nie może się zwiększać, aby nie wystąpił napór wody mogący powodować odrywanie powłoki uszczelniającej od podłoża. Jastrychy anhydrytowe należy przeszlifować i odkurzyć. Tynki gipsowe muszą być jednowarstwowe o grubości co najmniej 10 mm i nie powinny być wygładzane ani filcowane. Podłoża silnie nasiąkliwe oraz podłoża pylące należy zagruntować środkiem gruntującym EMULBIT POLIGRUNT.

APLIKACJA

Przed użyciem EMULBIT FP1 FLEX wymieszać mieszadłem wolnoobrotowym. Masy nie rozcieńczać ani nie mieszać z innymi materiałami. Po przygotowaniu podłoża prace należy rozpocząć od dodatkowego uszczelnienia połączeń ścian, ścian i podłóg, szczelin dylatacyjnych, przejść rur i ewentualnie wpustów podło ściennych i podłogowych kołnierzy uszczelniających. W pobliżu uszczelnianych miejsc należy nanieść warstwę EMULBIT FP1 FLEX, przyłożyć narożnik, taśmę lub kołnierz uszczelniający, docisnąć i cienko pokryć masą folii płynnej. Bezpośrednio po wykonaniu uszczelnień miejsc specjalnych nanosić masę izolacyjną na całe uszczelniane podłoże przy użyciu wałka lub pędzla lub pacy. Pierwsza warstwę najkorzystniej jest nakładać pędzlem ławkowcem lub szczotką dekarską dokładnie wcierając materiał w podłoże. Kolejne warstwy można nakładać pędzlem, pacą lub wałkiem. Masę należy nakładać warstwą o jednakowej grubości, nie pozostawiając porów. Po wyschnięciu pierwszej, należy nanieś drugą warstwę powłoki. Aby uzyskać właściwe uszczelnienie podłoża, wymagane jest wykonanie powłoki co najmniej dwuwarstwowej, o łącznej grubości 1-1,5mm. Po wyschnięciu EMULBIT FP1, można przystąpić do układania płytek ceramicznych, stosując elastyczne zaprawy klejące.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl