EMULBIT EKO DYSPERBIT 20 KG

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 106,23 zł 106.23
Cena netto: 86,37 zł
ilość szt.
Zyskujesz 106 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: EMULBIT

Opis

EMULBIT EKO DYSPERBIT | DYSPERSYJNA MASA ASFALTOWO-KAUCZUKOWA DO IZOLACJI | 20KG

Emulbit Dysperbit EKO jest wodną, bezrozpuszczalnikową dyspersją bitumiczno - lateksową służącą do wykonywania powłok przeciwwilgociowych, przeciwwodnych oraz impregnacyjnych. Gwarantuje powstanie mocnej powłoki ochronnej, odpornej na wilgoć i substancje agresywne zawarte w ziemi.

Producent: Emulbit

Waga: 20 kg

Zużycie:  0,5 - 1 kg/m2 (w zależności od rodzaju podłoża i zastosowania)

ZASTOSOWANIE

Emulbit Dysperbit EKO jako wysokojakościowa wodna dyspersja bitumiczna doskonale nadaje się do:

 • wykonywania skutecznych, systemowych zabezpieczeń przeciwwilgociowych i przeciwwodnych dachów, stropodachów, wylewek betonowych, piwnic, łaźni, tarasów, ław i fundamentów
 • do wykonywania izolacji podposadzkowych
 • konserwacji i renowacji asfaltowych pokryć dachowych
 • wykonywania bezspoinowych i bezpapowych powłok dachowych zbrojonych siatkami i włókninami technicznymi
 • zabezpieczania betonów przed korozją i wilgocią
 • po rozcieńczeniu z wodą do wykonywania warstw gruntujących i warstw podkładowych pod papy termozgrzewalne, lepiki, emulsje, masy i roztwory asfaltowe
 • do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków

NAJWAŻNIEJSZE WŁAŚCIWOŚCI

 • gotowa do użycia, wystarczy tylko wymieszać
 • do stosowania na suche i wilgotne podłoża
 • wodorozcieńczalna, nie zawiera żadnych rozpuszczalników
 • ze względu na małe rozmiary cząstek doskonale wnika w pory i kapilary warstw mineralnych
 • bezpieczna dla środowiska i w kontakcie ze styropianem lub wełną

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Podłoże musi być wyrównane (bez spękań, ubytków, wystających fragmentów), pozbawione wszelkich zanieczyszczeń mogących pogorszyć wiązanie ( tłuszcze, oleje, smary, mleczko cementowe). Podłoże może być suche, lub lekko wilgotne (w drugim przypadku wydłuży się znacznie czas wiązania). Wszelkie krawędzie należy sfazować, wklęsłe naroża wyokrąglić zaprawą cementową, na stykach powierzchni pionowych i poziomych zastosować fasetę. Wszelkie uszkodzenia podłoża, spoiny, raki, szczeliny wypełnić. Powierzchnie o nieregularnych kształtach, licznych ubytkach lub wypukłościach należy pokryć przed gruntowaniem tynkiem cementowym.

APLIKACJA

Przed przystąpieniem do prac emulsje należy dokładnie wymieszać. Do gruntowania podłoży chłonnych, mineralnych w zależności od nasiąkliwości Emulbit Dysperbit EKO należy rozcieńczyć wodą w stosunku od 1:1 do 1:6. Masę można nakładać na powierzchnię ręcznie za pomocą pędzla, wałka lub szczotki. Możliwe jest również nakładanie natryskowe. Przy układaniu kilku warstw, każdą smarujemy po wyschnięciu poprzedniej. Grubość jednej warstwy nie powinna przekraczać 1mm.

INNE UWARUNKOWANIA

Prace należy wykonywać w suchych warunkach, przy temperaturze powietrza i podłoża od +5°C do +30°C i przy przewidywanym braku opadów do czasu związania. Czas wiązania zależy od temperatury i wilgotności względnej powietrza (dla wilgotności względnej na poziomie 65% i temp. powietrza ok. 20 °C powłoka właściwa schnie maksymalnie 6 godzin). Wzrost temperatury i spadek wilgotności powietrza wpływa na skrócenie czasu wiązania. Spadek temperatury i wzrost wilgotności może wydłużyć czas wiązania kilkakrotnie. Nie zaleca się prowadzenia prac przy wilgotności powyżej 80%. W okresie wiązania izolacja musi być chroniona przed przemarznięciem, kontaktem z wodą oraz uszkodzeniem mechanicznym.

 

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl